Розлучення без дітей – у ДРАЦСі та суді

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Розлучення без дітей – у ДРАЦСі та суді» я розповім Вам про те, як проходить шлюбний процес без дітей – у ДРАЦСі та в суді в Україні, про те, коли можна розірвати шлюб через ДРАЦС, про те, коли розлучення можливе лише через суд та про те, скільки грошей потрібно, щоб розірвати шлюб.

Шлюбний процес без дітей – у ДРАЦСі та в суді в Україні

shlyubnij-proces-bez-ditej-dracsi-sudi-ukrayini

Кожен мріє про ідеальний шлюб, щастя та спільне життя до старості. Але часто ці мрії закінчуються банально: розлучення, претензії, скандали, суперечки з розподілом майна. Якщо сторони не можуть домовитися, процес розлучення може затягтися на невизначений термін. Особливі проблеми виникають, якщо у шлюбі є неповнолітня дитина. Трохи спрощено процедуру розлучення через орган ДРАЦС без дітей, але й тут є свої нюанси.

Порядок розлучення без дітей через РАЦС

koli-mozhna-rozirvati-shlyub-cherez-dracs-bez-ditej

Коли можна розірвати шлюб через ДРАЦС?

Умови, за яких можливе розлучення через органи ДРАЦС, описані в СК України.

Розлучення через органи ДРАЦС можливе, якщо подружжя згодне на розлучення,  і, перш за все, подружжя не має разом дітей (родичів або прийомних дітей) або діти вже досягли повноліття на момент розлучення.

Якщо подружжя висуває майнові претензії один до одного, доцільніше після розлучення подати заяву про розподіл майна до суду.

Розлучення в органі ДРАЦС також можливе в односторонньому порядку, але тільки у виняткових випадках:

  • один із подружжя офіційно визнаний судом недієздатним
  • один із подружжя офіційно визнаний судом померлим або безвісно відсутнім.

У решті випадків розлучення можливе лише через суд.

Зв’язатися з адвокатом

Розлучення без дітей в судовому порядку

koli-rozluchennya-bez-ditej-mozhlive-lishe-cherez-sud

Коли розлучення можливе лише через суд?

Подружня пара без дітей зазвичай повинна розлучитися через суд тільки у разі, якщо один із подружжя не хоче розлучатися.

Звісно, ​​можливий мирний поділ майна без судового втручання. У випадках, коли не вдається дійти згоди, простіше та швидше оформити розлучення через органи ДРАЦС та розділити майно в суді після розірвання шлюбу. Термін позовної давності у цих випадках становить 3 роки.

З іншого боку, процедура значно спрощується наявністю шлюбного договору, у якому можуть регулюватися як обов’язки подружжя, а і їх майнові права у разі розірвання шлюбу. Найчастіше шлюбний договір дозволяє цивілізовано і швидко розлучитися без звернення до суду.

У випадках, коли один чоловік хоче розлучення, інший виступає проти цього – суд вирішить це питання. До того ж, процес може затягнутися. Якщо суд визнає аргументи розлученої сторони переконливими, він може дати подружжю до шести місяців на примирення.

Зв’язатися з адвокатом

skilki-groshej-potribno-shob-rozirvati-shlyub-bez-ditej-cherez-sud

Скільки грошей потрібно, щоб розірвати шлюб?

Саме по собі розлучення без дитини можна назвати безплатний: на відміну від весілля воно не передбачає жодних церемоній. Як правило, розлучитися без дітей досить просто, тому заздалегідь накопичувати на розлучення через орган ДРАЦС не потрібно. Але кожен із подружжя має сплатити державне мито.

За рішенням суду для розірвання шлюбу потрібна інша сума для подання позову, і вам також можуть знадобитися витрати на юридичну допомогу.

Яким би способом шлюб не розривався – органом ДРАЦС чи судом, розлучення не може назвати безболісним. Можливо, варто уважно обдумати своє рішення, і причиною розлучення без дітей є саме їхня відсутність.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Закон про розлучення (законодавство), Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення.

Зв’язатися з адвокатом

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення без дітей – у ДРАЦСі та суді» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Розлучення без дітей - у ДРАЦСі та суді

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Розірвання шлюбу в РАГСі
  2. Юрист з розлучення в Україні
  3. Розлучення до досягнення дитини одного року
  4. Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу
  5. Реєстрація розірвання шлюбу
  6. Розірвання шлюбу з іноземцем
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар