Шлюборозлучний процес у суді з дітьми

шлюборозлучний процес в суді

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Шлюборозлучний процес у суді з дітьми» я розповім Вам про те, як проходить розлучення в суді з дітьми – процес розлучення, документи, особливості в Україні, про шлюборозлучний процес у суді, про документи, необхідні для розлучення суду з дітьми, про те, у якому суді слід подавати заяву про розлучення, про визначення місця проживання дітей та про права дитини.

Розлучення в суді з дітьми – процес розлучення, документи, особливості в Україні

rozluchennya-sudi-ditmi-proces-rozluchennya-dokumenti-osoblivosti-ukrayini

Під поняттями «розірвання шлюбу» чи «процедура розлучення» мається на увазі розірвання шлюбного союзу громадян, правова основа передбачена Сімейним кодексом України. Розлучення в суді з дітьми та розлучення без неповнолітніх мають свої особливості.

Процедури розлучення спочатку визначаються залежно від таких нюансів, як наявність або відсутність неповнолітніх дітей, згода подружжя на розлучення, а також наявність майна, набутого шляхом спільного проживання.

Зв’язатися з адвокатом

shlyuborozluchnij-proces-sudi-pri-nayavnosti-ditej

Шлюборозлучний процес у суді

Після судового розгляду подружжя має приблизно 30 днів на обмірковування і 5 днів для прийняття позовної заяви до розгляду. Цей процес включає присвоєння позову статусу цивільного судочинства, а також безпосереднє визначення часу і дати зустрічі.

Після закінчення зазначеного терміну, за необхідності або якщо не всі аспекти справи з’ясовані, подружжя може вимагати продовження терміну на роздуми. У цьому випадку суд має право надати додатково від 1 до 6 місяців строк для примирення між позивачем та відповідачем.

Зв’язатися з адвокатом

dokumenti-neobhidni-dlya-rozluchennya-sudu-ditmi

Документи, необхідні для розлучення суду з дітьми

Процедура проведення процесу розлучення в суді звичайна, але залежно від обставин справи та побажань сторін пакет документів може бути різним. Обов’язковими документами для подання заяви на розлучення, якщо подружжя має спільних дітей, є:

  • Позовна заява з описом ситуації та зверненням до суду;
  • Квитанція про сплату судового збору;
  • Свідоцтва про народження дітей та їх копії;
  • Свідоцтво про шлюб та його копія;
  • Копії паспортів та ІПН подружжя у разі розлучення за спільною згодою або лише одна копія паспорта та ІПН позивача у разі одностороннього розлучення;

Приклад дитячої угоди. Якщо подружжя домовилося про місцезнаходження дітей, їх утримання та виховання до початку шлюборозлучного процесу, то угода про дітей повинна бути включена до списку документів.

Якщо під час процесу йде розв’язання питання про стягнення аліментів на дитину, вам також необхідно до суду надати довідку про свої доходи, а також витяг з будинкової книги.

Крім того, вам можуть знадобитися довідки зі служби у справах дітей, в яких зазначено, з ким і в яких умовах дитина живе, фізичний або психічний стан подружжя.

Зв’язатися з адвокатом

yakomu-sudi-slid-podavati-zayavu-pro-rozluchennya-yaksho-vas-diti

У якому суді слід подавати заяву про розлучення?

Розлучення пов’язане з деякими нюансами та особливостями. Наприклад, подати позов може будь-який чоловік, але якщо є дитина, якій ще немає року, шлюб розірвати НЕ можна.

Розлучення в присутності дітей в органі ДРАЦС можна тільки тоді, якщо один із подружжя визнаний за рішенням суду, як безвісти зниклий чи померлий, або визнаний недієздатним.

Районний суд (міський/міськрайонний) має право розглядати цивільні справи, якщо розірвання шлюбу передбачає таке:

  • Немає домовленості про те, з ким житимуть діти.
  • Наявність спільної власності.
  • спільні неповнолітні діти.
  • відсутність взаємної згоди на розірвання шлюбу.
Зв’язатися з адвокатом

viznachennya-miscya-prozhivannya-ditej-pri-rozluchenni

Визначення місця проживання дітей

Якщо подружжя не може вирішити для себе, з ким надалі житимуть діти, суд має право визначити їх місце проживання відповідно до певних принципів, а саме:

  • Житлові умови, як одного, так і іншого з батьків.
  • Наявність матеріальної бази у кожної зі сторін. І тут визначається можливість надання матеріальної підтримки дітям.
  • Батьки мають час ростити дітей.
  • Особисте бажання дитини. Однак ця стаття можлива лише в тому випадку, якщо дитині виповнилося вже десять років.

На рішення суду впливатимуть і багато інших факторів, оскільки його основне завдання – врахувати інтереси дітей та визначити найбільш комфортні умови проживання.

Зв’язатися з адвокатом

prava-ditini-pri-rozirvanni-shlyubu

Права дитини

У деяких випадках дитина має право вирішувати, де жити. Це відбувається у ситуації, коли йому було вже десять років. Думка неповнолітнього не буде братися до уваги до досягнення зазначеного віку.

У разі розлучення та поділу майна подружжя не має права ділитися речами, спочатку придбаними для дитини. До списку можуть входити одяг, іграшки, обладнання, необхідне для тренувань, особисті речі, деякі меблі та т. д. Зазначена власність переходить до того з батьків, з яким потім житиме дитина.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення, Як і де подати на розлучення, Як подати заяву на розлучення онлайн.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Шлюборозлучний процес у суді з дітьми» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Шлюборозлучний процес у суді з дітьми

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Швидке розлучення в Україні
  2. Документи для розлучення через РАЦС в Україні
  3. Позов про розірвання шлюбу пари, яке має дітей
  4. Штамп / друк про шлюб / розлучення в паспорт
  5. Документи необхідні для розірвання шлюбу
  6. Розірвання шлюбу. Держмито – судовий збір
Оцініть статтю
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар