Як і де подати на розлучення?

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Як і де подати на розлучення?» я розповім Вам про те, як і де подати на розлучення в Україні, про те, куди подавати на розлучення, про способи розірвання шлюбу, про те, як подати заявку до РАГСу, про розлучення у суді, та про умови розгляду справи.

Як і де подати на розлучення в Україні?

yak-podati-rozluchennya-ukrayini

Свідоме і виважене рішення має втілюватися у життя за допомогою правових заходів. Не знаючи всіх тонкощів розлучення, подружжя може мимоволі затягнути процес або призвести до несподіваного кінця, неприйнятного для однієї або обох сторін.

У цій статті є вся інформація, необхідна для початку процесу розлучення. Ми допоможемо вам з підготовкою документів та вибором потрібного органу. З нашою допомогою ви сформуєте початкову тактику захисту своїх інтересів і дізнаєтесь, скільки часу та грошей потрібно.

Зв’язатися з адвокатом

kudi-podavati-na-rozluchennya

Куди подавати на розлучення

Шлюбний процес складається з чотирьох компонентів: дружина, чоловік, діти, майно. Їхня складність і тривалість безпосередньо залежать від кількості всіх учасників.

sposobi-rozirvannya-shlyubu

Способи розірвання шлюбу

У орган ДРАЦС слід звертатися, якщо подружжя згодне на розлучення і при цьому не має спільних дітей молодше 18 років. Регулювання за дітей є обов’язковим – справи про розлучення за їх участю вирішуються лише у суді, оскільки держава бере їх інтереси під свій захист: вона визначає того з батьків, з яким залишаться діти (або дитина), щоб вирішити суперечку про методи виховання. Навіть якщо подружжя подасть письмову згоду про дітей до органу ДРАЦС, їх заяву не буде прийнято, і рекомендується звернутися безпосередньо до суду.

Подружжя має спільно подати заяву про розлучення за взаємною згодою. Її можна заповнити як у ДРАЦС, так і вдома, попередньо взявши зразок (форму та зразок можна завантажити нижче). Крім того, кожен чоловік має заплатити окремо державне мито за розлучення. При оформленні квитанції у банку слід зазначити мету збору: «на розлучення та видачу свідоцтва про розлучення». До заявки необхідно додати квитанції.

Крім самої заяви та квитанції про сплату державного мита, подружжя має пред’явити паспорт та свідоцтво про шлюб (щоб вказати свої дані у заяві). У органі ДРАЦС також можуть вимагати копії всіх документів, включаючи квитанції.

Якщо подружжя проживає в різних містах або якщо особисте спільне відвідування РАЦСу ускладнене з інших причин, заява тільки одного подружжя має бути задоволена, якщо вона супроводжується нотаріально завіреною заявою іншої сторони.

Орган ДРАЦС також враховує справи про розлучення без одного з подружжя: якщо чоловік помер, зник безвісти, або визнаний недієздатним за рішенням суду. І тут подружжя має також надати документи, які підтверджують цей факт.

Якщо один із подружжя відмовляється від подання заяви до органу ДРАЦС після розірвання шлюбу за взаємною угодою, шлюборозлучна справа проходитиме в суді.

Зв’язатися з адвокатом

podayemo-zayavku-organu-dracs

Подаємо заявку до органу ДРАЦС

Розглянемо способи подання заяви про розлучення до органу ДРАЦС:

  • безпосередньо при відвідуванні РАЦСу;
  • онлайн через портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»

Заяву необхідно подати:

  • в органі ДРАЦС за місцем проживання одного з подружжя;
  • в органі ДРАЦС, де було укладено шлюб.

Остання умова розлучення в органі ДРАЦС – відсутність майнових суперечок, це можливо лише обмеженою мірою. У разі виникнення спорів про розподіл майна подружжя може розірвати шлюб в органі ДРАЦС, а потім передати всі пов’язані з цим питання до суду (наприклад, поділ майна). Але в цьому випадку закон рекомендує об’єднати всі позови з основною справою про розлучення та від початку до кінця звертатися до суду.

Зв’язатися з адвокатом

rozluchennya-sudi

Розлучення у суді

Шлюбний процес у суді починається з отримання необхідних документів, вибору суду та подання позову про розлучення до суду. Суть процесу така:

  1. Розпочинати підготовку процесу зі списку оригіналів документів та їх копій, які мають бути присутніми під час судового розгляду:
  2. Паспорт громадянина України та ІПН;
  3. Свідоцтво про шлюб;
  4. Свідоцтво про народження дитини;
  5. квитанція про сплату судового збору на розлучення;
  6. Заява у трьох примірниках;
  7. Угода між подружжям (якщо досягнуто);
  8. Документи, які супроводжують додаткові суперечки.

Чоловік, чия дружина вагітна або має дитину до одного року, не може ініціювати шлюборозлучний процес.

Зв’язатися з адвокатом

umovi-rozglyadu-spravi

Умови розгляду справи

Копії нотаріально засвідчених документів можна подати до суду рекомендованим листом або, бажано, особисто. В останньому випадку експерт, який одержав документи, перевірить їх на відповідність вимогам законодавства та за необхідності запитає виправлення. Це значно скоротить час, необхідний для вивчення справи.

Терміни вирішення процесу розлучення також значно скорочуються домовленостями між подружжям, про які можна домовитися при подачі заяви, а потім у судовому порядку.

Справа про розлучення буде розглянута в суді не раніше ніж за місяць. Процес може значно затягнутися, якщо подружжя не домовляться. У цьому випадку суд надає їм додатковий час для примирення (від одного до шести місяців).

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Закон про розлучення (законодавство), Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Як і де подати на розлучення?» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Як і де подати на розлучення?

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Розірвання шлюбу в РАГСі
  2. Юрист з розлучення в Україні
  3. Розлучення до досягнення дитини одного року
  4. Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу
  5. Реєстрація розірвання шлюбу
  6. Розірвання шлюбу з іноземцем
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар