Позовна заява на розірвання шлюбу зразок

Позовна заява на розірвання шлюбу зразок

Позовна заява про розірвання шлюбу

Позовна заява про розірвання шлюбу зразок

Позовна заява про розірвання шлюбу – є шаблонним зразком документа. Тому, попереджаємо користувачів сайту сімейного адвоката по розлученням, аліментам, поділу майна подружжя та іншим сімейним справам rozirvannya.com.ua, які будуть використовувати даний шаблон при складанні власної Позовної заяви про розірвання шлюбу про їх особисту відповідальність за зміст складеного документа. І нагадуємо, що  при самостійному складанні Позовної заяви про розірвання шлюбу Ви повинні не лише користуватись даним шаблоном, а й чітко дотримуватись вимог Сімейного кодексу України та норм Цивільного процесуального кодексу України, що регламентують вимоги до оформлення Позовної заяви про розірвання шлюбу.

КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
проспект Пушкіна, б. 29, м. Дніпро, 49101
Веб-сайт: https://kr.dp.court.gov.ua
E-mail: inbox@kr.dp.court.gov.ua

Позивач:
ХХХХХХХ Аркадій Борисович 09 квітня 1989 р.н.
69000, м. Дніпропетровськ, Дніпроветровська обл., вул.Суворова 15, кв.77
ІПН:3260618279
Паспорт:АН 366512
E-mail: arkady.gildin@gmail.com
Тел: +380686211089

Відповідач:
ХХХХХХХ Світлана Романівна 03 травня 1990 р.н.
69000, м. Дніпропетровськ, Дніпроветровська обл., вул.Леоніда Стромцова 1б, кв.66
ІПН: 3299502109
Паспорт: АЮ 278685
Svitlana.hildina@gmail.com
Тел.: ‎‎ +48570985921

Позовна заява про розірвання шлюбу

09 жовтня 2015 року Красногвардійський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Дніпропетровського міського управління юстиції, зареєстрував шлюб між мною, ХХХХХХХ Аркадій Борисович 09 квітня 1989 р.н. та ХХХХХХХ Світлана Романівна 03 травня 1990 р.н., про що зроблено відповідний актовий запис № 1635.
Від шлюбу неповнолітніх дітей не маємо.
Після розірвання шлюбу дитина залишається проживати разом з мамою.
Спільне життя з Відповідачем не склалося через відсутність взаєморозуміння між нами, розходження поглядів на сімейні відносини та сімейні обов’язки з ведення спільного господарства. У нас різні погляди на життя.
З вини обох сторін сумісне життя і збереження сім’ї стало неможливими.
Фактичні шлюбні відносини між мною та відповідачем припинені з березня 2020 року.
За таких обставин вважаю, що подальше спільне життя з Відповідачем та збереження шлюбу є неможливим і суперечить моїм інтересам.
Однак Відповідач заперечує проти розірвання шлюбу у зв’язку з чим полегшений спосіб розірвання шлюбу неможливий.
У зв’язку з чим я позивач звертаюсь до суду.
Спору про поділ майна не має.
Відповідно до ч. 2 ст.104 Сімейного кодексу України однією з підстав припинення шлюбу є його розірвання.
Частиною 3 ст. 105 Сімейного кодексу України встановлено, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього кодексу .
Згідно з ч. 1. ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним з подружжя.
Відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України, суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Прошу звернути увагу суду, що згідно зі ст. 51 Конституції України та ст. 24 Сімейного кодексу України, шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки.
Але, я позивач по справі не бажаю продовжувати шлюбні стосунки з відповідачем.
Шлюбні відносини між позивачем та відповідачем остаточно припинені.
Відповідно до ч.1 ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається
Кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушувати до примирення шлюбних відносин, примушування їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв’язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом (ч. 3,4 ст. 56 СК України).
Я, позивач категорично заперечую проти збереження шлюбу, та вважаю що примирення між мною та відповідачем неможливе. Строк для примирення прошу не надавати.
Також, прошу суд врахувати при розгляді позовної заяви, що регулювання шлюбно-сімейних правовідносин здійснюється на принципах добровільності, взаємоповаги, взаєморозуміння, а держава забезпечує принцип свободи шлюбу та принцип свободи розірвання шлюбу, та поданий позов мною позивачем про розірвання шлюбу відповідає дійсній моїй волі.
Також прошу звернути увагу суду, що відповідно до ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. ЦПК України, який є основним нормативно-правовим актом, який регулює цивільний процес в судах України, не містить положень щодо долучення до позовної заяви оригіналів документів.
Відповідно до ч. 10 ст. 28 ЦПК України Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред’являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.
Відповідно до ч. 10 ст. 187 ЦПК України Якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.
Повідомляю, що оригінал документів, а саме:
– паспорт позивача, свідоцтво про шлюб знаходиться у мене, позивача по справі;
– паспорт відповідача знаходиться безпосередньо у відповідача по справі.
Позов про розірвання шлюбу між мною позивачем та відповідачем по справі має немайновий характер. До витрат, які я як позивач по справі поніс і які очікую понести у зв’язку із розглядом справи відноситься лише судовий збір за подання позовної заяви до суду. Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Інших витрат я позивач по справі не витрачав і нести у зв’язку із розглядом справи не планую.
Я, позивач по справі, підтверджую те, що мною не подано іншого позову (позовів) до відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав – розірвання шлюбу. На теперішній час позов про розірвання шлюбу подано лише до зазначеного суду. Ні в якому іншому суді зазначений позов не зареєстрований.
На підставі вищевикладеного та керуючись ч. 2 ст. 104, ч.3 ст. 105, ч.1 ст. 110, ст. 112 СК України, ЦПК України,

ПРОШУ:

Шлюб між мною, ХХХХХХХ Аркадій Борисович 09 квітня 1989 р.н.та ХХХХХХХ Світлана Романівна 03 травня 1990 р.н.зареєстрований 09 жовтня 2015 року Красногвардійський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Дніпропетровського міського управління юстиції, актовий запис № 1635 – розірвати.
ДОДАТКИ:
– Копія свідоцтва про одруження – 2 прим.
– Копія паспорту та ІПН позивача – 2 прим.
– Копія паспорту та ІПН відповідача – 2 прим.
– Копія свідоцтва про народження дитини – 2 прим.
– Квитанція про сплату судового збору

16.03.20__                    А.Л.ХХХХХХХ

Звертайтеся в нашу міжнародну юридичну компанію і ми допоможемо Вам підготувати необхідні документи швидко та якісно, а також надамо Вам юридичну консультацію по сімейним справам.

Оцініть статтю
( 4 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар