Розмір судового збору за розірвання шлюбу
Державне мито/судовий збір – це обов’язкові платежі за надання державних послуг. Розмір плати за розірвання шлюбу залежить від конкретної ситуації, і навіть від наміру партнерів розділити придбане майно. У кожній ситуації вам доведеться заплатити різну суму за розірвання шлюбу.
Скільки коштує розлучення в Україні у 2024 році?
Через інфляцію тариф щорічно зростає. За будь-якого провадження за розірванням шлюбу, як в органі ДРАЦС, так і в суді, необхідно сплатити державне мито/судовий збір за розлучення. До заяви про розірвання шлюбу необхідно додати квитанцію про сплату судового збору (державного мита).
За реєстрацію розірвання шлюбу в органах ДРАЦС сплачується державне мито у розмірі:
- за взаємною згодою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей → 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;
- з особами, визнаними в установленому порядку безвісно відсутніми або недієздатними → 0,03 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Вартість судового збору за подачу до суду позовної заяви про розірвання шлюбу станом на 2024 рік становить 1073,60 грн.
Де я можу отримати квитанцію та де сплатити витрати на розлучення?
Кожен орган ДРАЦС і суд мають свою унікальну інформацію, яка має бути правильно надана при сплаті державного мита/судового збору на розлучення, щоб платіж досяг свого призначення.
Найкращий спосіб отримати номер рахунку та інші дані одержувача платежу безпосередньо в органі ДРАЦС або в суді, де ви хочете подати заяву про розлучення, оскільки ці дані час від часу змінюються. Ви також можете знайти квитанції із заздалегідь складеними вимогами про сплату державного мита за розлучення.
Оплата провадиться до подання заяви до органу ДРАЦС або суду; це можна зробити у відділеннях банку, терміналах, а також в Інтернеті.
Під час оплати через Інтернет ви можете зберегти та видрукувати електронну квитанцію для підтвердження оплати. Проте все ж таки краще використовувати більш традиційні методи сплати.
До заяви необхідно додати квитанцію про сплату держмита, інакше заява про розірвання шлюбу навіть не розглядатиметься.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення, Як і де подати на розлучення, Як подати заяву на розлучення онлайн.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: