Заява про розірвання шлюбу в РАЦС

Заява про розірвання шлюбу в ДРАЦС

Заява про розірвання шлюбу в ДРАЦС в Україні

Заява про розірвання шлюбу в ДРАЦС в Україні

Розлучення в адміністративному порядку (в порівнянні з судовим процесом розлучення) – це процедура з безліччю переваг:

  • по-перше – простота підготовки та подачі заяви, а також мінімальний набір документів.
  • по-друге – незначні витрати (як правило, тільки оплата держмита),
  • по-третє – розлучення в найкоротший строк.

Додатковою перевагою можна також вважати формальний порядок адміністративного процесу розлучення, який не потребує розгляду в причини розлучення та інших тонкощах сімейних взаємин.

Умови та підстави для подачі заяви в ДРАЦС

Умови та підстави для подачі заяви в ДРАЦС

Але не кожна подружня пара може «дозволити собі» розірвати подружні зв’язки в адміністративному порядку.

Закон чітко передбачає, в яких випадках чоловік і дружина (або чоловік, дружина – в односторонньому порядку) можуть подати на розлучення в ДРАЦС, а в яких – без суду не розлучитися.

Підстави для розлучення через ДРАЦС

Підстави для розлучення через ДРАЦС

Обов’язкові умови для розлучення подружньої пари через ДРАЦС:

  • Згода чоловіка і дружини

Якщо розлучитися хоче тільки один чоловік, а другий – ні, шлюборозлучна процедура можлива тільки через суд. Розлучення, як і одруження можливо тільки в добровільному порядку, що виражається в спільному зверненні в ДРАЦС. Якщо чоловік або дружина противиться розлучення і хоче зберегти сім’ю, держава бере на себе обов’язок цьому сприяти в ході судового процесу.

  • Відсутність спільних дітей молодше 18 років

Якщо у подружжя є спільні (рідні чи усиновлені) неповнолітні діти, без суду розлучитися неможливо, оскільки держава стежить за дотриманням прав та інтересів неповнолітніх. Якщо діти – не спільні (наприклад, діти від попереднього шлюбу дружини або чоловіка), якщо діти вже досягли повноліття (або отримали визнання повної дієздатності в 16 років), розлучення можливе і через ДРАЦС.

  • Відсутність суперечок, які потребують судового розгляду

Якщо розірвання шлюбу ускладнене спорами, які може дозволити суд (наприклад, про розподіл нажитих в шлюбі матеріальних цінностей), справа розглядається в судовому порядку.

Зв’язатися з адвокатом

 

Підстави для одностороннього розлучення через ДРАЦС

Підстави для одностороннього розлучення через ДРАЦС

Окремо слід сказати про розлучення в односторонньому порядку, яке можливе при дотриманні умов, передбачених Сімейним кодексом України.

Підстави для одностороннього розлучення через ДРАЦС, при якому отримання згоди від другого чоловіка неможливо або не потрібно, причому не залежно від наявності або відсутності спільних неповнолітніх дітей:

  1. Судом встановлено повну недієздатність одного з подружжя (у такому разі він не здатний оцінювати обставини та приймати усвідомлене рішення про збереження або припинення сімейних відносин);
  2. Один з подружжя визнаний зниклим безвісти або померлим (оскільки в такому випадку отримати згоду неможливо у зв’язку з відсутністю будь-яких відомостей про місце знаходження чоловіка, шлюб з ним можна розірвати в односторонньому порядку).

Інші варіанти розвитку подій не допускаються. Розлучення в односторонньому порядку дуже обмежене, але зате швидке і надійне.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Розлучення із засудженим, Розлучення по довіреності, Як розлучитися заочно, Визнання шлюбу недійсним, Розлучення в односторонньому порядку з дітьми та без, Як розлучитися з чоловіком без дітей, Розлучення з простроченим паспортом, Позовна заява про розлучення та стягнення аліментів, Документи для розлучення, Які документи потрібні для розлучення через суд, Які документи потрібні для розлучення.

Правила подачі заяви на розлучення

Правила подачі заяви на розлучення

Отже, обставини Вашого сімейного життя відповідають приписам закону і дозволяють розірвати шлюб через ДРАЦС. Що для цього потрібно? У якому порядку відбувається шлюборозлучна процедура?

Стандартна процедура адміністративного розлучення передбачає проходження декількох етапів:

  • Заповнення бланка заяви про розірвання шлюбу;
  • Оплата держмита в орган ДРАЦС;
  • Подача в ДРАЦС заяви з обов’язковими додатками;
  • Через 30 днів після подачі документів – візит в ДРАЦС для проведення шлюборозлучної процедури.

Якщо розірвання шлюбу відбувається за взаємною згодою, подружня пара подає спільну заяву про розлучення. Але оскільки не завжди можливий одночасний візит в ДРАЦС чоловіка і дружини, законом передбачена можливість подачі подружжям двох окремих заяв, а також можливість подачі двох заяв одним чоловіком – за умови, що підпис другого чоловіка нотаріально завірена.

Зв’язатися з адвокатом

 

Як правильно заповнити заяву на розлучення?

Як правильно заповнити заяву на розлучення?

Заява про розлучення в орган ДРАЦС – документ, який підлягає заповненню особисто кожним з подружжя строго за встановленою формою:

  1. № 9 і 10 – спільна / окрема заява про розірвання шлюбу між подружжям без неповнолітніх дітей;
  2. № 11 – одностороння заява про розірвання шлюбу на підставі обставин, передбачених Сімейним кодексом України ;
  3. № 12 – заява про державну реєстрацію органом ДРАЦС розлучення на підставі рішення суду.

Спільна заява подружжя має містити:

  • персональні дані подружжя: П.І.Б., дата народження, громадянство і національність, місце проживання, паспортні дані;
  • дані про шлюб (реквізити записи про одруження в книзі актів реєстрації);
  • текст заяви про розлучення з проханням подружжя про розірвання шлюбу;
  • дані про прізвища, яку кожен з подружжя хоче носити після розлучення (наприклад, залишити нинішню або повернути колишню, яку носили до шлюбу);
  • підписи подружжя;
  • дата.

Заява, що подається подружжям окремо (в разі взаємної згоди на розлучення, але неможливості спільного візиту в ДРАЦС), має містити ті ж дані, що і спільна заява, але про кожного з подружжя окремо. Підпис чоловіка, який не може відвідати ДРАЦС для спільної подачі документів, повинен бути нотаріально посвідчений.

Заява, що подається одним із подружжя в односторонньому порядку, при наявності підстав, передбачених Сімейним кодексом України, крім персональних даних, обов’язково має містити підстави для одностороннього розірвання шлюбу та реквізити документів, якими підтверджуються ці юридично значимі обставини (наприклад, реквізити судового рішення про визнання чоловіка загиблим, зниклим безвісти, недієздатним).

Зразок заяви на розлучення в ДРАЦС 2021

Зразок заяви на розлучення в ДРАЦС 2022

Бланк заяви можна отримати безпосередньо в органі ДРАЦС, як правило, там же представлені зразки заповнення бланка. Однак не зайвим буде завчасно ознайомитися з ними, щоб не допустити помилок при заповненні, тому ми також пропонуємо Вам завантажити та ознайомитися зі зразками бланків заяви на розірвання шлюбу.

Якщо у Вас виникнуть питання щодо порядку заповнення бланка, задайте його нашого юриста або адвоката в чаті або зателефонуйте за телефоном гарячої лінії та отримайте  юридичну консультацію.

Зв’язатися з адвокатом

 

Документи, що додаються до заяви на розлучення

Документи, що додаються до заяви на розлучення

Перелік документів, які потрібно додати до заяви на розірвання шлюбу в ДРАЦС, залежить від підстав, за якими відбувається шлюборозлучна процедура.

Якщо подружня пара без дітей розлучається за взаємною згодою, до заповненого бланка потрібно додати:

  1. Копії паспортів подружжя;
  2. Копію свідоцтва про шлюб;
  3. Квитанції.

Якщо шлюб розривається в односторонньому порядку з чоловіком, якого суд визнав померлим або зниклими безвісти, до заповненого бланка потрібно додати:

  • Копії паспортів;
  • Копію свідоцтва про шлюб;
  • Рішення суду про визнання чоловіка безвісно відсутнім (з позначкою про вступ в законну силу);
  • Квитанція.

Якщо шлюб розривається в односторонньому порядку з чоловіком, якого суд визнав недієздатним, до заповненого бланка потрібно додати:

  • Копії паспортів подружжя;
  • Копію свідоцтва про шлюб;
  • Рішення суду про визнання чоловіка недієздатним (з позначкою про вступ в законну силу);
  • Квитанція.

Розлучення вважається емоційним процесом. Далеко не у всіх подружжя зберігаються дружні стосунки. Однак якщо розлучатися через ДРАЦС, має бути як мінімум спільне бажання розірвати шлюб. А у випадку з одностороннім розлученням – вступило в силу рішення суду. Зразок заяв інтуїтивно зрозумілий. Але, як часто буває, в справі присутні дрібні нюанси – спільні діти, спільне майно, небажання йти в ДРАЦС або бажання почекати з розлученням. Якщо у вас є питання, задайте їх на безкоштовній консультації з юристом. Наш сайт надає таку можливість в режимі онлайн або по телефону. юрист або адвокат підкаже, як заповнити заяву на розлучення, що вказувати, а від чого утриматися, куди його нести і скільки оплачувати? Юридичні консультації позбавлять вас від стомлюючого пошуку відповідей.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Заява про розірвання шлюбу в РАЦС» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

 

Заява про розірвання шлюбу в РАЦС

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Розлучення з дитиною до одного року
  2. Процедура розлучення
  3. Розлучення під час вагітності
  4. Оформити розлучення в іншому місті
  5. Розлучення онлайн
  6. Розлучення з дитиною до трьох років
  7. Розлучення без згоди одного з подружжя
  8. Розлучення без свідоцтва про шлюб

 

Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар