Які документи потрібні для розлучення

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Які документи потрібні для розлучення» я розповім Вам про те, які документи потрібні для розлучення в Україні, про обов’язкові документи для розлучення через суд, про додаткові документи для розлучення, та про порядок дій, якщо документів немає.

Які документи потрібні для розлучення в Україні

yaki-dokumenti-potribni-dlya-rozluchennya-ukrayini

Одне з основних питань, які слід вирішити при поданні позовної заяви, є питання про те, які документи потрібні для розлучення в судовому порядку.

Розлучення – досить специфічний предмет юридичної діяльності – адвокатів, юристів, суддів, нотаріусів та ін. Ось чому, як правило, жителі інших країн, стикаючись з необхідністю звернутися в державні структури, не відчувають особливого ентузіазму від думки про майбутню підготовку пакета паперів, необхідних для розв’язання їх питання. Люди практично не сумніваються, що спілкування з чиновниками зажадає зібрати багато найрізноманітніших довідок, для чого доведеться чимало походити та відстояти не одну чергу. Саме так все й відбувається при розірванні шлюбу через суд, якщо питанням займається інша людина, а не професійний юрист.

За допомогою даної статті ви уникнете тяганини.

Зв’язатися з адвокатом

obovyazkovi-dokumenti-dlya-rozluchennya-cherez-sud

Обов’язкові документи для розлучення через суд:

Ряд паперів має бути поданий в будь-якому випадку. Без них справа не отримає ніякий рух. У Цивільному процесуальному кодексі України перераховані:

 • по-перше, позовна заява про розірвання шлюбу
 • і, по-друге, додатки до неї.

У цій же статті перераховані документи, які необхідно додати до позовної заяви:

 • копія позову для вручення відповідачу;
 • квитанція, яка свідчить про сплату судового збору в установленому розмірі;
 • свідоцтво про шлюб (оригінал та копія);
 • якщо у подружжя є неповнолітні діти, необхідно також додати копії свідоцтв про народження дітей;
 • документи, що підтверджують обставини, викладені позивачем в заяві, та їх копії для відповідача, якщо у нього таких копій немає.

Список останніх залежить від того, на що посилається позивач. Наприклад, довідка про звернення за медичною допомогою внаслідок нанесення чоловіком побоїв; листування, як доказ подружньої невірності. Якщо чоловік, який підписав вимогу, стверджує, що тривалий час проживає окремо від дружини, він може подати договір про оренду квартири та інше.

Зв’язатися з адвокатом

dodatkovi-dokumenti-dlya-rozluchennya

Додаткові документи для розлучення

Деякі документи не обов’язкові, їх роль – зняти можливі питання, якщо такі виникнуть під час слухання справи. Ними є:

 • виписка з будинкової книги, що підтверджує реєстрацію відповідача, місце проживання дітей (або клопотання про витребування виписки судом з паспортного столу);
 • довіреність, що підтверджує повноваження представника позивача, якщо позовна заява про розірвання шлюбу підписана та подається в суд юристом, адвокатом.

У Сімейному кодексі України передбачено, що подружжя може подати суду угоду про те, з ким із них після розлучення будуть проживати неповнолітні діти, про утримання дітей чи непрацездатного та який потребує матеріальної допомоги чоловіка. Можна скласти угоду про розподіл майна, де буде детально вказано, яке кожному з подружжя передається майно, нажитого в шлюбі. Отже, доповнюємо наш список та докладаємо до позову:

 1. Угода про розподіл майна;
 2. шлюбний контракт;
 3. Угода по дітях.

Залежно від того, ускладнюється розлучення вимогами про стягнення аліментів, поділ майна подружжя, спорами про дітей, можуть знадобитися й інші папери. Так, якщо позивач складає вимогу про стягнення аліментів, йому необхідно докласти до позову:

 • документи про реєстрацію місця проживання дитини з позивачем,
 • довідки про заробіток або інші доходи – своїх та чоловіка.

Коли при розірванні шлюбу вирішується спір про нажите майно за час спільного життя, крім його опису потрібні папери про право власності на які підлягають поділу об’єкти, а також про їх вартість (наприклад, договір купівлі-продажу квартири, чеки, що підтверджують покупку речей, акт оцінки вартості автомобіля, довідка оціночної компанії про вартість квартири та інше).

У тому випадку, якщо ставиться питання про те, з ким після закінчення справи будуть проживати діти, може знадобитися цілий ряд додаткових довідок, наприклад, характеристики з місця роботи подружжя, документи про наявність житла, про доходи.

Зв’язатися з адвокатом

yaksho-neobhidnih-dlya-rozluchennya-dokumentiv-nemaye

Якщо документів немає

Всі документи, за винятком суто процесуальних, пред’являються з копіями, кількість яких відповідає кількості у справі сторін. Якщо якийсь із згаданих в позовній заяві документів відсутній, слід письмово пояснити, чому, та попросити суд сприяння в їх отриманні. Таке прохання в процесуальній науці позначається «клопотання».

Але суд не буде витребувати ті папери, які ви можете отримати самостійно. Наприклад, якщо свідоцтво про шлюб загубилося або утримується чоловіком або дружиною, ви самі повинні отримати його дублікат.

При передачі позову в судову канцелярію позивач пред’являє документ, що засвідчує його особу.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення, Як і де подати на розлучення, Як подати заяву на розлучення онлайн.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Які документи потрібні для розлучення» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Які документи потрібні для розлучення

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Швидке розлучення в Україні
 2. Документи для розлучення через РАЦС в Україні
 3. Позов про розірвання шлюбу пари, яке має дітей
 4. Штамп / друк про шлюб / розлучення в паспорт
 5. Документи необхідні для розірвання шлюбу
 6. Розірвання шлюбу. Держмито – судовий збір

Оцініть статтю
( 6 оцінок, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар