Подати заяву на розлучення до суду

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Подати заяву на розлучення до суду» я розповім Вам про те, які документи потрібні для розлучення через РАГС в Україні, про те, як подати заяву про розлучення до суду в Україні, про те, де я можу подати заяву про розлучення, про те, які документи потрібні для розлучення через суд, про те, як подати заяву на розлучення в односторонньому порядку, про розгляд справи – особливості, нюанси та вимоги, про умови реєстрації розлучення судом.

Як подати заяву про розлучення до суду в Україні?

yak-podati-zayavu-pro-rozluchennya-sudu-ukrayiniyak-podati-zayavu-pro-rozluchennya-sudu-ukrayini

Іноді обставини складаються так, що люди змушені жити в одній квартирі, але не повинні знаходитися поруч один з одним. При цьому один із подружжя йде на крайні заходи, щоб розірвати шлюб. З цієї статті ви дізнаєтесь, як подати позов про розлучення.

mozhu-podati-zayavu-pro-rozluchennya

Де я можу подати заяву про розлучення?

Заява може бути розглянута судом.

За необхідності поділу майна дитини або визначення місця проживання дитини заяву про розірвання шлюбу подається до районного (міського/міськрайонного) суду.

Наступним етапом після підготовки документів є подання позовної заяви. Для цього важливо правильно сформулювати позовну заяву, в якій враховано всі ваші запити до суду та описано обставини справи.

Після подання заяви про розлучення суд надає парі на свій розсуд можливість вирішити сімейні суперечки мирним шляхом, щоб запобігти або відстрочити розлучення. Стандартна пропозиція становить від 1 до 6 місяців, але не більше. Заяву можна забрати у цей час.

Зв’язатися з адвокатом

yaki-dokumenti-potribni-dlya-rozluchennya-cherez-sud

Які документи потрібні для розлучення через суд?

Перелік документів, необхідних для судового розгляду справи, може змінюватись в залежності від обставин, але є низка документів, без яких позов не буде визнаний:

 1. Позовна заява (подана у довільній формі);
 2. Паспорт та ІПН позивача (або подружжя);
 3. Свідоцтво про шлюб;
 4. Оригінали та копії свідоцтв про народження дітей (якщо є діти);
 5. Витяг з будинкової книги (підтверджує, що неповнолітній проживає з позивачем);
 6. Довідка про доходи обох сторін;
 7. Шлюбний договір (за наявності);
 8. Угода про розподіл майна (за наявності);
 9. Свідоцтва про право власності (якщо потрібний поділ цього майна);
 10. Квитанція про сплату судового збору за розлучення.
Зв’язатися з адвокатом

yak-podati-zayavu-na-rozluchennya-odnostoronnomu-poryadku

Як подати заяву на розлучення в односторонньому порядку?

Є причини, з яких одна зі сторін процесу розлучення не може з’явитися до зали суду.

Причинами одностороннього розірвання шлюбу в судовому порядку є:

 • Згода на розлучення одним із подружжя;
 • Якщо у колишнього подружжя немає спільних дітей;
 • Один із подружжя виступає проти розлучення або ухиляється від нього.

rozglyad-spravi-osoblivosti-nyuansi-vimogi

Розгляд справи – особливості, нюанси та вимоги

Після того, як заява була подана до суду і сторони призначили дату першого слухання, розпочинається судовий процес. Суд визначає: причину розірвання шлюбу, ставлення подружжя до розлучення та наявність у справі інших обставин.

Якщо подружжя не має взаємних претензій, суд розриває шлюб протягом одного місяця. Крім того, рішення суду відправляється до органу ДРАЦС протягом 3 днів.

Відсутність одного з учасників процесу загрожує тимчасовою зупинкою процесу. Однак, якщо інша сторона була належним чином поінформована або якщо причина неявки дійсна, буде призначено друге слухання.

Коли пара має неповнолітніх дітей, шлюборозлучний процес ускладнюється. У ході судового розгляду суд визначає місце проживання дитини. Визначаються житлові умови позивача та відповідача (при однакових посадах перевага надається матері). Якщо один із батьків веде аморальний спосіб життя і це доведено в суді, дитина живе з іншим батьком. Якщо дитині більше ніж 10 років, суд має взяти до уваги його думку. Також уточнюється думка органів опіки та піклування. Потім суд вирішує.

Якщо подружжя погоджується на розірвання шлюбу і добровільно підписали мирову угоду про дітей, суд приймає рішення про розірвання шлюбу.

У разі спору про поділ майна суд отримує підтвердження придбання під час шлюбу та ступінь участі кожної зі сторін у придбанні майна. Коли пара залишається без дітей, майно переважно ділиться навпіл. Якщо пара має дітей, одному з подружжя, з якими проживає неповнолітній, визначається 2/3 майна, іншому – 1/3. Якщо пара самостійно прийняла рішення про розподіл майна, то суддя приймає лише остаточне рішення.

Зв’язатися з адвокатом

umovi-reyestraciyi-rozluchennya-sudom

Умови реєстрації розлучення судом

Правила проведення судових засідань передбачають, що суд розриває шлюб за згодою колишнього подружжя про розлучення у найкоротші терміни протягом 1 місяця. Якщо щодо розлучення угоди не досягнуто, процедура розлучення може тривати приблизно до 4 місяців. У ситуації, коли позивач вимагає поділу майна або має ухвалити рішення про те, з ким залишаться діти, процес може тривати 6 місяців або більше.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Закон про розлучення (законодавство), Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Подати заяву на розлучення до суду» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Подати заяву на розлучення до суду

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Розірвання шлюбу в РАГСі
 2. Юрист з розлучення в Україні
 3. Розлучення до досягнення дитини одного року
 4. Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу
 5. Реєстрація розірвання шлюбу
 6. Розірвання шлюбу з іноземцем
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар