Якщо батьки у розлученні, чи потрібний дозвіл на виїзд

Якщо батьки у розлученні, чи потрібний дозвіл на виїзд Україна 2024

Зараз все більш актуальним стає питання про те, чи потрібна дозвіл на виїзд з України в 2024 році при розлученні батьків. Після повномасштабного вторгнення в Україну багато батьків залишили країну разом із дітьми, щоб забезпечити їх безпеку.

У багатьох розлучених пар виникає багато питань щодо документів, необхідних для виїзду дитини за кордон. Колишні чоловік і дружина не завжди підтримують їхні стосунки, тому отримати дозвіл на виїзд дітей з України не завжди можливо.

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! Я розповім Вам у цій статті про те, якщо батьки у розлученні, чи потрібен дозвіл на виїзд, які потрібні документи для виїзду дитини з України у 2024 році, а також як можна виїхати дитині з близьким родичем – бабусею, дідусем, тіткою, дядьком, старшим братом чи сестрою.
Яка адвокатська послуга Вам потрібна?
оформити дозвіл на виїзд дитини за кордон, якщо батьки у розлученні
100%
розірвати шлюб за наявності дітей без згоди одного з подружжя
0%
зробити легалізацію апостиль документів про розірвання шлюбу
0%
інша адвокатська послуга
0%
Voted: 1

Коли потрібний дозвіл на виїзд дитини за кордон

В Україні діє закон, згідно з яким, якщо батьки розлучені і один з них хоче виїхати з дитиною в іншу країну, для цього необхідно оформити дозвіл на виїзд.

Водночас у 2018 році були внесені зміни, згідно з якими дозвіл не потрібен для виїзду за кордон з дитиною, якщо другий із батьків не платить аліменти.

Тобто, якщо батьки розлучені, дитина проживає з матір’ю, і при цьому у батька є борг по аліментах за 4 місяці, мати не повинна домагатися дозволу колишнього чоловіка на виїзд з дитиною в іншу країну.

Після повномасштабного вторгнення, з 2022 року в Україні ввели зміни до законодавства щодо виїзду дитини за кордон з одним із батьків.

Правила виїзду неповнолітніх дітей за кордон 2024 Україна

Для виїзду дитини за кордон з одним із батьків не потрібна згода другого з батьків у разі розлучення подружжя. Такі нововведення пов’язані з дією воєнного стану на території України.

Слід також відзначити ще одну зміну щодо виїзду неповнолітніх віком від 16 років. Сьогодні громадяни України, які досягли 16 років, можуть виїжджати за кордон самостійно та без супроводу батьків.

Документи для виїзду дитини за кордон з батьком/матір’ю

Якщо батьки розлучені, виникає багато питань щодо документів, необхідних для поїздки з дитиною за кордон. Отже, основні документи, які необхідно мати при виїзді з України це:

  1. Закордонний паспорт батька та дитини.
  2. Свідоцтво про народження дитини.

Важливо, щоб дані про батька/матері були вказані у свідоцтві про народження так само як і в документах батька – щоб прізвища збігалися.

Крім того, на практиці може статися так, що при перетині кордону дозвіл на виїзд дитини з країни можуть запросити у другого з батьків.

Тому краще заздалегідь потурбується про комфортний та спокійний виїзд з дитиною з України. Для цього Ви можете звернутися до адвоката та оформити дозвіл на виїзд дитини з одним із батьків до іншої країни.

Оформити дозвіл на виїзд дитини за кордон із адвокатом:
швидко
без проблем
гарантовано
Оформити дозвіл на виїзд дитини за кордон без юриста:
довго
проблематично
без гарантій

Виїзд дитини за кордон із бабусею або іншим родичем

Якщо дитина виїжджає за кордон з родичами – бабусею, дідусем, повнолітніми братом і сестрою або іншими родичами – потрібен документ, що підтверджує родинні зв’язки з неповнолітньою дитиною.

При виїзді дитині в іншу країну з особою, яка не є родичем, обов’язково підготувати заяви від батьків письмово, яка буде засвідчена в органах опіки.

Виїзд дитини з одним із батьків за кордон під час війни

У зв’язку з війною і введенням воєнного стану змінилося законодавство про виїзд дітей за кордон з матір’ю або батьком, якщо батьки розлучені.

Щоб безпечно та безпечно залишити Україну з дітьми, у випадку розлучених батьків найкраще звернутися до сімейного юриста.

Послуги адвоката: дозвіл на виїзд дитини за кордон з одним із батьків

Адвокат у сімейних справах спеціалізується на вирішенні проблем дітей, тому знає всі тонкощі та нюанси виїзду батьків з дитиною за кордон.

Зв’яжіться з адвокатами нашої юридичної компанії, щоб отримати вірогідну та актуальну інформацію про те, якщо батьки розлучаються, чи потрібен дозвіл на виїзд за межі України.

Наші юристи допоможуть Вам оформити всі необхідні документи через Інтернет. Вам не обов’язково приїжджати в адвокатську контору, ви можете бути в іншій країні або місті і наші юристи підготують всі необхідні документи.

Запитання адвокату: якщо батьки у розлученні, чи потрібен дозвіл на виїзд
У якому віці дитина самостійно може виїхати за кордон?
Як можна оформити дозвіл на виїзд дитини за кордон онлайн?
Чи може дитина виїхати з України у супроводі особи, яка не є родичем?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Зателефонуйте або напишіть нашим адвокатам, щоб швидко вирішити питання виїзду дитини за кордон з матір'ю або батьком, якщо батьки розлучаються. Ми оперативно надамо всю необхідну інформацію та оформимо дозвільні документи.

Якщо батьки у розлученні, чи потрібний дозвіл на виїзд

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар