Як подати на розлучення в Румунії

Розірвання – складна процедура з численними дрібницями, особливо коли йдеться про розірвання шлюбу в іншій країні. У такому випадку необхідно мати уявлення, як правильно скласти та подати всі необхідні документи, щоб шлюборозірвний процес пройшов швидко та успішно. Якщо ви хочете розірвати шлюб в Румунії онлайн, то для цього є кілька законних підстав:

 • за загальною згодою подружжя,
 • за наявністю важливої причини (якщо відносини пари розкладаються і кожен день подружнього життя приносить конфлікти),
 • за наявністю серйозного захворювання в однієї зі сторін.
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю, у цій статті я розповім вам про те як подати на розлучення в Румунії. Обов’язково читайте статтю на сайті rozirvannya.com.ua «Як подати на розлучення в Румунії» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно розірвання шлюбу в Румунії онлайн: основні варіанти розлучення, скільки триває розірвання шлюбу в Румунії, чи можна зберегти прізвище чоловіка після розірвання шлюбу, як подати на розлучення в Румунії за кордоном та стягнути компенсацію з чоловіка, як подати на розлучення в Румунії без присутності одного з подружжя.

Розірвання шлюбу в Румунії онлайн: основні варіанти розлучення

Пара може розірвати шлюб, перебуваючи в Україні, трьома способами:

 1. Звернувшись до судової інстанції. Такий тип розлучення необхідний за наявності у подружжя спірних питань, що стосуються поділу спільно нажитого майна, відсутності згоди чоловіка чи дружини на розлучення, дітей віком до 18 років. Пара повинна звернутися до суду за місцем останнього місця спільного проживання або до судового органу за місцем перебування одного з подружжя. Слід зазначити, що суддя не має права виносити позитивний вердикт і давати згоду на розірвання подружніх стосунків у разі наявності в одного з подружжя тяжкої патології, яка безпосередньо впливає на здатність людини розумно розмірковувати та приймати адекватні рішення. Подати на розлучення в Україні для румунів через суд можна незалежно від тривалості спільного життя у шлюбі.
 2. Звернувшись до адміністративних органів влади. Такий варіант розірвання шлюбу можливий, якщо подружжя згодне на розрив подружніх відносин, у них немає спільних дітей віком до 18 років та спірних питань щодо власності. У цьому випадку оформити розлучення може уповноважена особа органу РАГСу за місцем проживання пари або місцем реєстрації їхніх відносин. Відповідно до законодавства Румунії, подружжю дається місяць для того, щоб ретельно все обміркувати та змінити своє рішення. Лише через 30 днів пара може ухвалити остаточне рішення розірвати подружні стосунки та отримати відповідне свідоцтво в органі РАГСу.
 3. Нотаріальне розірвання шлюбу. Ця процедура мало чим відрізняється від адміністративного варіанту, проте характеризується своїми особливостями. Пара може розірвати шлюб нотаріально навіть за наявності спільних неповнолітніх спадкоємців, власності, набутої під час подружнього життя, за наявності домовленостей щодо зазначених питань. Якщо згоди не досягнуто, нотаріус відмовить у розлученні та подружжю потрібно подавати заяву до суду. Подати на розлучення в Україні за кордоном для румунів так само просто, як і для інших громадян цієї країни. Для іноземців немає певних правил процесу: розлучення здійснюється відповідно до законодавства Румунії навіть якщо подружжя є підданим іншої держави.
Яка юридична послуга для Вас є актуальною?
Підготовка необхідних документів
0%
Звернення до адвоката
0%
Подання позову
50%
Участь у судовому процесі
0%
Отримання рішення суду
50%
Легалізація рішення суду
0%
Voted: 2

Скільки триває розірвання шлюбу в Румунії?

Перш ніж подати на розлучення в Україні онлайн, багато пар хочуть розуміти скільки триватиме процес. Тривалість його визначається обраним варіантом процедури і варіює від 2 місяців (адміністративний тип розлучення) до 90 днів (нотаріальний тип розлучення). Тривалість розірвання шлюбу в судовій інстанції визначається наявністю додаткових обтяжуючих факторів, наприклад, наявності суперечок щодо розподілу власності та вирішення питань подальшого місця проживання дитини. Розлучення в Україні онлайн у суді може тривати навіть кілька років.

Чи можна зберегти прізвище чоловіка після розірвання шлюбу?

Вирішення цього питання лежить на плечах пари, але варто враховати, що існують винятки з цього правила. Навіть якщо чоловік не погоджується зі збереженням прізвища дружини, суд може прийняти рішення на користь спільної дитини, яка є неповнолітньою. У випадку недомовленості пари та відсутності відповідного рішення суду, прізвища повертаються до первісних після процесу розлучення.

Як подати на розлучення в Румунії за кордоном та стягнути компенсацію з чоловіка?

У випадку, коли одна зі сторін розриває подружні стосунки з вини іншої сторони, потерпіла сторона має право вимагати компенсацію за завдану моральну шкоду в результаті розлучення. Також можна враховувати компенсацію за фінансові труднощі, які виникли внаслідок розірвання шлюбу. Проте цей варіант можливий лише за умови тривалого подружнього життя, що перевищує 20 років.

Особливості поділу спільного майна

Поділ спільного майна є важливою частиною процесу розлучення. Він може включати в себе такі особливості:

 1. Інвентаризація майна: Спочатку проводиться докладна інвентаризація всього спільного майна. Це містити рухоме і нерухоме майно, фінансові активи, бізнес-участь та інше.
 2. Визначення спільного та особистого майна: Визначається, яке майно є спільним, а яке належить окремо кожній зі сторін.
 3. Оцінка майна: Кожна частина спільного майна оцінюється на ринковій вартості. Це може здійснюватися експертами, або сторони можуть домовитися про конкретну оцінку.
 4. Узгодження поділу: Сторони визначають, як саме буде проведено поділ майна. Це може бути через продаж та розподіл виторг, обмін майна або інші методи.
 5. Поділ нерухомості: У випадку наявності нерухомості, необхідно вирішити, як буде здійснено поділ цього майна.
 6. Розгляд спірних питань: Якщо сторони не можуть домовитися про певні аспекти поділу, це питання може вирішуватися судом.
 7. Підготовка документів: На основі узгодженого поділу складаються необхідні документи для юридичної фіксації цього процесу.
 8. Закриття спільного рахунку: У разі потреби, спільні фінансові рахунки можуть бути розподілені або закриті.
 9. Юридичне ув’язнення: При необхідності, поділ майна повинен бути здійснений відповідно до закону та у межах його вимог.

Ці особливості допомагають забезпечити справедливий та ефективний поділ спільного майна під час розлучення.

Як подати на розлучення в Румунії без присутності одного з подружжя

Іноді виникають ситуації, коли необхідно подати на розлучення в Румунії без присутності чоловіка чи дружини. Процедура розлучення на території іншої країни без присутності одного з подружжя є складною, тому фахівці рекомендують здійснювати подачу на розлучення без дружини чи чоловіка в Україні, де цей процес набагато простіше. Розірвати подружні стосунки в Україні можна, якщо:

 • пара проживала в одному з українських міст протягом будь-якого періоду шлюбу;
 • шлюб був узаконений на території України.

Дотримуючись однієї з наведених вище умов, пара може подати на розлучення в Україні. Перевагами цього процесу в Україні є економічність та оперативність. Розлучитися в Україні можна без зайвих витрат часу та фінансів.

Щоб забезпечити якнайшвидше, без додаткових проблем та фінансових витрат, краще звернутися за допомогою до професійного сімейного адвоката. Він допоможе зібрати та оформити всі необхідні документи та допікалася про швидке та успішне завершення шлюборозлучного процесу.

Питання адвокату з розлучень
Які кроки потрібно вжити, щоб подати на розлучення в Румунії?
Чи потрібно особисто бути присутнім на судовому засіданні під час розгляду справи про розлучення?
Як довго триває процес розлучення в Румунії?
Які кроки слід вжити після отримання рішення суду щодо розлучення?
Як можна отримати додаткову правову допомогу під час процесу розлучення в Румунії?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Як подати на розлучення в Румунії» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу того як подати на розлучення в Румунії, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Що потрібно для розірвання шлюбу без дітей
 2. Як розірвати шлюб на відстані
 3. Розлучення в односторонньому порядку
 4. Куди подавати заяву про розірвання шлюбу
 5. Подати на розлучення з іноземцем без його присутності в Україні
 6. Консультація адвоката під час розлучення в Україні
 7. Розірвання шлюбу без поділу майна
 8. Розлучення в Україні, якщо чоловік за кордоном
Оцініть статтю
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар