Заява про видачу судового наказу про стягнення аліментів
Заява про видачу судового наказу про стягнення аліментів – є шаблонним зразком документа. Тому, попереджаємо користувачів сайту сімейного адвоката по розлученням, аліментам, поділу майна подружжя та іншим сімейним справам rozirvannya.com.ua, які будуть використовувати даний шаблон при складанні власної Заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів про їх особисту відповідальність за зміст складеного документа. І нагадуємо, що при самостійному складанні Заяваи про видачу судового наказу про стягнення аліментів Ви повинні не лише користуватись даним шаблоном, а й чітко дотримуватись вимог Сімейного кодексу України та норм Цивільного процесуального кодексу України, що регламентують вимоги до оформлення Заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів.
Теплодарський міський суд Одеської області
65490, Одеська обл, м. Теплодар,
вул. Комунальна, З
Заявник:
ПІБ
Паспорт (серія, виданий)
Місце проживання
Місце реєстрації
Тел.
Ел. адреса
Боржник:
ПІБ
Паспорт (серія, виданий)
ІПН
Місце проживання
Місце реєстрації
Тел.
Ел. адреса
інші дані, які ідентифікують боржника невідомі
на сплату судового збору передбачена пільга відповідно до п. З ст. 5 Закону України «Про судовий збір»
ЗАЯВА
про видачу судового наказу про стягнення аліментів
Я, (ПІБ заявника) та (ПІБ боржника) перебуваємо у шлюбі з ЧЧ.ММ.РРРР р. Наш шлюб зареєстровано ______ , актовий запис № ______ . Від шлюбу ми маємо неповнолітнього сина (ПІБ дитини) ______ р. народження, про що свідчить свідоцтво про народження дитини серії ______ № ______ , видане ______ .
З ______ року ми з відповідачем проживаємо окремо, син проживає зі мною. Домовленості щодо способу виконання боржником свого обов’язку утримувати дитину нами не визначалось. Протягом зазначеного часу боржник матеріальної допомоги на утримання сина не надає, тому я вимушена поставити питання про стягнення аліментів в судовому порядку.
Відповідно до статей 180, 181 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Відповідно до частини 2 статті 182 СК України, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Відповідно до частини 5 статті 183 СК України той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Частиною 1 статті 28 ЦПК України визначено, що позови про стягнення аліментів, можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача, а відповідно до статті 162 цього кодексу заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності.
Відповідно до статті 161 ЦПК України, судовий наказ може бути ви-дано, у разі якщо, зокрема, заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – однієї чверті заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» я звільнена від сплати судового збору.
При стягненні аліментів з боржника прошу врахувати, що він є здоровою та працездатною особою та, як мені відомо, працює.
Крім того, підтверджую, що мною не подано іншого позову (позовів) або заяв про видачу судового наказу до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 180, 181, 182, 183 СК України, статтями 28, 161, 162, 163 ЦПК України, –
ПРОШУ СУД:
- Видати судовий наказ про стягнення з боржника, (ПІБ боржника) ______ року народження, ІПН ______ , аліментів на утримання неповнолітньої дитини, (ПІБ дитини), ______ року народження, у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) боржника, але не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку починаючи з дати пред’явлення заяви і до досягнення дитиною повноліття.
- Допустити негайне виконання наказу в межах сплати платежу за один місяць.
Документи, які долучаю до заяви:
- Копія паспорта заявника.
- Копія паспорта боржника.
- Копія свідоцтва про шлюб між сторонами.
- Копія свідоцтва про народження дитини.
ЧЧ.ММ.РРРР р. ПІБ заявника
Звертайтеся в нашу міжнародну юридичну компанію і ми допоможемо Вам підготувати необхідні документи швидко та якісно, а також надамо Вам юридичну консультацію по сімейним справам.