З скільки років враховується думка дитини під час розлучення Україна

Зі скільки років враховується думка дитини під час розлучення Україна 2024

Розірвання шлюбу за наявності дітей обов’язково оформляється через суд. При вирішенні спорів про дітей при розлученні може враховуватися думка дитини. Зі скільки років враховується думка дитини при розлученні Україна 2024 – одне з питань, що хвилюють подружжя.

Згідно з українським законодавством подружжя може розлучитися через суд, а інші сімейні питання – місце проживання дитини, стягнення аліментів, поділ майна – вирішити мирним договірним шляхом. Тобто мати та батько можуть самостійно розв’язувати питання проживання дітей. Також можна укласти нотаріальний договір про дітей, у якому буде зазначено, з ким проживає дитина після розлучення.

У якому віці дитина вирішує з ким залишитися під час розлучення?

Отже, з скільки років враховується думка дитини під час розлучення? Суд враховує думку дітей під час розлучення батьків після досягнення 10-річного віку. Тобто дитина 10 років і старша може висловити свою думку в суді при визначенні, з ким із батьків залишитися після розлучення.

Діти з 14 років можуть самостійно обирати, з ким жити після розірвання шлюбу – з матір’ю чи татом. При цьому діти не можуть визначати місце проживання після розлучення без батьків.

У якому віці дитина може обирати з ким із батьків жити?

Якщо подружжя не може самостійно вирішити питання, з ким залишиться дитина після розлучення – з матір’ю чи батьком, то можна вирішити її в судовому порядку.

Органи суду враховують безліч чинників щодо місця проживання дитини:

 1. Матеріальний стан кожного із батьків.
 2. Прихильність дитини до матері та батька.
 3. Стан здоров’я батьків та дітей.
 4. Наявність шкідливих звичок у матері та батька.
 5. Думка дитини при досягненні ним певного віку.

Коли запитують думку дитини під час розлучення?

Як і коли запитують думку дитини під час розлучення, з ким вона залишиться жити? Сімейні адвокати зазначають, що опитування дитини в суді під час розлучення має проводитись у присутності представника органу опіки та психолога. Присутність психолога бажана, оскільки зможе відстежити емоційний стан дітей.

Також бажано, щоб опитування дитини відбувалося за відсутності батьків. Це з тим, що присутність матері та батька може вплинути на висловлювання дитини.

Зі скільки років враховується думка дитини в суді під час розлучення

Вже зазначалося, що діти можуть висловити свою думку після досягнення 10 років. При цьому юристи та адвокати у сімейних справах зазначають, що суд може взяти до уваги думку дитини віком до 10 років.

Якщо дитина виявляє бажання висловити свою думку і може зробити це відповідно до свого рівня розвитку, то її думка може бути вислухана в суді.

У якому віці дитина вирішує, з ким жити в Україні?

У разі розлучення дитина з 14 років може вирішити, з ким із батьків вона хоче жити. У віці дитини від 10 до 14 років думка дитини може враховуватися щодо її місця проживання.

Слід зазначити, що права матері та батька рівні у визначенні того, з ким проживатиме дитина. Це означає, що мати та батько мають рівні права при судовому визначенні місця проживання дітей у разі розлучення.

Зі скільки років дитина вирішує з ким залишитися при розлученні

При визначенні місця проживання дитини при розлученні батьків через суд враховуються всі фактори, що впливають на дітей. Суд більшою мірою враховує інтереси дитини, визначаючи з ким вона залишиться після розлучення.

Важливо, щоб батько, з яким залишиться дитина, зміг повністю забезпечити нормальні умови для розвитку дітей. Щоб швидко розв’язувати питання визначення місця проживання дитини, Ви можете звернутися до адвоката.

Адвокат із сімейних справ та розлучень допоможе вирішити питання про проживання дітей при розлученні батьків без зайвих проблем та конфліктів між подружжям.

Зі скільки років дитина може обирати, з ким жити з батьків 2024 року: послуги адвоката

Сімейний адвокат допоможе вам правильно оформити документи, щоб питання про місце проживання дитини було вирішено на вашу користь при розлученні.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Крім того, сімейний адвокат може представляти вас у суді та прискорити процес. Зверніться до юриста зручним для Вас способом, щоб уникнути проблем та складнощів у визначенні місця проживання дитини під час розлучення.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Вартість (ціна) розлучення в Україні у 2024 році
 2. Які документи потрібні для укладення шлюбу за кордоном Україна
 3. Як дізнатися чи одружений чоловік (чоловік, чи дружина)
 4. Хитрощі під час розлучення
 5. Куди подавати судовий наказ про стягнення аліментів
 6. Як зробити запит до РАЦСу через інтернет
 7. Як розлучитися через Дію
 8. База даних розлучень. База даних про сімейний стан. Єдиний реєстр розлучень
 9. Як розлучитися в різних містах 2024 Україна

З скільки років враховується думка дитини під час розлучення Україна

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар