Після рішення суду про розлучення, що робити Україна

Після рішення суду про розлучення, що робити Україна 2025

Розірвання шлюбу – це процес, який викликає багато запитань у сімейних пар: куди йти, які документи потрібні, як підготувати заяву, який документ підтверджує розлучення. Оформляючи розірвання шлюбу в суді, багато людей не знають, що робити в Україні в 2025 році після рішення суду про розлучення.

Річ у тому, що оформлення процесу розлучення вимагає дотримання юридичних норм. Якщо якусь вимогу законодавства буде порушено, то рішення суду може бути надалі оскаржене. Тому важливо правильно оформити та зареєструвати факт розлучення після видачі рішення суду.

Що робити після рішення суду про розірвання шлюбу в Україні 2025

Отже, що робити після рішення суду про розірвання шлюбу? Оскільки розірвання шлюбу є процесом, який передбачає зміну сімейного стану кожного з подружжя, ця обставина повинна бути зареєстрована в органах РАЦС.

Відповідно до судової процедури розлучення, після видачі рішення про розірвання шлюбу, органи суду передають цю інформацію до РАЦСу для реєстрації. Але практика показує, що краще самостійно контролювати цей процес.

Чи потрібно йти до РАЦСу після рішення суду про розлучення?

Найчастіше органи суду передають інформацію до одного районного РАЦСу. При цьому часто бувають ситуації, коли чоловік і дружина прописані в різних районах і відповідно належать до різних відділень РАЦСу, а шлюб укладали в іншому відділенні.

Наприклад, якщо дружина прописана у Запоріжжі, чоловік – у Дніпрі, а шлюб укладався у Києві, то органи суду могли передати рішення суду про розлучення для реєстрації до районного РАЦСу Києва, де було укладено шлюб. У такому разі факт розлучення не буде зареєстрований за місцем прописки кожного з подружжя.

Щоб не виникало проблем надалі, краще самостійно чи за допомогою адвоката зареєструвати рішення суду про розірвання шлюбу у РАЦСі.

Чи потрібно отримувати свідоцтво про розлучення, якщо є рішення суду

До 2010 року в Україні можна отримати свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, але сьогодні діють інші правила. Так, подружжя, яке оформило розлучення через суд, не може отримати свідоцтво про розлучення.

Рішення суду є документом, що підтверджує розірвання шлюбу. Цей документ кожен з подружжя подає в різні організації для підтвердження свого розлучення.

Тому отримувати свідоцтво про розлучення, якщо є рішення суду, не потрібно. Головне – зареєструвати це рішення у РАЦС. Також надавати рішення суду про розлучення до різних організацій слід після того, як воно набуло чинності.

Коли набирає чинності рішення суду про розлучення Україна

Рішення до суду про розірвання шлюбу набирає чинності після закінчення 30 днів з моменту його видачі органами суду. Спочатку кожен чоловік отримує рішення суду, яке не набуло чинності. На документі стоїть напис «Не набрав чинності».

Потім кожна сторона звертається до суду для отримання рішення суду, що набрало чинності. Цей документ відрізняється тим, що на ньому є напис «Набрало чинності».

Як отримати свідоцтво про розлучення після рішення суду

Як уже було зазначено, отримати свідоцтво про розлучення після рішення суду в Україні 2025 року неможливо. Якщо Ваш шлюб було розірвано після 2010 року, то рішення суду – це документ, який підтверджує розлучення.

При цьому кожен із сімейної пари може звернутися до РАЦСу для отримання інших документів, які можуть їм знадобитися для підтвердження факту розлучення.

Який документ видає РАЦС після розлучення через суд 2025 року

В органах РАЦС після розлучення через суд кожна сторона (чоловік і дружина) можуть отримати такі виписки:

  1. Про шлюб. У цьому документі вказані дати одруження та розлучення.
  2. Про дошлюбне прізвище.

Допомога юриста: чи потрібно йти до РАЦСу після рішення суду про розлучення

Якщо Ви оформляєте розлучення через суд, рекомендуємо Вам звернутися до сімейного адвоката. Юрист допоможе Вам розірвати шлюб та правильно його зареєструвати у державних органах.

Ви можете отримати юридичну консультацію про те, як найкраще розірвати шлюб у суді, а також, що потрібно робити після отримання рішення суду.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Крім того, послуги юриста дозволяють повністю уникнути необхідності брати участь у шлюборозлучному процесі та оформленні документів. Адвокат у справах може оформити все без Вашої участі – онлайн.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Вартість послуг адвоката під час розлучення
  2. У яких випадках під час розлучення дитина залишається з батьком
  3. Як оформити розлучення за один день
  4. Як розлучитися з дружиною
  5. Як розлучитися без суду
  6. Як розлучитися з чоловіком
  7. Розлучення за наявності дітей
  8. Як розлучитися з двома дітьми
  9. Розірвання шлюбу в суді за спільним рішенням подружжя
  10. Скільки часу займає розлучення

Після рішення суду про розлучення, що робити Україна

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар