Як розлучитися без суду 2024
Сімейні пари, які вирішили розірвати шлюб, часто задаються питанням: як розлучитися без суду? Багато подружжя хочуть уникнути судової тяганини, оскільки вона забирає багато часу, грошей і нервів.
Слід зазначити, що судова реєстрація шлюборозлучного процесу можлива за певних умов. Подружжю потрібно знати, куди подати на розлучення.
Розлучитися без суду: підстави
Для того, щоб пара могла розлучитися без суду, повинні бути законні підстави. Адже процедура розірвання шлюбу регулюється правовими нормами та правилами.
Для розірвання шлюбу без суду обов’язковими умовами є:
- Відсутність у сімейної пари спільних дітей, які не досягли повноліття.
- Взаємна згода дружини та чоловіка розірвати шлюбні стосунки.
Крім того, подружжя має прибути до РАЦCу для подачі спільної заяви. Якщо одного з них немає, слід оформити довіреність і написати заяву на другу особу.
Довіреність та заяву слід нотаріально завірити. Тобто Ви можете оформити розлучення в РАЦС без присутності одного з сімейної пари.
Як розлучитися без суду через РАЦС
Розірвати шлюб можна через РАЦС без звернення до суду, подавши заяву про розірвання шлюбу. Таку заяву пишуть чоловік і дружина. Крім особистих даних, подружжя в цій заяві може вказати прізвище, яке буде мати кожен з них після розірвання шлюбу.
Разом із заявою до районного РАЦСу подають копії паспортів, ІПН, а також оригінал свідоцтва про укладення шлюбу.
Коли не можна розлучитися без суду
Розірвати шлюб без суду не можна у таких ситуаціях:
- У сімейної пари є маленькі спільні діти (до 18 років).
- Між подружжям є суперечки щодо виховання дітей чи поділу майна.
- Один із подружньої пари не хоче розлучатися і перешкоджає цьому.
Важливо! Якщо у вас є діти, а ваш чоловік не згоден на розлучення, слід звертатися до суду. У разі виникнення суперечок між подружжям щодо поділу майна можна уникнути судового розірвання шлюбу.
Так, подружжя може розірвати шлюб у суді, а розв’язувати питання щодо поділу спільної власності у суді чи через адвоката.
Розлучитися без суду без присутності чоловіка
Винятком із правил подання спільної заяви для розлучення до РАГСу є визнання одного з подружжя безвісти зниклим або недієздатним. У такому разі заява подається одним із сімейної пари.
Обов’язково до документів та заяви чоловік чи дружина має докласти рішення суду про визнання другого чоловіка безвісти зниклим чи недієздатним. Цей документ є підставою для подання на розлучення до РАГСу без присутності одного з сімейних пар.
Процедура розлучення без суду
Процедура розірвання шлюбу через РАЦС без суду передбачає, що чоловік і дружина звернуться до районного РАЦСу для подання документів та заяви.
Перед поданням документів слід обов’язково сплатити державне мито. Квитанція про оплату прикладається до документів для розлучення.
Після подання заяви, у РАЦСі Вам призначають дату, коли Ви зможете прийти та отримати свідоцтво про розлучення. Зазвичай, з моменту подання заяви до отримання свідоцтва проходить 30 днів. У цей період подружжя може передумати та забрати заяву, в результаті – шлюб не буде розірваний.
Юридичні послуги: як розлучитися без суду у 2024 році
Адвокат у сімейних справах спеціалізується на оформленні розлучення та розв’язання супутніх питань – поділу спільного майна, визначення місця проживання дитини та інших.
Тому, звертаючись до сімейного адвоката, Ви можете звільнитись від зобов’язань займатися підготовкою документів, заяви на розірвання шлюбу. Адвокат зробить все необхідне, щоб розірвати шлюб швидко та без проблем.
За допомогою адвоката Ви можете розлучитись через суд і через РАЦС. Крім того, юрист у сімейних справах може розірвати шлюб онлайн – без Вашої участі та присутності.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:
- Укладання шлюбу з іноземцем в Україні
- Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України
- Як зареєструвати іноземне розлучення в Україні
- Перекладач під час розірвання шлюбу
- Визнання шлюбу недійсним
- Розлучення через РАЦС без присутності
- Процедура реєстрації рішення суду про розлучення у РАГСі та отримання витягу з реєстру
- Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду
- Як розлучитися перебуваючи за кордоном
- Швидке розлучення в Україні