Чи потрібне свідоцтво про шлюб при розлученні Україна

Чи потрібне свідоцтво про шлюб при розлученні Україна 2024

Щоб розірвати шлюб в Україні, необхідно підготувати всі необхідні документи. Одним з документів для шлюборозлучного процесу є свідоцтво про шлюб. Тому відповідь на запитання: чи потрібно для розірвання шлюбу свідоцтво про шлюб? Так, це вона.

Цей документ подається подружжям під час розлучення через суд і через РАЦС. Тобто незалежно від обставин розлучення Вам потрібно мати свідоцтво про укладення шлюбу.

Свідоцтво про укладення шлюбу під час розірвання шлюбу

Слід зазначити, що деталі розірвання шлюбу залежать від органу, де ведеться шлюборозлучний процес. Шлюборозлучний процес за РАС відрізняється від судового шлюборозлучного процесу.

Тому слід розглянути необхідність свідоцтва про шлюб для розлучення через РАЦС та через суд, а також варіанти дій за відсутності цього документа.

Свідоцтво про шлюб при розлученні через РАЦС

Розірвати шлюб у РАЦСі в Україні можна тільки, якщо подружня пара не має маленьких дітей (віком до 18 років) і подружжя готове розлучитися. При оформленні розлучення через РАЦС чоловік і дружина повинні з’явитися до районного РАЦСу, щоб подати заяву на розлучення та документи.

У перелік документів у такому разі входить свідоцтво про укладення шлюбу, паспорта, ІПН чоловіка та дружини, а також квитанція про оплату державного мита.

Свідоцтво про шлюб при розірванні шлюбу через суд

Розлучитись через суд необхідно в тому випадку, якщо:

 • один із подружньої пари проти розлучення;
 • у сім’ї є маленькі діти;
 • чоловік чи дружина не можуть особисто бути присутніми при оформленні розлучення.

Список документів для розлучення через суд включає: паспорти, ІПН чоловіка та дружини, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дітей (за їх наявності), заяву (позовну або спільну), а також чек про оплату судового збору.

Як розлучитися, якщо немає свідоцтва про шлюб

Сьогодні найчастішою проблемою при оформленні розлучення є відсутність одного або кількох документів. Повномасштабна війна, часті переїзди – далеко не всі причини, через які можуть бути втрачені документи.

Якщо подружжя не має свідоцтва про шлюб, то існує кілька варіантів дій при розлученні:

 1. При розлученні у РАЦСі подружжя може використовувати штампи в паспорті замість свідоцтва про укладання шлюбу. Також може бути використаний запис у реєстрі про укладання шлюбу замість свідоцтва.
 2. При розлученні через суд слід поновити свідоцтво про шлюб і після цього подати на розірвання шлюбу.

Слід зазначити, що якщо у подружжя відсутні штампи в паспорті, що підтверджують шлюб, або в РАЦСі не вдалося знайти запис про укладення шлюбу в реєстрі, то подружжю також необхідно відновлювати документ та отримувати дублікат свідоцтва про шлюб.

Оформити розлучення без свідоцтва про шлюб в Україні 2024

Якщо у вас виникли проблеми з подачею на розлучення через відсутність свідоцтва про шлюб або іншого документа, спочатку необхідно визначити спосіб розірвання шлюбу. Це допоможе вам зрозуміти, чи потрібно документ відновлювати.

Якщо ж слід відновлювати документ, то Ви можете звернутися до районного РАЦСу та отримати дублікат свідоцтва. Найкраще звертатися до РАЦСу, де було укладено шлюб. Це допоможе швидко відновити свідчення.

Якщо такої можливості немає, то процедура може затягнутися через необхідність звертатися до районного РАГСу, де було укладено шлюб для відновлення даних.

Послуги адвоката: чи потрібне свідоцтво про шлюб при розлученні

Подружжю, яке вирішило розлучитися, розібратися у специфіці шлюборозлучного процесу допоможе адвокат у сімейних справах. Юрист проконсультує про документи, необхідні розлучення, залежно від способу розірвання шлюбу.

Крім того, сімейний адвокат може оформити розірвання шлюбу онлайн без Вашої участі в процесі. Ви можете швидко розв’язувати будь-які питання, пов’язані з розлученням через адвоката: відновити свідоцтво про шлюб, підготувати документи та заяву, оформити розлучення через суд і отримати документ, що підтверджує розірвання шлюбу.

Відновлення свідоцтва про шлюб для розлучення онлайн

Відновлення свідоцтва про шлюб при розлученні онлайн можливе за допомогою адвоката. Сімейний адвокат може повернути документ без Вашої присутності.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Ви можете зв'язатися з нашими адвокатами за телефоном, електронною поштою або месенджером. Наші юристи вивчать Ваш запит та нададуть всю необхідну інформацію щодо вирішення Вашої справи.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Як оформити розлучення в Україні
 2. Як розлучитися в Європі українцям
 3. Хто платить за розлучення в Україні 2024 року?
 4. Заява на розлучення через суд в Україні
 5. Як подати позов на розлучення в Україні у 2024 році
 6. Як розлучитися, якщо дружина за кордоном Україна
 7. Як розлучитися з чоловіком без його згоди Україна
 8. Як при розлученні залишити дитину з батьком Україна
 9. Як відновити свідоцтво про розірвання шлюбу Україна
 10. Як дізнатися чи подав чоловік на розлучення Україна

Чи потрібне свідоцтво про шлюб при розлученні Україна

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар