Як подати позов на розлучення в Україні у 2024 році

Як подати позов на розлучення в Україні

Як подати позов на розлучення в Україні у 2024 році

Якщо сімейна пара ухвалила рішення розлучитися, то залежно від обставин, вони можуть звернутися до суду чи РАЦСу. Оформлення розірвання шлюбу через РАЦС можливе за відсутності дітей віком до 18 років та взаємної згоди. В інших випадках подружжя звертається до органів суду. Як подати позов на розлучення в Україні у 2024 році – це питання є актуальним при оформленні шлюборозлучного процесу в суді.

Подавати на розлучення через суд слід, якщо в сім’ї є діти віком до 18 років, чоловік або дружина не можуть бути присутніми при розірванні шлюбу або один із подружжя не згоден розірвати шлюб. Якщо в сім’ї є діти, але подружжя готове розлучитися, то вони можуть подати спільну заяву до суду на розлучення.

Як подати позовну заяву на розлучення до суду

Як подати позовну заяву на розлучення до суду

Якщо один із сімейної пари не може бути присутнім у суді або проти розлучення, необхідно подати позовну заяву на розірвання шлюбу. Також у деяких випадках адвокати рекомендують подавати позовну заяву на розлучення за наявності дітей та обопільної згоди подружжя розлучитися.

Це пов’язано з тим, що при поданні спільної заяви на розлучення одна сторона може забрати із суду заяву, якщо передумає розлучатися. У такому разі розірвання шлюбу не буде оформлене. Під час подання позову забрати заяву з органів суду сторони не можуть, що гарантує оформлення шлюборозлучного процесу.

Підготувати позовну заяву про розірвання шлюбу через суд

Підготувати позовну заяву про розірвання шлюбу через суд

Підготовка позовної заяви на розлучення є важливим та відповідальним етапом шлюборозлучного процесу. Правильність та коректність оформлення позову на розірвання шлюбу впливає результат шлюборозлучного процесу.

Під час підготовки позову слід враховувати юридичні та вимоги. Якщо у Вас виникають питання чи труднощі з підготовкою позовної заяви, Ви можете звернутися за допомогою до сімейного адвоката.

Подати позовну заяву на розірвання шлюбу до суду

Подати позовну заяву на розірвання шлюбу до суду

Подати позов на розлучення в Україні можна за місцем реєстрації/проживання відповідача. Так, якщо на розлучення подає чоловік, необхідно звертатися до районного суду за місцем проживання дружини.

Також можуть бути підстави для подання позовної заяви на розірвання шлюбу за місцем реєстрації позивача – того чоловіка, який подає на розлучення. Такими підставами може бути стан здоров’я позивача, який не дозволяє звернутися до суду за місцем проживання відповідача або піклування над неповнолітньою дитиною.

Оформити позов на розлучення онлайн в Україні

Оформити позов на розлучення онлайн в Україні 2024

В Україні можна подати позов на розлучення за допомогою системи «Судова влада України». Для цього Вам потрібно пройти реєстрацію на сайті за допомогою цифрового підпису. Після цього в режимі онлайн Ви можете підготувати позов на розлучення та прикріпити усі необхідні документи.

Слід зазначити, що подання позовної заяви на розлучення онлайн самостійно пов’язане з ризиками припуститися помилки у заяві. Якщо у позові будуть помилки чи неточності, то заява не буде розглянута судом.

Крім того, Ви повинні контролювати процес розгляду позову про розлучення. Для отримання рішення суду про розірвання шлюбу Вам потрібно особисто відвідати суд. Тому адвокати та юристи не радять у такий спосіб подавати позов на розлучення.

Позовна заява на розлучення до суду, перебуваючи за кордоном

Позовна заява на розлучення до суду, перебуваючи за кордоном

Якщо Ви знаходитесь за кордоном, то можете подати позов на розлучення двома способами:

 1. Через систему “Судової влади України”. При цьому Вам треба буде особисто приїхати до суду та забрати рішення суду про розлучення.
 2. Через адвоката. У такому разі Вам не доведеться приїжджати до України та звертатися особисто до суду.

Подати позов на розірвання шлюбу через адвоката

Подати позов на розірвання шлюбу через адвоката

Подання позовної заяви на розірвання шлюбу через адвоката є чудовим варіантом для громадян, які не можуть особисто займатися оформленням розлучення. Адвокат чи юрист у сімейних справах зможе не лише подати позов на розлучення, а й повністю оформити процес розлучення без Вашої участі та присутності.

Ви можете перебувати в іншій країні або іншому місті, а в цей час юрист займеться оформленням документів і розв’язання юридичних питань у справі про розлучення.

Послуги адвоката: як подати позов на розлучення в Україні

Послуги адвоката: як подати позов на розлучення в Україні у 2024 році

Ви можете замовити одну юридичну послугу адвоката, наприклад, підготувати та подати позов на розлучення в Україні або скористатися комплексною послугою “розлучення під ключ”.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Усі питання з адвокатом Ви можете вирішити онлайн – через Інтернет. Для консультації та допомоги адвоката з розлучень та сімейних справ телефонуйте або пишіть - контакти вказані на сайті нашої юридичної компанії.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Складання позову про розірвання шлюбу
 2. Розірвання шлюбу неповнолітніх
 3. Укладання шлюбу між неповнолітніми
 4. Юрист з розлучення в Україні
 5. Представлення інтересів клієнтів щодо розірвання шлюбу адвокатом або юристом
 6. Розлучення до досягнення дитини одного року
 7. Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу
 8. Реєстрація розірвання шлюбу
 9. Розірвання шлюбу з іноземцем
 10. Розірвання шлюбу в РАЦСі

Як подати позов на розлучення в Україні у 2024 році

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар