Хто платить за розлучення в Україні 2024 року?

Хто платить за розлучення в Україні

Хто платить за розлучення в Україні 2024 року?

Оформлення шлюборозлучного процесу пов’язане не лише з витратами часу на вирішення юридичних питань та емоційною напругою, а ще й з фінансовими витратами. Хто платить за розлучення в Україні 2024 року і як здійснюється оплата?

Існують певні правила оплати розлучення, залежно від того, де буде оформлено розлучення. При цьому подружжя може домовитися між собою та самостійно вирішити, хто оплачує розірвання шлюбу.

Хто оплачує розлучення Україна

Хто оплачує розлучення Україна 2024

Хто оплачуватиме раз вод, більшою мірою залежить від відносин між подружжям. Якщо між чоловіком та дружиною є згода на розірвання шлюбу та відсутні конфлікти, то вони можуть домовитися, хто з них платитиме або сплатитиме розірвання шлюбу навпіл.

За наявності конфліктів між подружжям найчастіше оплата за розлучення здійснюється відповідно до правил, встановлених законодавством.

Хто має платити мито за розлучення

Хто має платити мито за розлучення 2024

Щоб визначити, хто оплачує розірвання шлюбу, слід розглянути які види витрат, залежно від органу оформлення шлюборазводного процесу.

  1. При розлученні через суд необхідно сплачувати судовий збір.
  2. При розірванні шлюбу через РАЦС слід сплатити державне мито.

Хто оплачує держмито за розірвання шлюбу через РАЦС

Хто оплачує держмито за розірвання шлюбу через РАЦС

При оформленні шлюборозлучного процесу необхідно сплатити держмито – адміністративний збір, встановлений на державному рівні. Реквізити для оплати можна отримати у районному РАЦСі. Здійснити оплату можна у відділенні банку.

Оскільки розлучення через РАЦС оформляється за взаємної згоди подружжя, то чоловік і дружина самі вирішують, хто платитиме адміністративний збір. Слід також враховувати, що при сплаті державного мита ще стягуватиметься комісія за проведення платежу, сума якої залежить від банку.

Хто платить за розлучення через суд

Хто платить за розлучення через суд?

Якщо розлучення оформляється через суд, обов’язковим є оплата судового збору. Судовий збір за розірвання шлюбу оплачується у банку, комісія за платіж стягується у вигляді, встановленому банком.

Відповідно до вимог, судовий збір при розлученні оплачує позивач – той чоловік, який подав на розлучення. Якщо ж сімейна пара розлучається за спільною заявою, то подружжя саме вирішує, хто платить за розірвання шлюбу.

Скільки коштує розлучення через суд, РАЦС

Скільки коштує розлучення через суд, РАЦС

Сума оплати судового збору та держмита встановлюється державою та залежить від розміру прожиткового мінімуму. Тому ціна розлучення через суд може змінюватись за зміни розміру прожиткового мінімуму в Україні.

Розмір державного мита при розлученні через РАЦС також встановлюється державою. При цьому слід враховувати комісію банку за здійснення оплати, яка може бути різною, залежно від банківської установи.

Крім того, можуть виникнути додаткові витрати на оформлення документів та довідок, які можуть запросити державні органи для шлюборозлучного процесу. Також слід зважати на вартість послуг адвоката, якщо при розлученні Ви користуєтеся юридичними послугами.

Як сплатити держмито, судовий збір за розлучення онлайн

Як сплатити держмито, судовий збір за розлучення онлайн

Сплатити судовий збір за розлучення можна за допомогою системи Судова влада України. На сайті слід знайти розділ Реквізити для сплати судового збору, а потім вибрати варіант Розлучення. Після введення реквізитів слід натиснути кнопку оплатити та вибрати спосіб оплати.

Сплатити адміністративний збір за розлучення через РАЦС можна за допомогою онлайн-банкінгу. Для цього слід взяти реквізити у районному РАЦСі, а потім провести платіж у Вашому особистому кабінеті у банку.

Крім того, Ви можете звернутися до адвоката для оформлення розлучення. У такому разі Вам не доведеться займатися оплатою судового збору чи держмита, адже це зробить юрист у сімейних справах та розлученнях.

Послуги адвоката: хто платить за розлучення в Україні

Послуги адвоката: хто платить за розлучення в Україні

Допомога сімейного адвоката може знадобитися, якщо оформляється розлучення без згоди чоловіка, розірвання шлюбу з дітьми або процес розлучення без присутності. Адвокат із сімейних справ зможе оформити розлучення онлайн – без Вашої присутності та участі.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Телефонуйте або пишіть адвокатам у сімейних справах, щоб позбутися необхідності оформляти документи, готувати заяву та сплачувати судовий збір чи держмито за розірвання шлюбу.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Штамп / друк про шлюб / розлучення в паспорт
  2. Документи необхідні для розірвання шлюбу
  3. Розірвання шлюбу. Держмито – судовий збір
  4. Позовна заява про розірвання шлюбу
  5. Як подати на розлучення
  6. Процедура розірвання шлюбу чи розлучення
  7. Рішення суду про розірвання шлюбу
  8. Складання позову про розірвання шлюбу
  9. Розірвання шлюбу неповнолітніх
  10. Укладання шлюбу між неповнолітніми

Хто платить за розлучення в Україні 2024 року?

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар