Інформація про те, як подати на розлучення, розлучитись в Україні
Як подати на розлучення – питання, яке постає перед подружжям, які бажають нарешті поставити крапку в сімейних відносинах, а не чергову кому після кожної суперечки, непорозуміння або скандалу, на які не залишилося ні сил, ні бажання, принаймні в однієї з подружньої половинки.
Подати на розлучення це все лише перший етап нового життєвого шляху і як радять сімейні психологи не потрібно цього бояться, адже можливо розлучення зараз може стати приводом для початку нового життя з ближчою за духом вам людиною.
Для того, щоб подати на розлучення, потрібно чітко розуміти, позицію протилежної сторони, чи можливо домовиться і Ви зможете розлучитися за взаємною згодою в РАЦСі. Якщо ж такої згоди не бачити та до того ж під час шлюбу у Вас з’явилися спільні діти, які на момент подання заяви на розлучення є неповнолітніми, то процедури розірвання шлюбу через суд Вам не уникнути.
Часто в людей, надто емоційно переживаючих розлучення, не можуть самостійно розібратися в тому, які дії необхідно вчинити насамперед, які документи потрібно подати до суду, як правильно скласти позовну заяву до суду. У такій ситуації поради родичів чи друзів не допоможуть і потрібна кваліфікована допомога юриста з розірвання шлюбу, якому Ви зможете довірити свій процес розлучення та віддати все в руки професіонала.
Подати на розлучення у разі відсутності згоди іншого чоловіка на розірвання шлюбу можна шляхом складання позову про розірвання шлюбу до суду. Позов на розлучення перша та головна складова Вашого шлюборозлучного процесу і не варто його недооцінювати, тому що не письмово складений позов про розірвання шлюбу без дотримання правил, передбачених ЦПК України, не буде прийнятий судом або Вам повернуть позовну заяву на розлучення для усунення недоліків або ж у надалі він зіграє проти Вас.
Тому про те, як має виглядати юридично правильно складена позовна заява на розлучення до суду та які документи мають додаватися, Ви дізнаєтесь, проконсультувавшись із адвокатом щодо розірвання шлюбу в Україні, який має позитивний досвід вирішення різних сімейних питань, у тому числі і як подати на розлучення точно знає про всі нюанси і деталі, які обов’язково зіграють на Вашу користь при отриманні результату розірвання Вашого шлюбу.
На щастя, не всі сім’ї розлучаються ворогами й багато хто з них зберігає нормальні дружні стосунки хоча б заради майбутнього своїх дітей. У такому разі подати на розлучення буде набагато простіше, попередньо обговоривши всі питання, пов’язані з вихованням, спілкуванням, забезпеченням та проживанням дітей. Юрист із розірвання шлюбу в Україні складе обов’язковий письмовий договір, в якому будуть враховані всі питання щодо нормального розвитку дитини. Такий договір необхідний для суду при розірванні шлюбу за згодою, оскільки інтереси дітей завжди будуть у пріоритеті та під захистом не лише батьків, а й держави.
Важливо відзначити, що при подачі на розлучення незалежно від того є згода чи ні його на розірвання шлюбу, звертаєтеся Ви до суду або в РАЦС, не поспішайте в цьому ж процесі вирішувати майнові, аліментні та інші суперечки, що виникли між вами. Законодавець поділяє процедуру розірвання шлюбу коїться з іншими пов’язаними процесами. По-перше, об’єднання в одному судовому розгляді кількох сімейних суперечок ускладнює процедуру вирішення питання у справі про розлучення. По-друге, такий процес може затягтися на тривалий час у зв’язку зі складнощами при вирішенні кожного спірного питання, оскільки суд має ухвалити рішення щодо кожного з питань, що виникли під час шлюбного процесу. По-третє, об’єднання кількох позовних вимог в одному процесі може спричинити більшу кількість фінансових витрат. Ну і в останню чергу, зазначимо, що на практиці такі процеси шлюбу негативно впливають на емоційний стан обох сторін і стає для них досить складним випробуванням.
З огляду на вищезазначене, радимо Вам не поспішати вирішувати всі сімейні суперечки одночасно, тому що найбільш ефективним способом виходу з неприємних ситуацій, у тому числі й сімейних труднощів, є поступове прийняття рішень, навіть якщо вони взаємопов’язані.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримання повторно документів у РАГСі, Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України, Підстави припинення шлюбу, Довідка про сімейний стан в Україні, До якого суду подавати на розлучення, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: