Позовна заява про поділ майна після розлучення

Позовна заява про поділ майна після розлучення

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Позовна заява про поділ майна після розлучення» розглянемо загальні положення закону про розподіл подружнього майна, позовну заяву про поділ майна після розлучення в Україні - особливості складання, подачі і розгляду та строки подачі, яке майно не ділиться при розлученні, крім цього, ознайомимось з оцінкою вартості майна під час поділу при розлученні, порядком поділу та алгоритмом дій. Також до Вашої уваги список документів, необхідних для поділу майна при розлученні.

Позовна заява про поділ майна після розлучення в Україні

Позовна заява про поділ майна після розлучення в Україні

Розділ подружнього майна, як і розлучення – процедури, складні не тільки юридично, скільки психологічно. Іноді не менш складним, ніж складання позовної заяви, виявляється досягнення компромісу між колишнім подружжям, справедливий розподіл спільно нажитого майна, виконання мирової угоди або судового рішення. У даній статті ми розглянемо процесуальну сторону процедури розподілу майна, а саме – порядок підготовки і подання позовної заяви про розподіл подружнього майна. Але не можна не приділити увагу і іншим важливим аспектам цього непростого процесу.

Загальні положення закону про розподіл подружнього майна

Загальні положення закону про розподіл подружнього майна

Згідно Сімейного кодексу України, до складу спільного майна можуть входити:

 • Нерухомість;
 • Рухоме майно (авто, техніка, меблі);
 • Грошові заощадження, депозити;
 • Цінні папери;
 • Частки в статутних капіталах підприємств;
 • Доходи, отримані в результаті роботи або підприємництва;

Відповідно до закону, не має значення, на кого з подружжя були оформлені права власності. Не має значення, ким були зароблені кошти для придбання того чи іншого майна, навіть якщо працював тільки один з подружжя, а другий – не працював (займався домашнім господарством, доглядав за дітьми, не мав доходу з іншої поважної причини).

Режим спільної власності передбачає поділ майна порівну, на однакові частки. Нерівність часткою можливо у виняткових випадках – за добровільною згодою сторін або за рішенням суду, якщо один з подружжя з неповажних причин не брав участь в придбанні спільного майна або витрачав спільні доходи всупереч інтересам сім’ї – Сімейний кодекс України.

Зв’язатися з адвокатом

 

Що не ділиться при розлученні?

Що не ділиться при розлученні?

Крім спільного майна подружжя, законом визначається перелік особистого майна, яке належить персонально чоловікові і дружині, і не може бути поділено між ними після розлучення. Згідно Сімейного кодексу України, до особистого майна відноситься:

 • все, що було подаровано особисто чоловікові або дружині;
 • все, що перейшло чоловікові або дружині у спадок;
 • все, що знаходиться в особистому користуванні (крім цінностей – ювелірних виробів, предметів розкоші);
 • все, що є результатом інтелектуальної праці чоловіка або дружини.

Навіть якщо це майно використовувалося подружжям спільно – як місце проживання, транспорт, предмет побуту та ін., – воно не може вважатися спільним, оскільки право власності належить одноосібно чоловікові або дружині. Виняток становлять випадки, коли особисте майно одного з подружжя було вдосконалено під час шлюбу за рахунок спільних коштів або особистих коштів другого чоловіка. У такому випадку цей чоловік може претендувати якщо не на рівноправний поділ, то на грошову компенсацію вкладених коштів – відповідно до Сімейного кодексу України.

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Питання адвокату
Під час шлюбу ми з дружиною купили однокімнатну квартиру. Але гроші на покупку були отримані від продажу двокімнатної квартири, яку дружина отримала у спадок від батьків. Чи можу я претендувати на поділ цієї квартири, як спільно нажитий?
Скрябін Олексій Миколайович
Якщо в ремонт і облаштування квартири не вкладалися гроші чоловіка або спільні гроші подружжя, від чого вона значно зросла в ціні, то претендувати на поділ квартири чоловік не може. Але, з іншого боку, дружина повинна довести, що квартира була придбана на її особисті гроші. Якщо довести зв’язок між продажем двокімнатної квартири, отриманої у спадщину, і покупкою однокімнатної квартири неможливо, майно буде визнано спільно нажитим і може бути поділено.

Не підлягає розподілу між колишнім подружжям також майно, яке було придбано для дітей. Всі дитячі речі після розлучення переходять в розпорядження того чоловіка, з яким будуть проживати неповнолітні діти. Це правило поширюється також на грошові заощадження, які лежать на банківських рахунках, відкритих на ім’я дитини – Сімейний кодекс України.

Оцінка вартості майна під час поділу при розлученні

Оцінка вартості майна під час поділу при розлученні

Після того, як подружжям визначено спірне майно, що підлягає розподілу, потрібно визначити його вартість. Це потрібно:

 1. по-перше, для правильного розрахунку державного мита за подачу позову;
 2. по-друге, для справедливого розподілу майна або призначення грошової компенсації – пропорційно часткам колишнього подружжя.

Ціну майна визначає позивач. Треба враховувати, що завищення оціночної вартості призведе до переплати держмита, а заниження – до несправедливого розподілу майна, і цілком можливо – на користь відповідача.

Нерухомість (квартира, будинок, земельну ділянку) оцінюється згідно інвентаризаційних документах БТІ або кадастрових документів Росреестра. Якщо відомості про кадастрової або інвентаризаційної вартості нерухомості відсутні, можна оцінити ринкову вартість, звернувшись до послуг оціночних компаній. Так само можна визначити ринкову вартість автомобіля. Вартість іншого майна може бути визначена виходячи з початкової ціни з урахуванням зносу і стану майна на момент поділу або з актуальних ринковими цінами аналогічного майна (див. «Оцінка майна при розлученні подружжя«).

Приклад

Чоловік подав позов про поділ спільно нажитого майна, в числі якого – ноутбук, оцінений їм в 20 тисяч грн. Він просив передати ноутбук дружині і зобов’язати її виплатити йому грошову компенсацію в розмірі половини вартості ноутбука, тобто – 10 тисяч грн. Дружина погодилася з оціночною вартістю ноутбука, однак переконала суд у тому, що ноутбук повинен бути переданий чоловікові, оскільки у чоловіка немає іншої комп’ютерної техніки, а у неї є особистий ПК. Суд задовольнив прохання відповідачки, передав ноутбук у власність чоловіка і зобов’язав його виплатити дружині грошову компенсацію в розмірі 10 тисяч грн. В процесі виконавчого провадження судові пристави описали майно, в тому числі, ноутбук, оцінивши його в 8 тисяч грн. Так чоловік залишився без ноутбука і з боргом в 2 тисячі грн.

Зв’язатися з адвокатом

 

Порядок поділу майна при розлученні

Порядок поділу майна при розлученні

Після того, як визначено склад і вартість майна, залишається найскладніше – вирішити, кому з подружжя дістанеться одне, кому – інше. Як уже згадувалося вище, поділ можливий двома способами:

 1. Добровільний (співвласники домовляються усно або складають письмовий договір).
 2. Судовий (співвласники звертаються до суду з позовною заявою – про те, як правильно скласти і подати позов, Ви прочитаєте нижче).

Як правило, частки подружжя – рівні. Але іноді між подружжям виникають розбіжності – один з них претендує на більшу частку. Відповідно до закону, нерівність часток можливо тільки в двох випадках:

 • частка одного із співвласників може бути збільшена в інтересах проживають з ним неповнолітніх дітей;
 • частка одного із співвласників може бути зменшена, якщо буде встановлено, що під час шлюбу він витрачав спільні кошти на шкоду інтересам сім’ї або без поважних причин не брав участі в забезпеченні сім’ї.

Таким чином, спірне майно повинно бути розподілено між подружжям так, щоб вартість часток, що переходять до кожного з них, була приблизно дорівнює. Якщо поділити майно порівну неможливо, призначається грошова компенсація. У ряді випадків суд визначає порядок спільного користування майном, якщо його поділ неможливий.

Якщо в процесі поділу виникає суперечка, кому із співвласників має перейти той чи інший майновий об’єкт, потрібно враховувати, хто був ініціатором покупки, хто частіше користувався майном, хто відчуває велику необхідність в ньому, хто його обслуговував і ніс витрати на його утримання.

Наприклад, якщо між колишнім подружжям ділиться квартира, в якій на момент поділу проживає мати з дітьми, а у чоловіка є інше житло – суд швидше за все залишить квартиру дружині. Якщо ділиться автомобіль, але водійські права є тільки у чоловіка, який і користується, і ремонтує машину – найімовірніше, він і залишиться власником спірного транспортного засобу.

Колишнє подружжя можуть поділити відразу все майно, від посуду до нерухомості, а можуть один-єдиний спірний майновий об’єкт. Чи не забороняється подавати різні позовні заяви по кожному майновому об’єкту окремо.

Коли можна подавати позов про розподіл майна? Строки

Коли можна подавати позов про розподіл майна? Строки

Згідно Сімейного кодексу України, подавати позовну заяву про розподіл майна можна:

 • У шлюбі;
 • Одночасно з процесом розлучення;
 • Після розлучення.

Питання про строк позовної давності виникає, як правило, в тому випадку, якщо розлучення давно відбувся, а спільно нажите майно ще поділено не було. Чи встановлені законом часові обмеження для подачі позову?

Згідно Сімейного кодексу України, до справ про розподіл подружнього майна застосовується 3-річний строк позовної давності. Раніше серед юристів існувало оману, згідно з яким строк давності починав обчислення з моменту розлучення. Однак Верховний суд (ПП ВС “Про застосування судами законодавства при розгляді справ щодо розірвання шлюбу”) роз’яснив, Цивільний кодекс України, протягом строку давності починає літочислення з моменту, коли один із співвласників майна дізнався або повинен був дізнатися про порушення його майнових прав.

Таким чином, чоловік і жінка, як законні співвласники майна, має право користуватися ним незалежно від перебування в шлюбі, до тих пір, поки дії одного із співвласників не порушують законних прав другого співвласника. З цього моменту починається відлік строку для оскарження права.

Приклад

Після розлучення у подружжя залишилася заміська дача, якої вони продовжували спільно користуватися. Протягом п’яти років не виникало ніяких суперечок, але потім чоловік дізнався, що дружина, на ім’я якої була зареєстрована дача, вирішила продати її і вже отримала завдаток від покупця. Для звернення до суду з позовною заявою у чоловіка є 3 роки з моменту, коли він дізнався про порушення його майнових прав, хоча з моменту розлучення пройшло вже більше, ніж три роки.

Зв’язатися з адвокатом

 

Як правильно скласти позов про розподіл майна після розлучення?

Як правильно скласти позов про розподіл майна після розлучення?

Позовна заява – це процесуальний документ, до форми і змісту якого ставлять високі вимоги закону (Цивільний процесуальний кодекс України). Він не може бути складений у довільній формі і містити просторічні або нецензурні вирази. Позов повинен мати строгу структуру і діловий стиль викладу.

Якщо позовна заява буде складено з грубими помилками або з порушеннями форми і змісту, суд не прийме його до розгляду, і поверне позивачеві для виправлення помилок. А це вимагатиме додаткових витрат часу і повторної роботи над документом. Тому до підготовки позовної заяви з самого початку потрібно підходити з усією відповідальністю.

Скористайтеся запропонованими Вам нижче рекомендаціями з підготовки позову і зразком готового документа. Якщо у Вас залишаться питання, виникнуть труднощі або потрібна допомога при самостійній підготовці позову, Ви можете в будь-який момент отримати  консультацію наших юристів. Пишіть повідомлення або телефонуйте за номерами гарячої лінії!

Форма та зміст позовної заяви на поділ майна при розлученні

Форма та зміст позовної заяви на поділ майна при розлученні

Отже, позовна заява повинна мати таку структуру:

 • «Шапка» документа (верхня права частина документа) містить:
 • Найменування судового органу, до якого подається позову;
 • Дані позивача і відповідача (колишнього подружжя, співвласників спірного майна): П.І.Б., місце проживання, телефон;
 • Ціна позову (вартість частки в спірному майні, на яку претендує позивач);
 • Заголовок документа: Позовна заява про поділ подружнього майна;
 • Виклад обставин справи:
 • Дані про шлюб: коли, де був укладений і розірваний шлюб, посилання на підтверджуючі документи;
 • Дані про наявність неповнолітніх дітей: П.І.Б., дата народження, місце проживання;
 • Дані про спільно нажите майно: повний перелік майна з докладним описом (наприклад, для автомобіля – назва, марка, модель, номерний знак, для квартири, будинку – адреса, площа, кількість кімнат і поверхів), дата придбання, право власності, оціночна вартість , посилання на підтверджуючі документи (правовстановлюючі, реєстраційні);
 • Дані про те, полягало чи угоду про розподіл спільної власності, чи проводився поділ подружнього майна в судовому порядку;
 • Обгрунтування способу та порядку поділу спільного подружнього власності (рівність чи нерівність часток, передача того чи іншого майна у власність позивача або відповідача, розмір грошової компенсації, порядок спільного користування майном);
 • Посилання на норми сімейного та цивільного законодавства (Цивільний кодекс України, Сімейний кодекс України);
 • Після слова «ПРОШУ» – виклад позовних вимог про поділ подружнього власності;
 • Перелік документів, які додаються до позову;
 • Дата подачі позову;
 • Підпис позивача.
Зв’язатися з адвокатом

 

Порядок подання позову про поділ майна подружжя

Порядок подання позову про поділ майна подружжя

Розглянемо, як виглядає процес поділу подружнього майна через суд. Який порядок дій сторін?

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Компенсація за майно при розлученні, Поділ гаража при розлученні, Спільно нажите майно, Заява на розлучення з поділом майна.

Алгоритм дій при поділі майна подружжя

Алгоритм дій при поділі майна подружжя

 1. Перш за все – складання юридично грамотного позовної заяви згідно з рекомендаціями, наведеними вище;
 2. Підготовка документів, якими підтверджується спільна подружня власність на майно, право на захист від порушення майнових прав позивача з боку відповідача, право на справедливий розподіл майна;
 3. Оцінка вартості спірного майна;
 4. Розрахунок і оплата держмита за подачу позову;
 5. Повідомлення відповідача про розподіл майна в судовому порядку – нова вимога з 1 жовтня 2022 року.
 6. Подача позову до судового органу;
 7. Участь в судових засіданнях;
 8. Отримання судового рішення;
 9. Реєстрація змін в правах власності на майно в органі Росреестра (нерухомість – квартира, будинок, дача, земельний наділ) або МВС (транспортний засіб);
 10. Виконання винесеного судом рішення;
 11. Виконавче провадження (якщо судове рішення не виконується сторонами добровільно).
Зв’язатися з адвокатом

 

Судовий збір за поділ майна при розлученні

Судовий збір за поділ майна при розлученні

Як уже згадувалося вище, для розрахунку і сплати судового збору потрібно знати вартість спірного майна. Бажано, щоб оцінка вартості була ринковою, тобто, максимально відповідала реальній ціні майна з урахуванням зносу і стану. В цьому випадку можна розраховувати на справедливий розподіл майна між співвласниками.

Сімейний адвокат
Бабіч Сергій Анатолійович
Бабіч Сергій Анатолійович
кандидат юридичних наук
Однак якщо мова йде про цінне майно, наприклад, про нерухомість, то ринкова оцінка може виявитися занадто високою, отже, високим буде і розмір судового збору. Використовувати відносно низьку оцінку нерухомості - інвентаризаційну або кадастрову - можна в тому випадку, якщо немає ризику несправедливого поділу, заснованого на недооцінці нерухомості в порівнянні з іншим майном, оціненим згідно з ринком.

 

Для розрахунку державного мита слід використовувати формулу, представлену в Законі України Про Судовий збір. Сума держмита залежить від оціночної вартості і складається з двох показників – фіксованої суми та процентної ставки.

Детальніше про те, як правильно розрахувати судовий збір, Ви можете прочитати в статті «Судовий збір за поділ майна при розлученні». Якщо у Вас виникнуть додаткові питання або потрібна допомога юриста, пишіть повідомлення або телефонуйте за номером гарячої лінії – для отримання ї консультації нашого юриста.

Отримати реквізити для оплати судового збору можна в канцелярії суду – куди, власне, і подається позов. Здійснити оплату можна в касі будь-якого банківського відділення, а також – самостійно, через сервіси онлайн-банкінгу, однак у цьому випадку квитанція про оплату має бути засвідчений печаткою банку та підписом посадової особи банківської установи.

Квитанція про оплату обов’язково додається до позовної заяви разом з іншими документами.

Список документів для поділу майна при розлученні

Список документів для поділу майна при розлученні

Складання позовної заяви – лише половина справи. Не менш важливо – підготувати пакет документації, за допомогою якої позивач зможе підтвердити обставини, які він вказує в позові, і обгрунтувати позовні вимоги про поділ майна. Таким чином, повний перелік документів буде індивідуальним, в залежності від конкретних обставин справи.

Нижче ми наводимо приблизний перелік документів, якщо у Вас виникнуть питання з приводу необхідності подачі в суд тих чи інших довідок, виписок, свідоцтв та ін. – зверніться за консультацією до юристів нашого порталу!

Приблизний перелік документів:

 • Квитанція про оплату судового збору;
 • Копії паспортів позивача і відповідача;
 • Копії свідоцтв (виписка актового запису) про шлюб, про розлучення;
 • Рішення суду про розірвання шлюбу (наприклад, якщо для визначення права власності на майно принципове значення має дата розірвання шлюбу);
 • Копії свідоцтв про народження дітей;
 • Копії правовстановлюючих документів на майно (свідоцтво про приватизацію, про спадщину, договір купівлі-продажу, дарування, депозиту, розписки, акти прийому-передачі, квитанції та ін.);
 • Копії технічних, кадастрових, реєстраційних, дозвільних документів на майно;
 • Копії оціночних документів;
 • Копія виписки з поквартирною кварточкі (будинкової книги);
 • Додаткові документи: квитанції, договору, виписки з банківських рахунків, інші документи, якими підтверджуються описані в позові обставини.

Всі документи повинні бути представлені в суд в такій кількості копій, скільки осіб беруть участь в судовому розгляді (мінімум – в трьох примірниках: для позивача, відповідача та суду).

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Питання адвокату
Чи можна добитися поділу з колишнім чоловіком меблів і побутової техніки (холодильника, пральної машини), які були куплені в шлюбі, якщо у мене не залишилося документів про здійсненні покупок? Всі ці чеки і квитанції, а також майно - знаходяться у чоловіка. Він був ініціатором розлучення.
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Перерахуйте в позовній заяві все спільне майно, яке перебуває у володінні відповідача і, на Ваш погляд, має бути поділене з колишнім чоловіком. Вкажіть приблизну вартість майна з урахуванням початкової ціни і зносу. Вкажіть, що все спільне майно, попросіть суд зажадати у відповідача підтверджуючі документи, запросіть свідків, які можуть підтвердити факт і приблизний час здійснення покупок. Якщо відповідач буде оскаржувати вартість спільного майна, просите суд про проведення експертної оцінки.
Зв’язатися з адвокатом

 

Куди подавати заяву про поділ майна при розлученні?

Куди подавати заяву про поділ майна при розлученні?

Готове позовну заяву разом з пакетом документації можна подавати в суд. Згідно Цивільного процесуального кодексу України, позов подається за місцем проживання відповідача (або за місцем знаходження майна, якщо ділиться нерухомість – будинок, дача, земельний наділ, квартира):

У районний (міський) суд – якщо ціна позову вище 50 000 грн.

Прийняття та розгляд позову в суді

Прийняття та розгляд позову в суді

Суд вирішує питання про прийняття позову до провадження протягом 5 робочих днів. У разі, якщо в позовній заяві будуть виявлені помилки або порушення, воно повертається позивачеві для усунення недоліків в строк, зазначений в судовій ухвалі і супровідному листі з роз’ясненнями. Якщо позовну заяву прийнято до провадження, суд сповіщає сторони про призначене часу проведення підготовчого засідання або основного судового засідання, якщо справа не вимагає підготовки.

В судовому засіданні суд розглядає поданий позов, вивчає подані документи, вислуховує показання позивача і відповідача, запрошує свідків за клопотанням сторін, запитує додаткові документи. При необхідності призначається судова експертиза вартості спірного майна, оплата якої покладається на сторону, не згідну з заявленою оцінкою вартості майна.

Суд пропонує сторонам досягти згоди про розподіл майна і укласти мирову угоду. Мирова угода, затверджена судом, набуває сили судовим рішенням. Якщо сторони не можуть прийти до єдиного рішення, суд виробляє поділ майна згідно з нормами законодавства, тобто порівну.

Якщо рішення суду не влаштовує одну зі сторін, його можна оскаржити протягом 1 місяця. Якщо скарга не надходить, судове рішення набуває законної сили і підлягає виконанню сторонами.

Зв’язатися з адвокатом

 

Судова практика при поділі майна подружжя

Судова практика при поділі майна подружжя

Судова практика у справах про поділ спільного подружнього власності дуже різноманітна, як різноманітні і життєві ситуації, в яких виникає необхідність звертатися до суду. Як правило, суд (або сторони – в мировій угоді) вдається до одного із способів поділу майна:

 • Розділ майна між сторонами пропорційно часткам (рівним або нерівним, якщо для нерівності часткою є вагомі підстави);
 • Передача майна одному із співвласників із зобов’язанням виплатити грошову компенсацію, пропорційну частці другого співвласника;
 • Визначення порядку спільного користування майном;
 • Ухвалення рішення про продаж спільного майна і поділу вирученої грошової суми між співвласниками.

Наявність спору ускладнює справу, тоді як відсутність протиріч – прискорює поділ спільно нажитого майна.

Висновок

Отже, поділ майна – це довгий, складний і не завжди приємний процес.

Основні підсумки можна побачити нижче:

 1. Подружжя має право поділити спільно нажите майно – і не важливо, ким воно було придбано в шлюбі, на чиє ім’я зареєстровано і хто ним користувався. Значення має час придбання – офіційний шлюб.
 2. Особисте майно чоловіка і дружина поділу не підлягає.
 3. Перш ніж ділити активи, потрібно провести незалежну оцінку – щоб знати, скільки коштує квартира, автомобіль, диван, вилки тощо.
 4. Розрізняють два способи поділу: добровільний (за згодою, шлюбним контрактом) або судовий (позовне провадження).
 5. Позов подається до суду згідно з правилами підсудності. Якщо вартість майна до 50 тис. Грн. – в суд, а якщо вище – в районний чи міський.
 6. Держмито вважають на підставі ціни позову. Чим дорожче спільне майно, тим більше держмито (позивач оплачує половину).
 7. Позовну заяву можна подати в шлюбі, при розлученні або після розлучення. Позовна давність – 3 роки з моменту виявлення порушених прав, наприклад – якщо другий з подружжя продасть спільне майно без відома другої сторони.
 8. Якщо подружжя зможе домовитися, вони можуть укласти мирову угоду про розподіл майна. Суддя пропонує такий спосіб незалежно від претензій сторін. Якщо вони згодні – суд затвердить МС прямо в залі суду.
 9. Допускається виплата грошової компенсації – якщо частки майна нерівні або один з подружжя претендує на грошові виплати.

Спрогнозувати, як завершиться судовий розгляд по поділу спільного подружнього власності, можна за участю юриста, що спеціалізується на цивільних і сімейних спорах. Досвідчений юрист або адвокат не тільки допоможе скласти позов і зібрати пакет документації, а й допоможе сформувати правову позицію, обгрунтувати позовні вимоги на основі законодавства, в разі необхідності – оскаржити несправедливе судове рішення. Юридична консультація юриста або адвоката на нашому порталі надається . Ви можете звернутися до юриста, написавши повідомлення або зателефонувавши на гарячу лінію, і заручитися професійною підтримкою у вирішенні сімейного спору.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Позовна заява про поділ майна після розлучення» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Позовна заява про поділ майна після розлучення

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Розподіл квартири при розлученні
 2. Поділ кредиту після розлучення
 3. Поділ материнського капіталу при розлученні
 4. Поділ майна подружжя
 5. Поділ однокімнатної квартири при розлученні
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар