Як подати на розлучення онлайн

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Як подати на розлучення онлайн» я розповім Вам про те, як подати на розлучення онлайн в Україні, про правильну реєстрацію на сайті, про порядок подання заяви до РАГСу на порталі, про правильне заповнення електронної форми, про розміщення на сайті документів, необхідних для розірвання шлюбу та за яких умов не приймаються заявки через Інтернет.

Як подати на розлучення онлайн в Україні

yak-podati-rozluchennya-onlajn-ukrayini

Нещодавно заяву про розлучення можна було подати лише особисто, з’явившись у РАГС або до суду. Будь-хто, хто хоче розлучитися, тепер має можливість зробити це онлайн через портал, що економить час і нерви.

reyestraciya-sajti

Реєстрація на сайті

Подати на розлучення в Інтернеті можуть лише зареєстровані користувачі порталу держпослуг. Отже, спочатку потрібно пройти простий процес реєстрації. Для цього вам знадобляться паспортні дані та ІПН.

На першому етапі реєстрації вам потрібно буде вказати особисту інформацію у відповідних стовпцях. Після цього система порталу перевіряє достовірність наданої інформації та надсилає користувачеві код активації, який необхідно ввести на веб-сайті для завершення реєстрації. Ви отримаєте код поштою. Згодом багато електронних послуг порталу стають доступними для користувачів Інтернету.

Зв’язатися з адвокатом

poryadok-podannya-zayavi-pro-rozluchennya-ragsu-portali

Порядок подання заяви до РАГСу на порталі

Щоб подати прохання про розлучення онлайн, вам необхідно пройти ряд послідовних кроків: заповнити онлайн-заявку, завантажити на сайт документи, необхідні для розлучення, сплатити державне мито, а потім в якийсь момент з’явитися в РАЦС.

У рядку пошуку вам потрібно буде ввести запит «розлучення», і сайт міститиме повну інформацію про всі онлайн-сервіси, пов’язані із запитом. Необхідна послуга називається “Державна реєстрація розірвання шлюбу”. Тут у вас є можливість подати заяву про розлучення: за згодою подружжя, у разі одностороннього розлучення і при подачі заяви про розлучення в РАГСі після рішення суду про розірвання шлюбу. Вибравши потрібний варіант, потрібно буде натиснути кнопку «Запросити послугу» внизу сторінки.

zapovnennya-elektronnoyi-formi-zayavi-pro-rozluchennya

Заповнення електронної форми

Користувач повинен вводити інформацію лише у рядки, позначені червоним. Інші стовпці заповнюються автоматично завдяки інформації, наданій під час реєстрації на порталі. Заповнена електронна форма є онлайн-заявою про розлучення.

Зв’язатися з адвокатом

rozmishennya-sajti-dokumentiv-neobhidnih-dlya-rozirvannya-shlyubu

Розміщення на сайті документів, необхідних для розірвання шлюбу

Бажано включати відскановані документи, але можна використовувати фотографії, якщо вони хорошої якості та без відблисків. Копії паспорта, ІПН, свідоцтво про шлюб та рішення суду потрібні, якщо ви подаєте заяву про розлучення до РАГСу після судового розірвання шлюбу.

Після цього онлайн-прохання про розлучення буде надіслано на розгляд та підтвердження. Користувач повинен вказати бажаний канал зв’язку електронною поштою або телефоном. Через деякий час заявнику надходить повідомлення про дату та час візиту до РАГСу для підписання паперового варіанту заяви про розлучення. До цього моменту подружжя має сплатити та мати квитанції про сплату державного мита.

Оплата держмита можлива як через відділення банку, так і в режимі онлайн на сайті самих держпослуг. Для цього вам необхідно знайти форму квитанції у вкладці «Документи» та заповнити її перед оплатою. У квитанції вкажіть ім’я платника, адресу та розмір державних податків. Сплатити держмито можна як банківською карткою, так і електронними грошима.

Після підписання заяви про розірвання шлюбу в РАГСі доведеться почекати 30 днів, щоб розірвати шлюб та отримати довідку. Якщо звернутися до РАГСу після рішення суду, того ж дня буде видано свідоцтво про розлучення.

Зв’язатися з адвокатом

yakih-umov-prijmayutsya-zayavki-cherez-internet

За яких умов не приймаються заявки через Інтернет?

Ви можете подати онлайн-заяву про розлучення через онлайн портал тільки в тому випадку, якщо розлучення спрощене в РАГСі. Прохання про розлучення не буде прийнято у складніших випадках, коли суд вимагає розірвання шлюбу:

  • Подружжя має неповнолітніх дітей;
  • У пари є невирішені майнові розбіжності;
  • Один із партнерів виступає проти розірвання шлюбу і не дає згоди на розлучення.

Наразі подання заяви на порталі держпослуг та онлайн-оплата держмита на розлучення через Інтернет тимчасово буде призупинено, подати на розлучення можна лише у РАГСі з особистою скаргою.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Закон про розлучення (законодавство), Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Як подати на розлучення онлайн» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Як подати на розлучення онлайн

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Розірвання шлюбу в РАГСі
  2. Юрист з розлучення в Україні
  3. Розлучення до досягнення дитини одного року
  4. Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу
  5. Реєстрація розірвання шлюбу
  6. Розірвання шлюбу з іноземцем

Оцініть статтю
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар