Розлучення з дитиною до року

розірвання шлюбу з дітьми

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Розлучення з дитиною до року» я розповім Вам про розлучення з дитиною до року в Україні, про те, як ви можете подати на розлучення, якщо вашій дитині виповнилося 1 рік чи менше, про те, які документи потрібні для розлучення у суді, про те, як довго триває шлюборозлучний процес та про те, з ким залишаться діти після розлучення.

Розлучення з дитиною до року в Україні

Розлучення в нашій країні – не рідкість. Найсумніше – коли пари розпадаються, а у них підростають маленькі діти. Статистика показує, що розлучення трапляються навіть у сім’ях, де є новонароджена дитина. І хоча законодавчий орган створив додаткові перешкоди для розлучення, цього не завжди достатньо для запобігання розлученню сім’ї.

Зв’язатися з адвокатом

Як ви можете подати на розлучення, якщо вашій дитині виповнилося 1 рік чи менше?

Чоловік не повинен навіть думати про те, як подати на розлучення, якщо дитині менш як рік, оскільки законодавство країни присвячене виключно захисту прав дитини та її матері. І цей випадок регулюється нормами Сімейного кодексу України. Отже, заява чоловіка навіть не розглядається. Подружжя може подати на розлучення, як дитині виповниться один рік.

Однак це обмеження поширюється і на жінок,тобто вони не мають право розлучитися зі своїм чоловіком у будь-який час протягом шлюбу. Якщо жінка самостійно або за взаємною згодою з чоловіком прийняла рішення про розірвання шлюбу, вона має звернутися до суду лише після досягнення дитиною однорічного віку.

Оскільки розлучення за наявності спільних неповнолітніх дітей неможливе через орган РАЦС і майже завжди здійснюється через суд. Єдиним винятком є випадки, коли один із подружжя офіційно визнаний недієздатним, пропав безвісти або визнаний померлим.

Зв’язатися з адвокатом

Які документи потрібні для розлучення у суді?

Відповідно до встановленого державою порядку розірвання шлюбу, ініціатор розлучення має зібрати всі необхідні документи та подати їх до суду.

Заява про розірвання шлюбу за наявності малолітніх дітей може бути подана до суду особисто разом з іншими документами довіреною особою, яка має нотаріально завірену довіреність, або надіслана рекомендованим листом.

Насамперед, необхідно правильно підготувати заяву про розлучення, зазвичай зразок можна знайти у суді на стійці інформації.

До заяви про розірвання шлюбу додаються:

  1. Квитанція про оплату судового збору.
  2. Паспорт та ІПН ініціатора розлучення.
  3. Свідоцтво про шлюб (оригінал та копія).
  4. Свідоцтва про народження всіх дітей разом (оригінали та копії).

Разом з клопотанням про розлучення жінка, яка має неповнолітніх дітей, має право клопотати про утримання кожного з них. Якщо один із дітей ще не досяг трирічного віку, жінка має право подати позов про стягнення аліментів на своє утримання до досягнення дитиною 3річного віку. Адже в державі чудово розуміють, що жінка з немовлям, наприклад, місячним, не може виходити на роботу.

Зв’язатися з адвокатом

Як довго триває шлюборозлучний процес?

Якщо сторони не мають взаємних претензій щодо поділу спільного майна та визначення подальшого місця проживання дітей під час розлучення, шлюборозлучний процес займає місяць або трохи довше.

З ким залишаться діти після розлучення?

Швидко і без зайвих проблем можуть розлучитися ті пари, які змогли домовитися з усіх майнових питань і які вирішили, з ким їхні діти житимуть разом у майбутньому, тобто. уклали мирну угоду щодо дітей.

Якщо мирова угода неможлива, всі спірні питання має розглядати суд. У цьому випадку кожна зі сторін має запастися вагомими аргументами на підтвердження своєї правоти.

Аудіо- та відеоматеріали, що характеризують одного з партнерів з негативного боку, можуть бути використані як докази у разі розлучення; Довідки про стан здоров’я; документи, що підтверджують право власності; Свідоцтва; Дані експертних висновків, підготовлених на підставі запиту суду та ін.

У справах про розірвання шлюбу суд рідко передає дитину до 3-5 років на виховання батькові, оскільки саме маленькі діти потребують постійного контакту з матір’ю. У випадках, коли встановлено, що мати веде аморальний спосіб життя, не бере участі у вихованні дітей або звинувачується у жорстокому поводженні, суд приймає сторону батька.

Думки дітей віком до десяти років, з якими вони хочуть жити, зазвичай не запитують, тому що вони ще не можуть правильно оцінити поточну ситуацію.

Рішення про визначення місця проживання дітей не є остаточним та може бути переглянуто з часом у міру виникнення нових обставин.

Вирішуючи, на кого з батьків буде покладено виховання дітей, суд бере до уваги:

  1. Психічне здоров’я обох батьків.
  2. Фінансове положення.
  3. Житлові умови, які пропонує кожна сторона.
  4. Спосіб життя батька та матері малюка.
  5. Важливим фактором є здатність батьків дозволяти дітям перебувати поруч із дорослим (нянею, бабусею) протягом усього дня.

У будь-якому випадку рішення про передачу дитини на виховання одному з батьків має ухвалюватись виключно на користь дітей. Основне завдання держави та суспільства у разі руйнування сім’ї – забезпечити захист молодих громадян та забезпечити захист їх майнових та житлових прав.

Зв’язатися з адвокатом

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення, Як і де подати на розлучення, Як подати заяву на розлучення онлайн.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення з дитиною до року» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Розлучення з дитиною до року

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Швидке розлучення в Україні
  2. Документи для розлучення через РАЦС в Україні
  3. Позов про розірвання шлюбу пари, яке має дітей
  4. Штамп / друк про шлюб / розлучення в паспорт
  5. Документи необхідні для розірвання шлюбу
  6. Розірвання шлюбу. Держмито – судовий збір
Оцініть статтю
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар