Розірвання шлюбу, якщо один із подружжя за кордоном Україна

Розірвання шлюбу, якщо один із подружжя за кордоном Україна 2024

Однією з популярних юридичних послуг сьогодні є розірвання шлюбу, якщо одне з подружжя за кордоном Україна 2024 року. В останні роки дедалі більше українців виїжджає за кордон на заробітки або з метою постійного проживання в іншій країні. Крім того, після початку повномасштабної війни багато українців були змушені виїхати з України.

Оформлення юридичних питань, зокрема і розлучення, якщо одне із сімейної пари перебуває за кордоном, може ускладнюватись і затягуватися. Тому розглянемо основні нюанси шлюборозлучного процесу, якщо один із подружжя за кордоном.

Розлучення, якщо чоловік за кордоном 2024

Розлучення, якщо чоловік за кордоном у 2024 році в Україні може бути оформлений декількома способами:

 1. Через РАЦС, якщо подружжя не має дітей і обидва згодні розірвати шлюб.
 2. Через суд за наявності дітей або якщо чоловік не згоден розірвати шлюбні стосунки.

Слід зазначити, що розлучення через РАЦС, якщо чоловік в іншій країні – це тривалий процес, адже для цього потрібна підготовка нотаріальної довіреності та заяви від чоловіка, завіреного нотаріусом.

У разі розлучення через РАЦС, якщо один із подружжя в іншій країні, процес буде затягнутий. Тому адвокати та юристи у сімейних справах не рекомендують такий спосіб оформлення шлюборозлучного процесу.

Подати на розлучення, якщо дружина за кордоном

Подати на розлучення, якщо дружина за кордоном через суд в Україні можна за допомогою підготовки позовної заяви. Позов подається за місцем проживання відповідача – тобто дружини.

Подати позов до суду за місцем проживання позивача можна, якщо є підстави. Так, чоловік може подати на розлучення до районного суду за своїм місцем проживання, якщо у нього під опікою є маленькі діти або його стан здоров’я не дозволяє звернутися до суду за місцем прописки дружини.

Оформити розлучення в Україні, якщо чоловік в іншій країні

Розлучення в Україні, якщо чоловік в іншій країні, краще оформляти через суд. Так, у позовній заяві слід зазначити останнє відоме Вам місце проживання чоловіка. Органи суду сповістять другу сторону про початок процесу розлучення і призначать дату судового засідання.

Процедура розлучення через суд в Україні, якщо чоловік перебуває за кордоном, потребує ретельної підготовки. Щоб процес розлучення не затягувався, краще звернутися до адвоката з сімейних справ.

Розлучитися без присутності чоловіка/дружини в Україні

Щоб розлучитись без присутності чоловіка чи дружини в Україні, окрім позовної заяви слід підготувати документи для розлучення – паспорта, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дітей (якщо в сім’ї є дитина).

Також обов’язковою є оплата судового збору. Квитанція про сплату додається до пакета документів для процесу розлучення.

Розірвати шлюб в Україні, якщо чоловік за кордоном онлайн

Зручним варіантом розлучення, якщо чоловік знаходиться за кордоном є розірвання шлюбу онлайн. Розлучення онлайн в Україні можна оформити навіть, якщо подружжя не може бути присутнім при шлюборозлучному процесі.

Так, слід оформити договір з адвокатом, який зможе надати Ваші інтереси в суді під час розлучення, а також від Вашого імені готувати заяву та документи.

Договір із адвокатом також можна укласти в режимі онлайн – дистанційно через Інтернет. Вам не потрібно буде зустрічатися з сімейним юристом особисто, адже всі питання можна вирішити онлайн.

Розлучення з дітьми, якщо чоловік за кордоном

Розлучення із дітьми, якщо чоловік за кордоном, оформляється виключно у суді. Слід зазначити, що українське законодавство дозволяє у такій ситуації оформити розлучення через суд, а питання щодо дітей вирішити у договірному порядку.

Ви можете розлучитися з чоловіком, який перебуває в іншій країні, через суд, а визначити, з ким проживатиме дитина після розлучення, а також як виплачуватиметься аліменти мирним шляхом – у нотаріуса чи без нотаріального оформлення.

Допомога адвоката: розірвання шлюбу, якщо один із подружжя за кордоном

Допомога адвоката при розірванні шлюбу, якщо один із подружжя за кордоном – це найкращий спосіб убезпечити себе від можливих проблем, що виникають під час оформлення шлюборозлучного процесу.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Справа в тому, що розлучення без присутності чоловіка чи дружини в Україні може затягуватися, у процесі оформлення Вам може знадобитися підготувати додаткові документи чи довідки. Сімейний адвокат швидко та грамотно врегулює всі юридичні питання та швидко оформить розлучення.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Розлучення без присутності подружжя
 2. Як подати заяву на розлучення онлайн?
 3. Розлучення без дітей – у ДРАЦСі та суді
 4. Як і де подати на розлучення?
 5. Розлучення за спільною згодою з дітьми
 6. Розлучитися з дружиною при наявності дітей
 7. Подати на розлучення з дитиною
 8. Шлюборозлучний процес у суді з дітьми
 9. Розлучення з дитиною до року

Розірвання шлюбу, якщо один із подружжя за кордоном Україна

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар