Як можна розлучитися з дружиною, якщо є діти в Україні?
За статистикою кожен третій шлюб рано чи пізно розпадається.
Де і як можна подати на розлучення, якщо у вас є діти?
Перше, що потрібно зробити під час подання документів на розлучення до суду, – це розрахуватися з чоловіком. Угода про розірвання шлюбу значно спростить розлучення з дружиною, якщо ви маєте дітей.
По-друге, але не в останню чергу це розмова з вашою дитиною. Потрібно розуміти, що для маленької людини це великий удар. І ви повинні спробувати пояснити, що мама та тато люблять його. Особливо це актуально у випадках, коли діти перебувають у підлітковому віці.
Якщо є діти у сім’ї, які ще не досягли повноліття, розлучення відповідно до СК України відбувається в судовому порядку. Щоб порушити шлюборозлучний процес, потрібно правильно підготувати позовну заяву. Ви можете завантажити зразок заяви нижче або звернутися за допомогою до адвоката з розірвання шлюбу.
Неможливо розлучитися з жінкою, якщо вона вагітна або має дітей до одного року. Заява чоловіка до органу ДРАЦС або позовні заяви до суду про розірвання шлюбу не приймаються. У цьому випадку розлучення можливе лише після досягнення дитиною одного року.
Які документи потрібні для розлучення?
Перелік документів, необхідних для розірвання шлюбу, можна подивитися на стійці інформації або уточнити в секретаріаті суду. Зазвичай це стандартний пакет документів:
- Заява про розірвання шлюбу;
- Паспорти та ІПН подружжя або лише позивача;
- Оригінал свідоцтва про шлюб;
- Оригінали свідоцтв про народження спільних дітей;
- Рахунок прибутків та збитків;
- документи, що підтверджують вартість майна;
- нотаріально засвідчені угоди сторін (за наявності);
- Квитанція суду про сплату судового збору за розірвання шлюбу.
Кожна справа про розлучення індивідуальна, і у зв’язку з цим можуть бути потрібні додаткові документи, про які вас попередять. Після того, як всі документи будуть зібрані, заявник має місяць на прийняття остаточного рішення. Слід зазначити, що заявку можна подати лише письмово особисто, через представника або поштою.
Про це необхідно повідомити дружину під час подання заяви про розлучення до суду. Якщо чоловік визнаний недієздатним за рішенням суду, його опікун отримає повідомлення.
Шлюборозлучний процес
Після подання заяви про розлучення до суду всі залучені сторони отримають повістку до суду. У цьому документі буде зазначено, де і коли відбудеться шлюборозлучний процес.
Якщо з будь-якої причини чоловік або дружина не можуть з’явитися до суду у зазначений час, вони повинні повідомити про це суд у письмовій формі. Також бажано додати до документа докази обґрунтованості відсутності. Таким доказом може бути лікарняний, квиток із датою та номером або нотаріально завірена копія чи інше.
Після вивчення всіх документів суд має право:
- Відкласти слухання до 6 місяців;
- Відмовитися у розгляді позову (за відсутності підстав для розлучення);
- Розгляне випадок і розірве шлюб без присутності подружжя.
У разі, якщо суд розглянув заяву та ухвалив рішення про розірвання шлюбу, суд встановить 30 днів для оскарження. Якщо рішення апеляційного суду не було, і він набирає чинності, копія рішення має бути направлена до органу ДРАЦС протягом трьох днів, коли запис вноситься до реєстру актових записів цивільного стану.
Аліменти
Розлучення із дружиною, якщо у вас є діти, зробити без наслідків не вдасться. Адже ніхто не відмовився від зобов’язань, пов’язаних зі спільними дітьми. Зобов’язання за утриманням неповнолітніх дітей можуть бути виконані одним із батьків добровільно, наприклад за угодою, або за рішенням суду. Якщо батьки мають вищезгадану домовленість про утримання дітей до 18 років, вони самі визначають розмір виплати. Однак, якщо батьки не можуть домовитись, розмір аліментів визначається судом.
За відсутності угоди щомісячна допомога на дитину зазвичай становить чверть доходу батька. З двома дітьми утримання становить одну третину доходу, з трьома та більше дітьми – половину доходу. Розмір аліментів може бути зменшений або збільшений, причому суд бере до уваги сімейний та фінансовий стан сторін або інші обставини.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Закон про розлучення (законодавство), Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: