Як і де отримати свідоцтво про розлучення?

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Як і де отримати свідоцтво про розлучення?» я розповім Вам про те, як і де отримати свідоцтво про розлучення в Україні, про порядок отримання свідоцтва про розлучення, про те, коли ви отримаєте довідку, якщо до розлучення причетний РАГС, про те коли Ви отримаєте довідку після розлучення, та про те, як отримати свідоцтво про розлучення.

Як і де отримати свідоцтво про розлучення в Україні?

yak-otrimati-svidoctvo-pro-rozluchennya-ukrayini

За статистикою, в Україні розлучаються частіше, ніж одружуються. Свідоцтво про розірвання шлюбу – це документ, який офіційно підтверджує закінчення сімейного життя. Сумно те, що шлюби закінчуються там, де укладаються – у органах ДРАЦС. Там видаються свідоцтва про розірвання шлюбу. Що я можу зробити, щоб отримати?

Зв’язатися з адвокатом

otrimannya-svidoctva-pro-rozluchennya

Отримання свідоцтва про розлучення

Розлучення можна оформити двома способами: через орган ДРАЦС або через суд (за заявою подружжя або одного з них). У першому випадку процедура помітно спрощується, але у пари не має бути спільних дітей віком до 18 років та майнових чи фінансових претензій один до одного. Але розлучитися хоче лише один із подружжя, є дитина (діти), розлучення буде лише в суді.

Свідоцтво про розірвання шлюбу є результатом всіх юридичних суперечок та перевірок. Екземпляр видається кожному з подружжя. І хоча датою розлучення вважається число, коли відповідний запис було зроблено у записі актів громадянського стану, лише з цим документом пара отримує остаточну свободу. При отриманні ви можете вступати до інших шлюбних відносин, змінювати прізвище, переписувати нерухомість тощо.

Звертаємо Вашу увагу на те, якщо шлюб було розірвано рішенням суду, то Свідоцтво про розірвання шлюбу вже НЕ видається, рішення суду буде остаточним документом.

Зв’язатися з адвокатом

koli-otrimayete-svidoctvo-yaksho-rozluchennya-prichetnij-organ-dracs

Коли ви отримаєте Свідоцтво, якщо до розлучення причетний орган ДРАЦС?

Вся процедура офіційного розірвання шлюбу подружжя в органі ДРАЦС відбувається протягом одного місяця. Перший день зворотного відліку – це дата, яка йде за днем ​​подання всіх документів про розлучення. Якщо місяць закінчується у вихідні або святкові дні, ви повинні отримати свідоцтво про розірвання шлюбу першого робочого дня після вихідних.

Вартість Свідоцтва вже включена до суми державного мита на розлучення, тому вам не потрібно доплачувати за цей документ.

Зв’язатися з адвокатом

koli-otrimayu-svidoctvo-pislya-rozluchennya

Коли я отримаю Свідоцтво після розлучення?

Закон дозволяє подружжю, яке не згодне з рішенням суду, подати апеляцію, тому розірвання шлюбу має зайняти 30 днів.

Якщо скаргу не подано вчасно, витяг з рішення буде надіслано до органу ДРАЦС протягом 3 днів з дня набрання рішенням суду законної сили. Копії судових рішень також мають бути надіслані колишньому подружжю поштою.

Зверніть увагу, що рішення суду про розірвання шлюбу буде остаточним документом, яке підтверджує факт розірвання шлюбу. Свідоцтво про розірвання шлюбу органом ДРАЦС НЕ ВИДАЄТЬСЯ.

Зв’язатися з адвокатом

yak-otrimati-svidoctvo-pro-rozluchennya-pislya-rozluchennya

Як отримати свідоцтво про розлучення?

Що робити, якщо свідоцтво про розлучення втрачено чи пошкоджено? Необхідно звернутися до органу ДРАЦС, де проходила процедура розірвання шлюбу. Співробітник органу ДРАЦС направляє заявника до архіву, де за письмовим запитом видається свідоцтво про розірваннфя шлюбу, на підставі якого відновлюється свідоцтво.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Закон про розлучення (законодавство), Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Як і де отримати свідоцтво про розлучення?» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Як і де отримати свідоцтво про розлучення?

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Розірвання шлюбу в РАГСі
  2. Юрист з розлучення в Україні
  3. Розлучення до досягнення дитини одного року
  4. Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу
  5. Реєстрація розірвання шлюбу
  6. Розірвання шлюбу з іноземцем
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар