Як розлучитися в Англії онлайн

Як розлучитися в Англії онлайн
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю, у цій статті я розповім вам про те як розірвати шлюб в Англії. Обов’язково читайте статтю на сайті rozirvannya.com.ua «Як розлучитися в Англії онлайн» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно того як українцям розлучитися в Англії, як розлучитися у Великій Британії: анулювання подружніх відносин, подати на розлучення українцям у Великій Британії: основні етапи, як розлучитися в Англії онлайн.

Як розлучитися в Англії онлайн

Як українцям розлучитися в Англії?

Розірвання шлюбу – завжди малоприємна процедура з безліччю емоційних та фінансових витрат. Особливо непросте розлучення за межами своєї держави. У Великобританії розірвання подружніх відносин – досить дорога і тривала процедура, проте законодавчі норми настільки зрозумілі, що багато англійців навіть не вдаються до допомоги юристів у вирішенні цього питання. Проте, громадянам інших країн може бути досить непросто, тому ми детально розповімо, як українцям подати на розлучення в Англії.

Яка юридична послуга для Вас є актуальною?
Консультації та аналіз ситуації
0%
Підготовка документів
0%
Подача до суду
25%
Представлення інтересів в суді
0%
Вирішення спорних питань
25%
Розрахунок фінансового урегулювання
50%
Voted: 4

Як розлучитися в Англії онлайн

Як розлучитися у Великій Британії: анулювання подружніх відносин

Анулювати шлюб можна будь-якої миті після його укладення в таких ситуаціях:

 • на момент узаконювання відносин одному з подружжя ще не виповнилося 16 років;
 • шлюб був укладений між родичами;
 • один із пари на момент узаконення стосунків уже був одружений/одружена.

Такі шлюби не мають юридичної сили, тому відповідно до законодавства Великобританії, вони фактично не були укладені. При цьому має бути офіційне підтвердження ануляції.

Існує також поняття “оспоримих” шлюбів, які можуть бути анульовані в Англії:

 • примусове узаконення відносин;
 • наречений або наречена були в стані сп’яніння;
 • вагітність подружжя від іншого чоловіка;
 • відсутність статевих відносин протягом подружнього життя;
 • наявність в одного з подружжя венеричного або небезпечного захворювання, яке передається статевим шляхом, на момент укладання шлюбу.

Анулювання шлюбу – проста та оперативна процедура, на відміну від розірвання подружніх відносин. Щоб розірвати шлюб, необхідно сплатити мито у розмірі 410 фунтів. Тривалість анулювання становить приблизно 2 місяці. Якщо причина для розірвання шлюбу не входить до переліку вище, шлюборозлучний процес здійснюється в стандартному порядку.

Як розлучитися в Англії онлайн

Подати на розлучення українцям у Великій Британії: основні етапи

Процедуру розриву подружніх взаємин в Англії можна назвати найбільш організованою, оскільки всі судді неупереджено і з холодним розумом ставляться до розгляду кожної справи. Також у Великій Британії є один важливий нюанс, який варто брати до уваги за бажання розірвати шлюб: всі шлюбні контракти в Об’єднаному Королівстві не визнаються на законодавчому рівні. Головною особливістю процесу розлучення у Великій Британії є його багатоетапність, відносно висока вартість та тривалість. У середньому розлучення триває шість місяців і більше. Розірвати подружні стосунки може пара, яка прожила разом хоча б один рік.

До основних етапів процесу розлучення в Англії належать:

Подання заяви до судової інстанції.

Під час подання позову до суду потрібно заплатити державне мито у розмірі 410 фунтів та обґрунтувати причину бажання розірвати подружні відносини. До вагомих підстав відносяться:

 • Зрада одного з подружжя.
 • Насильницькі дії стосовно чоловіка/дружини.
 • Наявність алкогольної, наркотичної чи ігрової залежності в одного з подружжя.
 • Проживання окремо протягом 2 років та більше.

Копія заяви надсилається відповідачу, який зобов’язаний відповісти протягом 21 дня з моменту отримання. Якщо позов ігнорується другою стороною, процес розлучення може бути продовжений. Якщо відповідач виступає проти розриву сімейних зв’язків, їм мають бути представлені вагомі аргументи та сплачено мито у розмірі 245 фунтів.

За наявності спірних питань чи подачі заяв подружжям незалежно друг від друга, справа розлучення розглядається судом.

Отримання decree nisi (дозволи на розірвання шлюбу).

Цей документ підтверджує відсутність судової інстанції заперечень. Якщо суд відмовляється видавати decree nisi, позивач отримує рішення із переліком подальших дій.

Остаточний вердикт суду (decree absolute)

Decree absolute – документ, у якому вказується порядок поділу спільно нажитої власності пари, їх правничий та обов’язки стосовно загальним неповнолітнім дітям.

З перерахованого вище спливають питання: а чи поширюються законодавчі норми на громадян України і як розлучитися в Англії онлайн українцям? Якщо розірвання подружніх відносин здійснюється судом Великобританії, громадянство позивача та відповідача не мають значення: обидві сторони можуть брати активну участь у розірванні шлюбу бути присутніми на засіданнях, подавати клопотання тощо.

Як розлучитися в Англії онлайн

Як розлучитися в Англії онлайн?

В Англії, процедура розлучення проводиться через судову систему, і вона не може бути повністю здійснена виключно онлайн. Однак, існують електронні засоби для подачі документів та спрощення окремих етапів процесу.

Основні кроки для розлучення в Англії включають:

 • Подання Петиції про розлучення (Divorce Petition): Це початковий етап, де ви вказуєте основи для розлучення та інші важливі деталі.
 • Оголошення Петиції: Після подачі Петиції, супруга, яка подає на розлучення (позивач), повинна надіслати копію Петиції супрузі, який є відповідачем у справі.
 • Відповідь Відповідача (Acknowledgement of Service): Відповідач має право відповісти на Петицію та підтвердити своє ставлення до розлучення.
 • Подання Декларації про фінансові обставини (Statement of Arrangements for Children): Якщо є діти, потрібно надати інформацію про домовленості щодо їх утримання та виховання.
 • Вирішення спорів (Decree Nisi): Це проміжний етап, де суд вирішує, чи є достатні підстави для продовження процесу.
 • Вирішення розлучення (Decree Absolute): Це остаточний етап, коли розлучення остаточно оформлюється.

Важливо враховувати, що навіть якщо певні етапи можна виконати онлайн, кінцеве рішення про розлучення завжди приймається судом, і це потребує фізичної присутності в судовому засіданні.

Рекомендую звернутися до кваліфікованого адвоката, який має досвід у сімейному праві в Англії, для отримання індивідуальних порад та підтримки в вашому конкретному випадку.

Питання адвокату з розлучень
Чи можна подати на розлучення в Англії онлайн?
Які кроки можна виконати онлайн під час процедури розлучення?
Чи можна вести комунікацію зі судом та іншими сторонами онлайн під час розлучення?
Які кроки все ж таки потрібно виконати особисто або фізично в суді?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Як розлучитися в Англії онлайн» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу розлучення українцям в Англії, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Позовна заява про розірвання шлюбу
 2. Як подати на розлучення
 3. Процедура розірвання шлюбу чи розлучення
 4. Рішення суду про розірвання шлюбу
 5. Складання позову про розірвання шлюбу
 6. Розірвання шлюбу неповнолітніх
 7. Укладання шлюбу між неповнолітніми
 8. Юрист з розлучення в Україні
 9. Представлення інтересів клієнтів щодо розірвання шлюбу адвокатом або юристом
Оцініть статтю
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар