Документи потрібні для розлучення в Україні

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю, у цій статті я розповім вам про те які документи потрібні для розлучення в Україні. Обов’язково читайте статтю на сайті rozirvannya.com.ua «Документи потрібні для розлучення в Україні» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно того які документи потрібні для розлучення через РАЦС, які документи потрібні для розлучення через суд.

Які документи потрібні для розлучення через РАЦС?

Для розлучення через РАЦС (Реєстраційно-актовий центр при органах державної реєстрації актів громадянського стану) в Україні потрібно подати такі документи:

 1. Заява про розірвання шлюбу. Це офіційний документ, в якому ви вказуєте свою волю розлучитися. Заява може бути подана як спільно обома подружжями, так і однією зі сторін з письмовою згодою іншої.
 2. Копії паспортів обох подружжя. Це офіційний ідентифікаційний документ кожного з подружжя.
 3. Свідоцтво про шлюб. Це документ, що підтверджує наявність шлюбу між вами.
 4. Свідоцтва про народження дітей, якщо такі є. Ці свідоцтва можуть бути потрібні для розв’язання питань, пов’язаних з утриманням та вихованням дітей.
 5. Угода про розподіл майна, якщо така є. Якщо ви маєте спільне майно, то рекомендується укласти угоду про його розподіл.
 6. Акт медичного огляду (довідка про відсутність медичних протипоказань до шлюбу). Цей документ може знадобитися для підтвердження вашої здатності до шлюбу та розлучення.
 7. Розрахункова квитанція про сплату державного мита. Оплата державного мита є обов’язковою для розлучення через РАЦС.
 8. Будь-які інші документи, які можуть бути вимогами місцевого РАЦСу. Залежно від регіону та конкретних обставин, додаткові документи можуть бути потрібні.

Важливо відзначити, що це загальний перелік можливих документів, і деякі додаткові документи можуть бути потрібні в конкретних випадках. Рекомендується звернутися до місцевого РАЦСу або адвоката для отримання конкретної інформації та допомоги у процедурі розлучення.

Яка юридична послуга для Вас є актуальною?
Підготовка позовної заяви
100%
Підготовка угод щодо дітей та майна
0%
Юридичне представництво в суді
0%
Поради щодо вимог і документів
0%
Допомога в узгодженні з іншою стороною
0%
Роз'яснення правових аспектів
0%
Документальна робота
0%
Voted: 1

Які документи потрібні для розлучення через суд?

При прийнятті рішення про подання позовної заяви на розлучення в суді, важливо правильно підготуватися і скласти необхідні документи. Діапазон цих документів визначається індивідуальним характером кожної справи, і в кожному конкретному випадку вони можуть відрізнятися один від одного. Однак найбільш важливі та часто запитувані документи для розлучення включають:

 • Два примірники позовної заяви.
 • Квитанція про оплату судового збору.
 • Копія свідоцтва про укладення шлюбу.
 • Ксерокопія паспорта позивача.
 • Свідоцтво про народження дітей (копія), якщо такі є.

Ці документи повинні містити такі відомості, як особисті дані позивача та відповідача, повноваження батьків, місце проживання дітей, розмір виплати аліментів та пропозиції щодо контакту з дітьми. Також важливо вказати обгрунтування позовної заяви, включаючи основні причини розірвання шлюбу та інформацію про дітей.

Позов про розлучення може бути поданий кожним чоловіком, склавши відповідну заяву. Важливо, щоб особа, яка має намір подати на розлучення, надала короткий опис доказів, що свідчать про повний розрив відносин між подружжям. Це допоможе адвокатові краще розібратися в ситуації та надати конкретні поради щодо документів, необхідних для розлучення.

З моменту подання документів для розлучення в суд, парі надається місяць на відновлення відносин, протягом якого вони можуть відкликати позов. Якщо суд визнає, що заява відповідає волевиявленню сторін і після розлучення не будуть порушені права подружжя та спільних дітей, то виноситься рішення про розлучення.

Питання та відповіді адвокату з розлучень

Які документи необхідні для подачі на розлучення в Україні?
Як правильно скласти позовну заяву на розлучення?
Чи потрібно сплачувати судовий збір при подачі на розлучення?
Які документи важливі при розподілі майна під час розлучення?
Чи потрібно мати свідоцтво про народження дітей для подачі на розлучення?
Що робити, якщо позов про розлучення був відхилений судом?
Чи можна розлучитися, якщо одна зі сторін не погоджується з рішенням іншої?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Документи потрібні для розлучення в Україні» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу того які документи потрібні для розлучення в Україні, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Як розірвати шлюб в Ізраїлі онлайн
 2. Як розлучитися в Нідерландах онлайн
 3. Як розлучитися в Україні під час війни
 4. Як розірвати шлюб в Америці онлайн
 5. Як розлучитися у Фінляндії онлайн
 6. Як розлучитися в Естонії онлайн
 7. Як розлучитися в Англії онлайн
 8. Неподільне майно під час розлучення
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар