Розлучення у воєнний час в Україні

Розлучення у воєнний час в Україні 2024

Розлучення у воєнний час в Україні 2024 – питання, яке хвилює сімейні пари, які вирішили розірвати шлюбні стосунки. Після початку повномасштабної війни в українському законодавстві відбувалися зміни. Тому подружжя цікавиться, які особливості розірвання шлюбу у воєнний час.

Слід зазначити, що процедура розлучення під час воєнного стану багато в чому така сама, як і до війни, хоча є деякі зміни. Розглянемо, як подати на розлучення до суду та до РАЦСу у воєнний час, а також можливість розлучитися без присутності онлайн.

Розлучитися під час війни Україна: РАЦС

У воєнний час розлучитись через РАЦС в Україні можуть сімейні пари, які не мають спільних неповнолітніх дітей, а також оформлюють шлюборозлучний процес за взаємною згодою.

Важливо, що розірвати шлюб можна за наявності двох подружжя в РАЦСі або за довіреністю, завіреною у нотаріуса. Якщо оформляється розірвання шлюбу за довіреністю, то чоловік, який не може бути присутнім у РАЦСі, готує заяву на розлучення, а також довіреність на другого чоловіка.

Довіреність та заяву потрібно запевнити у нотаріуса. У такому разі можна розлучитися в РАЦСі без присутності одного з подружжя.

Оформити розлучення під час воєнного стану 2024 року: суд

Розірвати шлюб через суд під час війни слід тим парам, які мають спільні неповнолітні діти або одну з пари проти розлучення. Також у суді можна розлучитися без присутності подружжя, якщо чоловік або дружина оформили договір правової допомоги з адвокатом.

Розлучитись у суді у воєнний час з дітьми можна, подавши спільну заяву на розлучення, а також докласти до неї договір про дітей. У такому договорі вказується, хто з батьків житиме з дитиною, як другий батько платитиме аліменти, які права та обов’язки у батька та матері. Договір має завірити нотаріус.

Також розлучитися з дітьми під час воєнного стану можна за допомогою подання позовної заяви. Позов подає один із подружжя за місцем проживання/прописки другого подружжя або за своїм місцем проживання (якщо для цього є юридичні підстави).

Подати на розлучення у воєнний час без присутності

Розлучитися у воєнний час в Україні 2024 року без присутності можна двома способами:

 1. Подати позовну заяву на розлучення, якщо не буде одного чоловіка.
 2. Укласти договір з адвокатом, який представить Ваші інтереси в суді, якщо буде оформлено розлучення без присутності подружжя.

Розлучення під час війни на окупованій території

Ще одним популярним юридичним питанням сьогодні є оформлення розлучення, перебуваючи на окупованій території. Так, якщо подружжя прописане або проживало на території, яка тимчасово окупована, то вони можуть звернутися до державних органів на підконтрольній Україні території.

Для цього слід уточнити, який суд чи РАЦС на території України відповідає місцю Вашої прописки/проживання, а потім подати документи та заяву на розлучення. Цей варіант підходить тим подружжю, яке виїхало з окупованих територій.

Якщо ж подружжя перебуває на окупованій території та не може особисто звернутися до українських державних органів для розлучення, то вони можуть делегувати обов’язки адвокату. Адвокат зможе оформити розлучення та надішле Вам документи про розлучення без Вашого приїзду.

Онлайн розлучення у воєнний час в Україні

Онлайн розлучення у воєнний час в Україні оформляється за допомогою сімейного юриста. За допомогою такої юридичної послуги Ви можете повністю передати обов’язки щодо розірвання шлюбу адвокату.

Юрист підготує заяву та документи для розлучення, збере необхідні довідки та докази, представить Ваші інтереси в суді та отримає рішення суду про розлучення.

Послуги адвоката: розлучитися у воєнний час в Україні

Щоб оформити розлучення онлайн, Вам потрібно підписати договір про надання правової допомоги. Ви можете також зробити це дистанційно через Інтернет.

Адвокат підготує договір та надішле Вам електронний варіант з підписом. Вам буде потрібно видрукувати його, підписати та надіслати адвокату в електронному форматі.

Терміни та вартість розлучення під час війни в Україні

Терміни та вартість розлучення у воєнний час в Україні залежать від складності ситуації. Дізнатися ціну розлучення під час війни та тривалість шлюборозлучного процесу можна у юриста.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Сімейний адвокат проаналізує ситуацію, визначить оптимальний спосіб розлучення та детально ознайомить Вас з особливостями, цінами та термінами розірвання шлюбу, виходячи з обставин Вашої справи.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Розлучення з іноземцем
 2. Розлучення через суд: нічого складного
 3. До якого суду подавати позов на розлучення та поділ майна
 4. Розлучення, якщо є дитина: порядок та найважливіші аспекти
 5. Розлучення без присутності чоловіка через суд та РАЦС
 6. Які документи потрібні для розлучення
 7. Розлучення з особами, які проживають в іншому місті
 8. Розлучення громадян, які проживають за кордоном та міжнародне розлучення
 9. Як проходить розлучення з дружиною, чоловіком

Розлучення у воєнний час в Україні

Оцініть статтю
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар