Як проходить розлучення з дружиною, чоловіком

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Як проходить розлучення з дружиною, чоловіком» я розповім Вам про те, як проходить розлучення з дружиною, чоловіком, про види розлучень-важке та легке розлучення, про те, коли дружина або чоловік не йде в суд та наслідки, про скандали під час суду, про нескінченне розлучення, та про те, чи завжди потрібно поспішати.

Як проходить розлучення з дружиною, чоловіком

Як буде проходити моє розлучення з чоловіком (дружиною), скільки воно триватиме? Що, якщо інша сторона буде проти або не прийде в суд? А чи можна обійтися без особистої участі? У більшості випадків ці питання задаються юристам в ході юридичних консультацій зі шлюборозлучних справ.

Можна сказати, що такі питання досить стандартні. Але не можна сказати, що стандартні відповіді на них. Адже кожна ситуація унікальна. Тому, за великим рахунком, можна лише назвати окремі обставини, так чи інакше впливають на результат справи.

Зв’язатися з адвокатом

Важке та легке розлучення

Розлад сімейного життя та розлучення – навряд чи можна говорити, що все це може бути легким. Однак з точки зору юриста або практикуючого адвоката така постановка питання доречна. Мова в даному випадку йде про те, наскільки велике коло юридичних питань доведеться вирішувати при оформленні даної події, скільки зусиль та часу потрібно буде затратити для їх вирішення.

Отже, що ж може ускладнити або спростити справу? Найпростіший та найменш витратний варіант, це коли у чоловіка та дружини немає ні спільних дітей, ні спільно нажитого майна, боргів, при цьому вони обидва прагнуть в найкоротші строки подати всі необхідні для оформлення документи. Відповідно, найскладніший та дорогий варіант, коли є спільні неповнолітні діти та немає згоди ні з дитячих питань, ні по майну, ні по боргах, відсутня взаємна згода на розлучення. Строки шлюборозлучного процесу залежать від вищевказаних обставин та можуть становити від одного місяця до кількох років, так само як витрати сил, енергії та коштів можуть бути мінімальними, а можуть досягати вкрай високих показників. Зрозуміло, що є проміжні варіанти.

Проте, в порівнянні з тим, як відбувається розірвання шлюбу в інших державах, найскладніше розлучення в Україні видається швидким та недорогим. Так, в деяких країнах ЄС навіть при спільній згоді для позитивного рішення потрібно довести факт подільного проживання протягом багатьох років, а подружжя позбавляються багатьох соціальних пільг, при цьому держава жорстко втручається у взаємини батьків та дітей.

Як показує практика, в більшості випадків вдається домогтися щодо швидкого та безпроблемного розлучення. Щоб не допустити помилки та не виявитися в результаті в програші, а також, щоб випадково не погіршити конфлікт, слід звернутися до адвоката у в даній сфері, тобто до сімейного юриста, адвоката зі шлюборозлучних справ.

Зв’язатися з адвокатом

Дружина, чоловік не йде в суд: наслідки

Вимоги закону такі, що суд повинен всебічно вивчити всі наявні матеріали справи та переконатися, що така можливість (уявити, вивчити матеріали, висловитися) була у відповідача. Зрозуміло, що неявка останнього на засідання змушує суд відкладати розгляд справи.

Скільки разів суддя буде надавати все новий та новий відповідачу шанс висловитися по заявленому вимогу? Це залежить від розсуду судді. Практика показує, що справа відкладається два-три рази. Суд може відреагувати таким чином: призначити строк для примирення сторін. Адже неявку можна витлумачити таким чином, що відповідач/відповідачка тим самим висловлюють незгоду, протест проти позиції позивача.

Позивачу, в свою чергу, слід проявити наполегливість, тобто приходити на новопризначені засідання та підтримувати свою вимогу. В іншому випадку позов буде повернутий позивачеві. Деякі судді навіть вважають (помилково, звичайно), що після повернення позову знову звернутися з позовом вже не можна.

Зв’язатися з адвокатом

Скандали під час суду

Суд може відкласти засідання та дати сторонам час подумати над питанням за своєю ініціативою без заяв відповідача про відсутність згоди, якщо побачить, що є можливість зберегти шлюб (чоловік та дружина неадекватно поводяться – скандалять, з’ясовують, хто винен, порушують правила поведінки, так як це, як правило, свідчить про звичайну сварку). Такий строк для примирення дається на період до 6 місяців.

Зауважимо, що судова статистика говорить про дієвість надання строку для примирення подружжя приблизно в кожному п’ятому випадку.

Закон дає право судді рекомендувати позивачу та відповідачу вчинити певні дії, наприклад, звернутися до сімейного психолога, в соціальну службу і, щоб сторони могли розібратися в розбіжностях і, можливо, зберегти шлюб. Однак дані повноваження суддя реалізують вкрай рідко. Тим часом, у багатьох інших країнах, наприклад, подібне практикується повсюдно, та іноді це приносить плоди: люди вирішують конфлікт та знаходять потрібні варіанти поведінки в сім’ї.

Зв’язатися з адвокатом

Нескінченне розлучення

Це, звичайно, перебільшення, на для самих розлучається безпідставне затягування дуже часто призводить до відчуття, що справа ніколи не закінчиться.

Затягує справу, якщо при слуханні позову про розірвання шлюбу сам позивач або відповідач подав заяву на поділ майна, стягнення аліментів, визначення місця проживання або порядку спілкування з дітьми. Зрозуміло, якщо вказане зустрічну вимогу буде прийнято судом, а на це можна розраховувати в разі бездоганного оформлення документів. Раніше ми говорили, що на строк може вплинути та обставина, що чоловік або дружина ухиляються від суду.

Затягування як самоціль, як спосіб нашкодити іншій стороні зустрічається рідко, в основному строки збільшуються через помилки позивача, нерозуміння відповідача, а нерідко через дії, бездіяльність працівників суду. Ряд заходів, прийнятих адвокатом, наприклад, юридично обґрунтоване заперечення проти об’єднання різних позовів, допомога суду при розв’язанню процесуальних питань дозволяє припинити недобросовісну поведінку відповідача та полегшує суду процес якнайшвидшого прийняття рішення за позовом.

Зв’язатися з адвокатом

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення, Як і де подати на розлучення, Як подати заяву на розлучення онлайн.

Чи завжди потрібно поспішати

Не завжди позивач та відповідач потребують якомога швидкого розгляду справи. Якщо при розірванні шлюбу подружжя налаштовані конструктивно або, принаймні, не налаштовані на жорстку протидію, буде нормальним не квапити справу, а розглянути, якісно розібратися у всіх сформованих взаєминах з приводу змісту подружжя, дітей, порядку спілкування з ними.

Якщо на момент суду ще не проведено поділ подружньої власності (не складено угоду про поділ спільного майна подружжя), то буде коректним подати на розгляд суду такі питання.

Без його дозволу все раніше нажите (спільно куплені речі, нерухомість, гроші на рахунках в банку, права – наприклад, прав з договору про пайове будівництво квартири, права на відшкодування збитків, шкоди) залишається у спільній сумісній власності колишнього подружжя. Це означає, що будь-який власник може будь-яким чином розпоряджатися ним (наприклад, здійснити продаж загальної квартири) без будь-якого попередньо схвалення колишнього чоловіка. У всякому разі, не буде помилкою сказати, що розлучення та поділ майна подружжя логічно випливають одне з одного.

Звернення до адвоката з розірвання шлюбу допоможе вам прорахувати сприятливі або, навпаки, несприятливі наслідки того чи іншого порядку вирішення майнових конфліктів. Адже угоди можна укладати по-різному. Наприклад, неграмотно складений варіант поділу може привести до оподаткування операції.

Таким чином, при розлученні має сенс продумати, що вам, перш за все, потрібно зафіксувати у взаєминах з іншим, до цього рідною людиною. У максимально стислі строки вирішити все те, що може дати відчутні наслідки в майбутньому, при наявності певних обставин можна, але якщо Ви бачите для цього вагомі підстави.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Як проходить розлучення з дружиною, чоловіком» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Як проходить розлучення з дружиною, чоловіком

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Швидке розлучення в Україні
  2. Документи для розлучення через РАЦС в Україні
  3. Позов про розірвання шлюбу пари, яке має дітей
  4. Штамп / друк про шлюб / розлучення в паспорт
  5. Документи необхідні для розірвання шлюбу
  6. Розірвання шлюбу. Держмито – судовий збір
Оцініть статтю
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар