- Розлучення з особами, які проживають в іншому місті
- Живемо в різних містах та обидва хочемо розлучитися (дитина є чи ні)
- Можна розлучитися без візиту в інше місто? Так це можливо!
- Ми прописані в різних місцях, але по факту живемо в одному місті з тимчасовою реєстрацією або без такої
- Чоловік (дружина) поїхав, зареєструвавшись за новим місцем проживання, залишивши дітей проживати з вами
- Чоловік поїхав, анулював реєстрацію та ніде не зареєструвався або місце реєстраційного обліку не відомо
- Я забув, де живе дружина
- Висновки
- Пакет документів, який потрібен юристам для ведення справи
Розлучення з особами, які проживають в іншому місті
Темою даної сторінки є розлучення на відстані – так зване дистанційне розлучення. Можливість його здійснення, способи досягнення результату та юридичні ризики, що виникають в ході руху справи.
Розлади сім’ї нерідко призводить до того, що чоловік та жінка зовсім роз’їжджаються в різні кінці країни. Розлучення з інших міст та розлучення подружжя, які проживають в різних містах, зазвичай є для громадян великою проблемою. Такі загальні правила законодавства: для закону не важливо, де ви знаходитеся та зручно вам чи ні: все залежить від штампа про прописку чоловіка та дружини. та перш за все – в який загс йти за свідченням та в який суд подавати позов. Як наслідок, мають місце бути значні витрати на пересування, оренду готелю, тимчасові витрати.
Нагадаємо, до чого зводяться загальні правила місця розлучення: розлучення оформляється в органі ДРАЦС за місцем реєстрації одного з подружжя або в тому місті, де було зареєстровано шлюб – при розлученні в адміністративному порядку. Для судового розлучення важлива реєстрація відповідача, саме за його місцем проживання визначається підсудність справи.
Але ж часто трапляється і так, що штамп про реєстрацію кожного з подружжя не відповідає їх фактичним місцям проживання, кожен з подружжя може бути прописаний в різних містах, а жити при цьому знову ж таки, перебуваючи в абсолютно протилежних кінцях України. Окреме питання – чоловік та / або дружина живуть взагалі без реєстрації. Поїздка в інший кінець країни вимагає часу та коштів, в результаті розлучення припадає відкладати до слушної нагоди. Такий зручний випадок іноді доводиться чекати дуже довго.
Живемо в різних містах та обидва хочемо розлучитися (дитина є чи ні)
В такому випадку допомогти провести справу можна шляхом виготовлення та надсилання одним зі сторін згоди з розлученням.
Наприклад, у подружжя в шлюбі діти не з’явилися, чоловік поїхав в інше місто, а дружина залишилася жити в Запоріжжі. Дружині за допомогою нотаріуса потрібно оформити за встановленою формою заяву (такі бланки мають бути в наявності у нотаріуса) на розірвання шлюбу та вислати його іншій стороні. Маючи такий папір на руках можна оформити розлучення в органі ДРАЦС, однак, в заяві необхідно вказати, що Ви не можете прибути до відділу ДРАЦС, а просите надіслати свідоцтцво про розірвання шлюбу до іншого відділу за Вашим місцем знаходження.
Інший документ оформляється при наявності неповнолітніх дітей. Оскільки обов’язковий судовий порядок, сторона яка виїхала підписує заяву про відсутність заперечень проти розлучення, а позивач подає позов разом з такою згодою, завдяки чому справа проходить без непотрібних труднощів та затримок.
Документи для оформлення розірвання шлюбу – Форми, бланки, зразки позовів та заяв, клопотання та прохання, все, що зазвичай потрібно для документального оформлення та юридичного супроводу процесу розлучення.
Можна розлучитися без візиту в інше місто? Так це можливо!
Якщо ви ініціатор розірвання шлюбу, а іногородній чоловік живе далеко від вас, справа підсудна тому суду, де живе протилежна сторона. Пославшись на норми ЦПК України, ви маєте право подати позов дистанційно та клопотати про розгляд позову без вашої присутності. Вкрай бажано присутність саме останнього зазначеного документа, він повинен бути поданий та вказано в переліку додатків до позову, в іншому випадку суд після другого засідання винесе ухвалу про залишення заявленого позову без розгляду та поверне вам справу поштою. Також має бути присутнє прохання вислати вам рішення суду, яке вступило в законну силу на електронну адресу. Явка іншої сторони на суд не суттєва, якщо вона буде та не буде клопотання про примирення, суд закінчиться набагато швидше та навпаки.
Ми прописані в різних місцях, але по факту живемо в одному місті з тимчасовою реєстрацією або без такої
За відсутності спільних дітей при реєстрації на строк понад два місяці місцевий орган ДРАЦС, швидше за все, прийме заяву обох сторін та через місяць складе акт про розірвання шлюбу, в підтвердження чого кожному буде видано його свідоцтво про розірвання шлюбу.
Інакше виглядає ситуація, якщо є спільні неповнолітні діти, а обидва живуть, наприклад, в іншому місті. За правилами ЦПК України підсудність слід вказувати за основним місцем проживання, тому що суддя не зможе прийняти позов. В даному випадку може допомогти складання так званої процесуальної угоди, в якій подружжя засвідчать свій намір судитися з питань розлучення в зручному їм суді. Такий документ суддя ігнорувати не має права та повинен буде відкрити справу та розлучити подружжя.
Чоловік (дружина) поїхав, зареєструвавшись за новим місцем проживання, залишивши дітей проживати з вами
Якщо діти залишилися жити з вами, переїзд іншої сторони в інше місто не повинен скласти великих проблем. Процесуальне право дає вам привілеї подати позов, у відступ від загальних правил, за місцем свого проживання. Для цього потрібно подати документальні відомості про те, що діти насправді живуть з вами. Ось звичайний набір таких паперів: виписка з будинкової книги, єдиний житловий документ, довідка з місцевого дитячого садка, школи та інше. Навіть якщо інша сторона проти або «бойкотує» розгляд, все одно рішення про розірвання шлюбу буде винесено без участі дружини / чоловіка.
Всю кореспонденцію суддя зобов’язаний буде пересилати відповідачу поштою.
Чоловік поїхав, анулював реєстрацію та ніде не зареєструвався або місце реєстраційного обліку не відомо
Така ситуація особливо типова, коли відбуваться жорстокий конфлікт та один з подружжя не вважає за потрібне вийти на зв’язок – немає ні його телефону, ні поштової адреси, ні доступного способу з’ясувати це. Алгоритм дій в такому випадку такий. Із заявою на розірвання шлюбу слід звернутися за останнім відомим місцем проживання.
Я забув, де живе дружина
І таке трапляється, особливо якщо фактично сім’я розпалася вже дуже давно та зв’язок з іншою стороною не зберігся. Припустимо, дружина знає, що чоловік до переїзду мав реєстрацію в Києві, давно перестала спілкуватися з ним, але не може згадати. При подібних умовах подається заява повинна вказувати на наявні труднощі, та одночасно слід клопотати перед судом про направлення судового запиту до місцевого управління міграційної служби з вимогою повідомити відомості про місце реєстрації відповідача.
Як і в попередньому випадку, отримання від компетентних органів вірогідної інформації про нову реєстрацію відповідача тягне для суду обов’язок передати справу в суд за місцем проживання відповідача. Майте на увазі, що справа може «гуляти» між судами досить довго, тому іноді простіше заявити про відмову від позову та подати заяву в правильний суд своїми силами.
При розірванні шлюбу з іногороднім часто виникає потреба стягнути одночасно з розлученням також і аліменти. Законодавство дозволяє з’єднання в позові вимог розлучити подружжя та відразу стягнути аліменти. Можна з упевненістю говорити, що питання про присудження аліментів на утримання дитини перешкоджати подачі паперів не буде.
Висновки
Резюмуємо все вищесказане:
- при спільній згоді можна поміняти підсудність та вирішити справу в суді без «місцевої» прописки
- заяву про розірвання шлюбу та саме провадження можна ініціювати та вести з іншого міста без виїзду (так зване «дистанційне розлучення»)
- дитина дає привілей – можна подати позов там, де живе позивач
- невідомість нового місця проживання, так само як й життя без реєстрації, непереборною перешкодою не є
- З розірванням шлюбу через суд можна вирішити разом питання про аліменти.
Також врахуйте наступне:
- при спільній згоді та без такого можна видати довіреність адвокату для представлення інтересів, як в суді, так і в органі ДРАЦС.
Такий варіант не є бюджетним, адже юристу потрібно сплатити винагороду, виникають додаткові поштові витрати. Проте, він кращий з огляду на таке. Дізнатися всі реквізити суду, правильно подати позов, проконтролювати суддів та секретарів, а тим більше на відстані звичайній людині не просто. Так само як і те, що до сих пір час від часу доводиться констатувати погану роботу поштових відділень. Наявність адвоката всі ці проблеми та ризики знижує практично до нуля.
У всіх зазначених випадках ми готові допомогти вам та провести вашу справу без непотрібних транспортних витрат – ведення шлюборозлучної справи візьмуть на себе наші сімейні юристи. Вам слід лише надати потрібний комплект документів, який дуже просто передати нам особисто або поштою.
Ми професійно займаємося судовим вирішенням сімейних спорів за участю іногородніх громадян. Власна практика дозволяє нам обійти «незручні» для судів питання та отримати необхідний результат в короткі строки та з мінімальними для наших довірителів зусиллями.
Взаємодія з клієнтом, що знаходяться за межами, здійснюється дистанційно. Всі документи по справі можна надіслати поштовим відправленням, а оплата послуг проводиться через перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок або іншим обумовленим в договорі способом.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення, Як і де подати на розлучення, Як подати заяву на розлучення онлайн.
Пакет документів, який потрібен юристам для ведення справи
- довіреність від подружжя (в ряді випадків досить від одного з них), засвідчена нотаріально.
- свідоцтво про шлюб.
- нотаріальна копія свідоцтва про народження дитини, якщо у подружжя є спільна неповнолітня дитина.
- в залежності від обставин список може бути збільшений.
- інші документи.
Разом з розлученням ми можемо допомогти Вам поділити майно подружжя, вирішити питання по дитині та аліментам.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: