Розлучення громадян, які проживають за кордоном та міжнародне розлучення

розлучення за кордоном

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Розлучення громадян, які проживають за кордоном та міжнародне розлучення» я розповім Вам про розлучення громадян, які проживають за кордоном та міжнародне розлучення, про розлучення громадян України, які проживають за кордоном та мають подвійне громадянство, про те, коли допускається оформлення через РАЦС, куди подавати документи, про особливості розлучень Україна з іноземцями, про вибір оптимального варіанту дій та про підготовку до розлучення в українському суді.

Розлучення громадян, які проживають за кордоном та міжнародне розлучення

rozluchennya-gromadyan-yaki-prozhivayut-kordonom-mizhnarodne-rozluchennya

Щорічно тисячі громадян виїжджають за межі України – для тимчасового проживання та на постійне проживання. Одні мають намір покинути Україну, інші тільки подумують про це. Правові реалії в даному випадку складаються самим химерним чином, іноді доводиться жити тільки за місцевими законами, а нерідко за законами відразу двох та більше держав. Відмінності правових систем, як правило, дуже істотні. Але якщо ми говоримо про закони сімейного права, то тут є свої дуже важливі особливості. А зводяться вони до того, що, поки є громадянство України, укладання та розірвання шлюбу, аліменти, майнові стосунки подружжя – ці питання можуть вирішуватися виходячи або Українського, або місцевого права. Тобто як зручно самим подружжю або одному з них, за невеликими винятками, про які ми скажемо нижче.

Зв’язатися з адвокатом

rozluchennya-gromadyan-ukrayini-yaki-prozhivayut-kordonom-podvijne-gromadyanstvo

Розлучення громадян України, які проживають за кордоном. Подвійне громадянство.

Навіть якщо обоє з подружжя постійно проживають за кордоном (емігрували), мають подвійне громадянство, та навіть якщо вони вступили в шлюб за кордоном, на них поширюється дія українського сімейного права, та розлучення можна оформляти на підставі його норм та правил.

Це означає, що розірвання шлюбу можна оформити або в адміністративному порядку, або через суд. Розлучення, якщо є неповнолітні діти, завжди відбувається в судовому порядку. Навіть коли обоє згодні, бо в процесі суддя з’ясовує, чи не порушуються інтереси дитини.

koli-dopuskayetsya-oformlennya-pozovu-pro-rozluchennya-gromadyan-yaki-prozhivayut-kordonom-cherez-organ-dracs-kudi-podavati-dokumenti

Коли допускається оформлення через орган ДРАЦС, куди подавати документи

При цьому потрібно мати на увазі, що функції органів ДРАЦСу за кордоном виконують дипломатичні та консульські установи, тобто розлучитися можна без виїзду в Україну. А ось судове розлучення може бути здійснений тільки всередині України.

Судовий порядок розлучення з міжнародним елементом зазвичай ускладнюється питаннями підсудності та доставлення повісток чоловікові та дружині та триває зазвичай довше, ніж звичайні справи.

Якщо ваш випадок допускає міжнародне розлучення в адміністративному порядку – через органи ДРАЦС, як всередині України, так і в консульстві за кордоном, та обоє з подружжя згодні подати заяву, діє наступне правило: на подачу заяви обов’язково повинен прийти хтось із подружжя. Від імені другого допускається подача нотаріально посвідченої заяви.

Зв’язатися з адвокатом

osoblivosti-rozluchen-inozemcyami

Особливості розлучень з іноземцями

Якщо один чоловік – Українець (Українка), а інший – громадянин іншої держави, то це викликає труднощі. Де розлучитися, у нас чи за кордоном? Як у українця, та і у іноземця є право на вибір: можна розлучитися або в українських держорганах, або в закордонних, ефект буде однаковий.

Хто може бути ініціатором, не має значення. Іноземний громадянин може бути заявником, позивачем, відповідачем в суді. Він може бути чи не бути резидентом України. Для Українця потрібно обов’язково врахувати такі положення закону.

У суді розлучення проходить простіше, якщо громадянин, підданий іншої держави раніше або в даний час проживає в Україні, а також якщо у нього є в Україні у власності нерухоме майно.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення, Як і де подати на розлучення, Як подати заяву на розлучення онлайн.

Зв’язатися з адвокатом

vibir-optimalnogo-variantu-dij

Вибір оптимального варіанту дій

У всіх зазначених випадках наші сімейні юристи готові допомогти вам та провести справу без вашої присутності та непотрібних транспортних витрат – ведення шлюборозлучної справи візьмуть на себе наші адвокати. Вам слід лише надати потрібний пакет документів, який дуже просто передати нам поштою. Ми професійно займаємося судовим вирішенням сімейних спорів за участю іноземців / іногородніх громадян. Власна практика дозволяє нам обійти «незручні» для судів питання та отримати необхідний результат в короткі строки та з мінімальними для наших довірителів зусиллями.

Вибір способу дій зазвичай суто прагматичний та залежить від конкретних обставин – строків, розмірів держмита, трудомісткості процесу в тій чи іншій державі.

В Україні розлучення, якщо немає ускладнень у вигляді протидії одного з подружжя, суперечки по дитині або майну, в середньому займає від одного до 3-х місяців. А, наприклад, законодавство деяких штатів США встановлює строки шлюборозлучного процесу, які обчислюються роками.

В окремих державах суддя, якщо вважатиме за потрібне, може зажадати, щоб чоловік та жінка в обов’язковому порядку пройшли курси психологічної реабілітації з метою повернути їх взаємну прихильність.

Німецький суддя може відмовити в розлученні, якщо вважатиме це за потрібне. Навпаки, в Україні максимум, що може зробити суддя – це призначити строк для примирення, після закінчення якого зобов’язаний розлучити сторони.

У Західній Європі вартість енергоносіїв, зборів та витрат на адвокатів становить такі значні суми, що іноді громадяни України просто не можуть дозволити собі розлучитися. В Україні судові витрати на порядок нижче.

Але в ряді випадків українське розлучення може бути не визнане місцевими держорганами, що може привести до відмови від цього варіанту. Можлива така ситуація, коли виноситься два окремих рішення про розлучення.

Зазвичай можна поєднувати різні оформлення різних юридичних дій. Наприклад, для нашого клієнта ми організували проведення судового розлучення та оформлення поділу майна в Україні за українськими законами, а укладення угоди про порядок виховання дітей та сплати грошей на їх утримання за законодавством Бельгії.

Судове розлучення відбувається в Україні за тими ж правилами, як інший судовий процес. Тобто одна зі сторін буде позивачем, інша – відповідачем, заявляється позовна вимога, позов можна підтримувати, визнати або навпаки відмовитися від нього та ініціатором справи може бути як дружина, так і чоловік. Не важливо, хто саме з них громадянин.

Рішення суду та свідоцтво про розірвання шлюбу після їх апостилювання приймаються органами влади закордонних держав саме як документи про акти громадянського стану. Тобто розлучення з іноземним громадянином буде визнане та державою іноземного громадянина та іншою державою. Це правило носить майже універсальний характер.

Зв’язатися з адвокатом

pidgotovka-rozluchennya-gromadyan-yaki-prozhivayut-kordonom-ukrayinskomu-sudi

Підготовка до розлучення в українському суді

Приїжджати до України не обов’язково ні для подання позовної заяви, ні для виступу в суді, ні для підписання угоди по майну. Ці справи від вашого імені вести може ваш адвокат на підставі довіреності, посвідченої знову ж за кордоном. Законодавство України дозволяє стороні справи повністю виключити її присутність при розгляді.

Для успішного просування справи необхідні наступні документи:

  • довіреність від подружжя (в ряді випадків досить від одного з них), засвідчена нотаріально;
  • свідоцтво про шлюб (якщо оригінал відсутній або утримується одним з подружжя, то ми можемо оформити від вашого імені дублікат свідоцтва);
  • копія свідоцтва про народження дитини, якщо у подружжя є спільний неповнолітня дитина, засвідчена нотаріально;
  • згода іншої сторони на розлучення та розгляд справи в його відсутність (опціонально);
  • копії паспортів та ІПН сторін.

Якщо документи складені за кордоном, то вони повинні бути апостильовані належним держорганом.

Разом з розлученням ми можемо допомогти Вам поділити майно подружжя, розв’язувати питання по дитині та аліментам.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення громадян, які проживають за кордоном та міжнародне розлучення» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Розлучення громадян, які проживають за кордоном та міжнародне розлучення

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Швидке розлучення в Україні
  2. Документи для розлучення через РАЦС в Україні
  3. Позов про розірвання шлюбу пари, яке має дітей
  4. Штамп / друк про шлюб / розлучення в паспорт
  5. Документи необхідні для розірвання шлюбу
  6. Розірвання шлюбу. Держмито – судовий збір
Оцініть статтю
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар