Які документи потрібні для розлучення з іноземцем Україна

Які документи потрібні для розлучення з іноземцем Україна 2024

Для українців не рідкістю є іноземні шлюби – коли один із подружжя є громадянином іншої країни. На жаль, іноземні шлюби досить часто розпадаються з різних причин. Подружжя, яке ухвалило рішення розлучитися, має знати, які документи потрібні для розлучення з іноземцем Україна 2024 року.

Перелік документів, необхідних для розірвання шлюбу з іноземним громадянином, може трохи відрізнятися від документів, необхідних для розлучення українців. Крім того, при розлученні через РАЦС та через суд список документів буде різним.

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! Я розповім Вам у цій статті, які документи потрібні для розлучення з іноземцем Україна 2024, який перелік документів потрібен для розірвання шлюбу з іноземним громадянином, якщо шлюборозлучний процес оформляється через суд та через РАЦС, а також про те, як розлучитися з іноземцем без його присутності в Україні.
Яка юридична допомога Вам потрібна?
підготувати документи для розлучення з іноземцем
0%
оформити розлучення з іноземцем в Україні
0%
розлучитися з іноземцем через адвоката онлайн
0%
інша допомога юриста
0%
Voted: 0

Документи для розлучення з іноземцем через РАЦС в Україні

Розлучення з іноземцем можна оформити в РАЦСі, якщо у подружжя відсутні неповнолітні діти, а також обоє згодні розлучитися. Щоб подати на розлучення з іноземцем у РАЦСі, потрібно підготувати:

 1. Паспорт України, якщо в іноземця немає такого документа, потрібен посвідка на проживання або інший документ, що підтверджує особу чоловіка.
 2. Свідоцтво про шлюб, видане в Україні.
 3. Квитанція про сплату адміністративного збору.

Якщо іноземний чоловік не може бути присутнім в Україні під час розлучення, то заздалегідь потрібно підготувати заяву на розлучення від його імені та довіреність на другого чоловіка, а також завірити у нотаріуса ці документи.

Розірвати шлюб із іноземним громадянином у РАЦСі можна у тому випадку, якщо шлюб було укладено в Україні.

Документи для розлучення з іноземцем через суд 2024

Розірвання шлюбу з іноземцем у суді необхідне в таких випадках:

 1. Подружжя проживає в іншій країні, тому не може бути в Україні.
 2. У сім’ї є діти, вік яких молодший за вісімнадцять років.
 3. Один із подружжя проти розірвання шлюбу.

Якщо подружжя згодне на розлучення і є в Україні, воно може подати спільну заяву до суду. До такої заяви додається договір про дітей, завірений у нотаріуса. Якщо до суду на розлучення подає один чоловік, то готується позовна заява.

Крім заяви до суду подаються такі документи, як: паспорти, ІПН подружжя або посвідка на проживання іноземного чоловіка, квитанція про оплату судового збору, свідоцтва про шлюб та народження дітей.

Розлучитися з іноземцем через юриста:
онлайн – без присутності
швидко та гарантовано
без проблем та затримок
Розлучитися з іноземцем без юриста:
обов'язкова присутність
довго та без гарантій
проблематично, важко

Документи для розлучення з іноземцем з дітьми в Україні

При розлученні з дітьми з іноземцем в Україні потрібно спочатку визначити спосіб розірвання шлюбу – за спільною заявою чи через позов. Щоб вибрати спосіб розлучення, який відповідає Вашій ситуації, зв’яжіться з адвокатом у справах сім’ї.

Розлучення з іноземцем – це складний процес, оскільки можуть виникати проблеми з документами, а також конфлікти подружжя. Тому, щоб уникнути проблем та розв’язувати питання розлучення, а також виховання дітей, краще порадитись з адвокатом.

Апостиль документів під час розлучення з іноземним громадянином

Оформляючи документи для розлучення з іноземцем, важливо враховувати всі юридичні нюанси у сфері українського сімейного права, а також законодавства тієї країни, в якій проживає чоловік.

У деяких випадках для розлучення з іноземним громадянином слід робити апостиль документів. Ця процедура, яка підтверджує певність документів – свідоцтва про шлюб чи розлучення. Необхідність легалізації апостиль залежить від способу розірвання шлюбу, а також країни, де було укладено шлюб.

Розірвання шлюбу з іноземцем в Україні без його присутності

Якщо іноземне подружжя не може приїхати в Україну для розлучення, то подавати документи на розірвання шлюбу потрібно до суду. Позовна заява подається за місцем проживання відповідача в Україні. Також можна подати позов за місцем проживання позивача, якщо для цього є юридичні підстави. Наприклад, якщо позивач є піклувальником маленьких дітей або його стан здоров’я не дає змоги подати документи до суду за місцем проживання чоловіка-іноземця.

Послуги адвоката при розлученні з іноземцем в Україні

Підготовка документів для розлучення з іноземцем в Україні є складним процесом, який можна полегшити, скориставшись послугами адвоката у сімейних справах.

Адвокат допоможе підготувати документи, заяву на розлучення, супроводжуватиме Вас у суді або представить Ваші інтереси. Ви можете оформити розлучення під ключ із іноземцем. Так, Ви захистите себе від стресів та конфліктних ситуацій із колишнім чоловіком.

Крім того, Ви можете заощадити гроші та час, не беручи участь у шлюборозлучному процесі. Адвокат займатиметься юридичними питаннями, а Ви зможете працювати та займатися своїми справами.

Запитання адвокату: які документи потрібні для розлучення з іноземцем
Чи можна подати документи на розлучення з іноземцем до РАЦСу?
Які документи потрібні для розлучення з іноземцем без згоди дітей?
Чи можна розлучитися з іноземцем онлайн?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Уточнити, які документи потрібні для розлучення з іноземцем в Україні 2024 року, отримати юридичну консультацію щодо розлучення з іноземним громадянином або оформити розірвання шлюбу онлайн з іноземцем можна через сімейного адвоката. Наші юристи допоможуть Вам швидко та гарантовано розв'язувати питання у сфері сімейного права.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Скільки коштує дублікат свідоцтва про шлюб в Україні
 2. Розлучення під ключ в Україні
 3. Розлучення дистанційно Україна
 4. Розірвання шлюбу, якщо один із подружжя за кордоном Україна
 5. Розлучення в Україні з громадянином Російської Федерації та Білорусі
 6. Розлучення з іноземцем без його присутності в Україні
 7. Розлучення українців за кордоном Україна
 8. Найкращий адвокат з розлучень Україна
 9. Чи можна розлучитися з дитиною до року Україна

Які документи потрібні для розлучення з іноземцем Україна

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар