Як подати на розлучення в Україні

Навіть найстійкіші сімейні відносини можуть розпадатися, що вказує на це статистика сучасності: близько 50% пар у кінці кінців вирішують припинити шлюб. Процедура розлучення цікавить багатьох, хто бажає завершити відносини та офіційно підтвердити це. Проте не всі розуміють, що розлучення у 2024 році – це складний процес, який вимагає відповідального підходу. Якщо ретельно ознайомитися з усіма особливостями та нюансами цієї процедури, то все може відбутися ефективно, без додаткових витрат сил, часу та нервів. У цій публікації ми детально розглянемо різні варіанти розірвання шлюбу, необхідну документацію та вартість цього процесу.

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю, у цій статті я розповім вам про те як подати на розлучення в Україні. Обов’язково читайте статтю на сайті rozirvannya.com.ua «Як подати на розлучення в Україні» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно того як подати на розлучення у 2024, основні відмінності розлучення в 2024 році в суді та РАЦСі, що необхідно, щоб подати на розлучення у 2024 році в РАЦС, в яких випадках варто подати на розлучення у 2024 в суд.

Як подати на розлучення у 2024?

Розрив шлюбних відносин в офіційному порядку є обов’язковим у будь-якому випадку. Це через велику кількість юридичних та громадянських аспектів, які необхідно вирішити, чи то урегулювати мирним чином, чи через суд, зокрема:

 • поділ спільного майна, набутого протягом шлюбу;
 • визначення місця проживання неповнолітньої дитини до досягнення нею 18 років. У випадку недієздатності одного з подружжя, чоловік або дружина можуть стати законними опікунами.

Розірвання шлюбу у 2024 році в РАЦСі або в суді є обов’язковим етапом, оскільки ігнорування цього правила може мати неприємні наслідки. Наприклад, після розриву стосунків чоловік може придбати майно, яке може бути як рухомим, так і нерухомим. Оскільки це набуто в період шлюбу, дружина має право на 50% цієї власності. Також діти, народжені від інших чоловіків, автоматично вважаються законними дітьми свого партнера. Відмовитися від батьківства у таких випадках можна лише через суд. Розлучитися у 2024 році можна двома способами:

 1. Шляхом подання заяви до РАЦСу за взаємною згодою, за умови, що у подружжя немає спільних неповнолітніх дітей.
 2. Через суд. Розрив шлюбу в судовому порядку необхідний у випадках, коли у пари є спільні діти, один із партнерів не згоден з розлученням або виникають конфлікти щодо майна.
Яка юридична послуга для Вас є актуальною?
Збір документів
0%
Позовна заява
0%
Подача позову до суду
100%
Участь у судових засіданнях
0%
Вирішення питань щодо майна та дітей
0%
Отримання рішення суду
0%
Оформлення рішення суду
0%
Voted: 1

Основні відмінності розлучення у 2024 році в суді та РАЦСі

Розірвати подружні зв’язки в РАЦСі можна лише за умови взаємної згоди обох партнерів і відсутності спільних неповнолітніх дітей, які не досягли 18 років. Також можна зареєструвати розлучення в органі реєстрації актів громадського стану у випадках, коли один з партнерів не може бути присутнім, наприклад, у разі перебування за кордоном. У цьому випадку необхідно підтвердити причину відсутності документально та нотаріально завірити заяву партнера.

Розлучення у судовому порядку є більш складною і тривалою процедурою. У деяких випадках розв’язання шлюбних питань через суд може бути важким для одного з партнерів. Проте іноді подружжя не можуть домовитись мирно і вирішують розірвати шлюб через суд, вдаючись до більш складних методів.

Що необхідно, щоб подати на розлучення у 2024 році в РАЦС?

Для того, щоб розлучитись у 2024 році через РАЦС, потрібно підготувати такі документи:

 • Свідоцтво про шлюб.
 • Паспорти чоловіка та дружини.
 • Спільну заяву про бажання розірвати подружні стосунки.

Достатньо прийти до органу реєстрації актів цивільного стану та надати всю вищезазначену документацію. Парі надається 30 днів, щоб змінити своє рішення. У разі, якщо цього не відбувається, РАЦС видає свідоцтво про розлучення.

В яких випадках варто подати на розлучення у 2024 в суд?

Процедура розірвання шлюбу в судовому порядку є більш складним процесом, ніж адміністративне розлучення. Щоб розпочати цей процес, необхідно підготувати відповідну документацію та подати позов щодо бажання розлучитися. Це може зробити будь-який із членів подружжя, або обидва разом. Однак через складність цього процесу, рекомендується звернутися за допомогою до сімейного адвоката. Фахівець надасть консультації з усіх питань, допоможе коректно підготувати необхідні документи та надасть підтримку протягом судового розгляду.

Існують певні випадки, коли розлучення в судовому порядку є обов’язковим:

 1. Якщо один із партнерів не надає згоду на розлучення.
 2. У пари є спільні неповнолітні діти.
 3. У подружжя виникають конфлікти, пов’язані, наприклад, з майновими питаннями.

Слід зауважити, що пара не має права розірвати шлюб, якщо у них є спільна дитина, якій ще не виповнилося 1 рік. Проте навіть у цьому випадку можуть бути винятки: якщо один із партнерів загрожує життю та здоров’ю іншого члена родини чи дитини, суд може схвалити розлучення.

Яка документація потрібна аби розлучитись у 2024 році через суд?

У 2024 році для подачі на розлучення через суд потрібна наступна документація, яка не є дуже обширною:

 1. Позовна заява.
 2. Паспорти та ідентифікаційні номери обох партнерів (при можливості).
 3. Оригінал свідоцтва про шлюб.
 4. У випадку наявності спільних неповнолітніх дітей – копії свідоцтв про їх народження.
 5. Квитанція про сплату судового збору.

Цю документацію необхідно представити до суду. Хоча ідеальний варіант – це домовленість між подружжям, такі ситуації стаються рідко. Зазвичай судові засідання перетворюються на поле битви, і до цього можуть бути залучені навіть треті особи – родичі, друзі та навіть сусіди. Якщо подружжя не може досягти домовленості, рекомендується звернутися до сімейного адвоката, який представлятиме обидві сторони. Це допоможе знайти точки дотику та вирішити всі конфлікти.

Куди потрібно подавати на розлучення у 2024 році?

В Україні у 2024 році подача на розлучення відбувається через судові органи. Основними кроками для подання на розлучення є:

 1. Звернення до суду: Позов на розлучення подається до місцевого суду за місцем проживання одного з подружжя. Зазвичай це є суд обласного рівня.
 2. Підготовка позовної заяви: Ви або ваш адвокат повинні підготувати позовну заяву, в якій ви викладаєте всі факти та основи для розлучення.
 3. Подача позову: Позовну заяву разом з необхідними документами (наприклад, свідоцтвом про шлюб, паспортами подружжя, документами про дітей) подається до відповідного суду.
 4. Судовий процес: Після подачі позову справа буде розглядатися в суді. Ви та ваш партнер (або ваші адвокати) будете представляти свої інтереси перед судом.
 5. Рішення суду: Суд виносить рішення щодо розлучення. Якщо розлучення підтверджується, вирішуються інші питання, такі як поділ майна та права щодо дітей.

Таким чином, подача на розлучення у 2024році в Україні вимагає звернення до суду та дотримання процедурного порядку, який передбачений законодавством. Важливо також мати всі необхідні документи та, за потреби, отримувати правову консультацію від адвоката.

Питання адвокату з розлучень
Які документи потрібні для подання на розлучення в Україні у 2024 році?
Чи можливо подати на розлучення без адвоката в Україні у 2024 році?
Які кроки потрібно виконати після подачі позову на розлучення в Україні у 2024 році?
Скільки часу може зайняти судовий процес щодо розлучення в Україні у 2024 році?
Як вирішуються питання про дітей під час розлучення в Україні у 2024 році?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Як розділити автомобіль при розлученні?» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу того як розділити автомобіль при розлученні, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Як подати на розлучення в Канаді
 2. Як ділиться майно при розлученні
 3. Розірвання шлюбу за кордоном
 4. Розірвання шлюбу в Польщі онлайн
 5. Як подати на розлучення в Румунії
 6. Як розлучитись в Словаччині громадянам України
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар