Як подати на розлучення в Україні у 2024 році

Як подати на розлучення в Україні
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю, у цій статті я розповім вам про те, як подати на розлучення в Україні. Обов’язково читайте статтю на сайті rozirvannya.com.ua «Як подати на розлучення в Україні у 2024 році» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно розірвання шлюбу в судовому порядку, як подати на розлучення без своєї присутності, розлучення в РАЦСі, розірвання шлюбу, якщо пара проживає за межами території України.

На жаль, внаслідок повномасштабного вторгнення країни-агресора на територію України багато сімейних пар вирішують розірвати подружні зв’язки. Проблеми розлучення обумовлені тим, що багато подружжя разом із дітьми зараз перебувають в інших державах. Також проблеми можуть виникнути через відсутність усіх необхідних документів для ініціації розірвання шлюбу. Про те, як подати на розлучення в Україні 2024 року, ми детально розповімо в цій статті.

Яка юридична послуга для Вас є актуальною?
Консультація та юридична допомога
0%
Підготовка документів
0%
Участь у судових засіданнях
100%
Вирішення спорів щодо майна та дитячого підтримання
0%
Медіація та альтернативні методи вирішення конфліктів
0%
Представлення в суді на користь дитини
0%
Консультація щодо наслідків розлучення
0%
Voted: 1

Розірвання шлюбу в Україн в судовому порядку

Розірвання шлюбу в Україні 2024 року в судовому порядку

Розірвати шлюб у 2024 можна як в органі реєстрації актів цивільного стану, так і в судовій інстанції. Однак у деяких випадках шлях до РАГСу парам закритий, тому єдиним виходом є подання заяви до суду. Звернутися до судової інстанції необхідно у таких випадках:

 • у пари є спільні спадкоємці, вік яких не досяг 18 років;
 • відсутність згоди одного з подружжя на розлучення;
 • наявність спірних питань щодо поділу спільно нажитого майна.

Позовну заяву про бажання розірвати шлюб у 2024 необхідно подавати до судової інстанції за місцем реєстрації або проживання відповідача. У деяких випадках позивач може подати позов до суду за місцем свого перебування, якщо на це є поважні причини, наприклад, проживання разом з неповнолітніми дітьми або важке захворювання, що необхідно підтвердити відповідними доказами: свідоцтво про народження дитини, довідка про реєстрацію батька та спадкоємця в одній квартирі в першому випадку і довідка від лікаря – в другому.

Важливо акцентувати увагу на тому, що позов не розглядається судом, якщо дружина носить під серцем малюка, або виховує дитину віком до 1 року. У цьому разі розлучення можна розпочати лише з досягнення дитиною 1 року.

Як подати на розлучення в Україні: які документи потрібні?

Як подати на розлучення в Україні 2024 в суді: які документи потрібні?

Для подання на розлучення в Україні у 2024 році в суді потрібно скласти низку документів. Ось список основних документів, які можуть знадобитися:

 1. Заява про розлучення: Це основний документ, в якому ви вказуєте свої особисті дані, а також причини та обставини, які послужили підставою для розлучення.
 2. Копія свідоцтва про шлюб: Цей документ підтверджує ваше шлюбне становище.
 3. Довідка про те, що шлюбне подружжя має спільних неповнолітніх дітей (за наявності): Якщо у вас є спільні неповнолітні діти, ця довідка важлива.
 4. Документи, які підтверджують підстави для розлучення: Наприклад, це може бути письмові докази про факти зради, надання некоректних особистих стосунків тощо.
 5. Довідка про відсутність вагітності (для жінок): Цей документ може бути необхідний у випадках, коли розлучення відбувається під час вагітності.
 6. Копія паспорта та ідентифікаційного коду обох подружжя: Це важливі особисті документи, які підтверджують вашу ідентичність.
 7. Документи, що стосуються поділу майна (якщо потрібно): Якщо у вас є спільне майно, то документи, які підтверджують його наявність та вартість, можуть бути важливими.
 8. Інші документи за запитом суду: Суд може вимагати додаткові документи в залежності від конкретних обставин справи.

Будь ласка, пам’ятайте, що це загальний список і можуть існувати додаткові вимоги в конкретних ситуаціях. Рекомендую звернутися до адвоката або уточнити додаткові вимоги у місцевому суді.

Як подати на розлучення в Україн без своєї присутності

Як подати на розлучення в Україні у 2024 без своєї присутності

Бувають ситуації, коли бути присутніми на судових засіданнях неможливо з різних причин. При цьому не завжди потрібно відкладати задумане в довгу скриньку – ви маєте право подати заяву, в якій потрібно вказати про бажання розгляду справи без присутності позивача. Рекомендується звернутися до кваліфікованого сімейного адвоката, який підкаже, як правильно написати позов, які документи потрібно зібрати та як підготуватися до засідань. Також ви можете скористатися послугою повного супроводу протягом усього процесу розлучення, щоб розірвання подружніх відносин пройшло максимально гладко. Якщо немає можливості або бажання витрачати свій час на судові прерії, конфлікти з потенційно колишнім чоловіком/дружиною, можна попросити юриста стати офіційним представником ваших інтересів у суді.

Після того, як суд прийняв рішення розірвати шлюб пари, має пройти 30 днів – лише через місяць вердикт набирає чинності. До РАГСу йти не потрібно, у паспорті також не ставиться жодна позначка, оскільки рішення судової інстанції є вагомим доказом розірвання подружніх відносин.

Розлучення в Україні в РАЦСі

Розлучення в Україні 2024 року в РАЦСі

Якщо подружжя досягло консенсусу, у пари немає спільних неповнолітніх дітей, спірних питань щодо спільно нажитого майна, вони можуть звернутися до органу реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації чоловіка чи дружини. Крім загальної заяви, необхідно подати пакет документів:

 • копії паспортів;
 • оригінал свідоцтва, що підтверджує узаконення парою відносин;
 • квитанція про сплату державного мита у розмірі 9 грн.

Після цього подружжю надається 30 днів для того, щоб змінити своє рішення. Якщо пара не передумала, після закінчення цього терміну державний орган видає свідоцтво про розлучення.

Розірвання шлюбу, якщо пара проживає за межами території України

Розірвання шлюбу у 2024, якщо пара проживає за межами території України

Якщо подружжя проживає за кордоном і хоче розірвати шлюб за умови відсутності спільних дітей віком до 18 років, їм потрібно звернутися з цим питанням до консульства України. В органі офіційного представництва нашої держави за її межами необхідно написати заяву за зразком та подати пакет документів. Коли пара має неповнолітніх спадкоємців або спірні питання,  процес розлучення можливий лише в судовому порядку на території України.

Строки набрання чинності рішенням суду про розлучення та відмітка в паспорті

Строки набрання чинності рішенням суду про розлучення та відмітка в паспорті

Після ухвалення рішення судом, воно може бути отримане з позначкою про набрання законної сили після закінчення 30 днів.

Рішення суду є остаточним документом, і немає необхідності звертатися до РАЦСу. На сьогоднішній день воно є доказом розлучення, і свідоцтво про розлучення не видається, а позначка у паспорті не проставляється.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Як подати на розлучення в Україні у 2024 році» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу того як проходить процес подачі заяви на розлучення, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Реєстрація розлучення за кордоном
 2. Як подати на розлучення в Україні у 2024 році
 3. Як розлучитися в Європі українцям?
 4. Розлучення після смерті чоловіка
 5. Вартість (ціна) розлучення в Україні у 2024 році
 6. Які документи потрібні для укладення шлюбу за кордоном Україна
 7. Як дізнатися чи одружений чоловік (чоловік, чи дружина)
 8. Хитрощі під час розлучення
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар