Розлучення після смерті чоловіка

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю, у цій статті я розповім вам про розлучення після смерті чоловіка. Обов’язково читайте статтю на сайті rozirvannya.com.ua «Розлучення після смерті чоловіка» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно дій при розлучені після смерті чоловіка.

Смерть близької людини, особливо раптова та передчасна, – справжнє потрясіння. Втративши чоловіка або дружину, партнер втрачає не тільки людину, з якою йшов пліч-о-пліч по життю, але й упускає можливість побудувати настільки бажане майбутнє. Незважаючи на безліч психологічних аспектів, не варто забувати і про юридичні – після смерті чоловіка/дружини шлюб двох людей автоматично розриваються. Таким чином шлюб перестає бути дійсним незалежно від волевиявлення чоловіка та/або дружини. Про те, чи потрібно оформляти розлучення після смерті чоловіка, ми детально розповімо в цій публікації.

Яка юридична послуга для Вас є актуальною?
Консультація та оцінка ситуації
0%
Представництво в суді
0%
Документація і формалізація
0%
Дорадча підтримка
100%
Розгляд спадку
0%
Voted: 1

Чи розривається шлюб після смерті?

Чи розривається шлюб після смерті?

Працездатність, наявність прав та обов’язків – ті аспекти, які є дійсними протягом життя людини: після смерті всі ці врегульовані чинним законодавством взаємини та привілеї втрачають актуальність. Факт смерті при цьому має бути підтверджений документально відповідною довідкою з медичного закладу або свідченнями свідків. Кончина людини або її оголошення померлою не вимагає спеціального оформлення розірвання шлюбу, оскільки реєстрація смерті в органах реєстрації актів цивільного стану з подальшою видачею відповідного свідоцтва є достатнім підтвердженням розлучення. У підготовці якихось спеціальних документів нема потреби.

Коли людину можна оголосити померлою або зниклою безвісти

Коли людину можна оголосити померлою або зниклою безвісти

Відповідно до чинного законодавства, особу можна вважати померлою, якщо про її місце проживання та/або перебування немає жодної інформації протягом 3 років. У випадках, коли людина зникла за умов, які загрожували її життю/здоров’ю та давали б підстави вважати її мертвою – протягом півроку. Особи, пов’язані з проходженням військової служби, або люди, які зникли безвісти через бойові дії, можуть бути оголошені судом загиблими лише через 2 роки з моменту закінчення війни. У деяких ситуаціях людина може бути оголошена судом померлим через 6 місяців. Порядок процедури оголошення особи загиблим або зниклим без вісті встановлюється ЦК України.

Розлучення після смерті: юридичні нюанси оголошення людини померлою

Розлучення після смерті: юридичні нюанси оголошення людини померлою

Розлучення після смерті — це юридичний процес, який може мати місце, коли один з подружжя помер до виникнення судового рішення щодо розлучення. Основні юридичні нюанси такого випадку можуть варіюватися в залежності від країни та її законодавства. Ось деякі загальні вказівки:

 1. Встановлення факту смерті: У більшості країн розлучення після смерті може бути ініційоване тільки після того, як факт смерті було підтверджено офіційними документами, такими як свідоцтво про смерть.
 2. Доступ до матеріалів: Подружжя, який залишився в живих, може потребувати офіційного документа, щоб мати можливість ініціювати розлучення.
 3. Можливі наслідки: Розлучення після смерті може вплинути на права спадкоємців з покійного наречена. Це може бути важливо в розподілі спадщини, визначенні підтримки дітей та інших питаннях.
 4. Терміни: Терміни для розгляду такого розлучення можуть різнитися в кожній конкретній юрисдикції.
 5. Потреба в адвокаті: Розлучення після смерті може бути складним юридичним процесом, тому рекомендується скористатися послугами досвідченого сімейного адвоката, який розуміє місцеві закони та процедури.

Щоб отримати конкретну інформацію та поради, рекомендується звернутися до місцевого юриста, який має досвід роботи з розлученнями та розуміє місцеве законодавство.

Розлучення після смерті чоловіка: за яких умов шлюб поновлюється?

Розлучення після смерті чоловіка: за яких умов шлюб поновлюється?

Для ануляції рішення судової інстанції та відновлення шлюбу потрібно дотримання кількох умов:

 1. Оголошення людини, яка визнана судом загиблою.
 2. Скасування відповідного рішення суду про визнання людини померлою. З позовом до судової інстанції може звернутися як особа, визнана загиблою, так і її чоловік/дружина.
 3. Відсутність факту повторного шлюбу.

Останній критерій є вирішальним у визначенні можливості відновлення подружніх стосунків пари.

Дещо простіше процедура відновлення подружніх відносин з особою, оголошеною судом безвісти зниклим: для цього потрібно, щоб ніхто з пари не перебував у повторному шлюбі, а також згоду на відновлення відносин.

Розірвання шлюбу після смерті чоловіка: чому потрібна консультація юриста?

Розірвання шлюбу після смерті чоловіка: чому потрібна консультація юриста?

Якщо ви збентежено і не знаєте, на що звернути увагу в першу чергу після такого психоемоційного потрясіння, як смерть чоловіка, скористайтеся послугами компетентного юриста. Сімейні адвокати допомагають швидко та без зайвих випробувань вирішити проблему розірвання шлюбу після смерті чоловіка. Переваги допомоги юриста:

 • підбір найбільш вдалу тактику розв’язання цього питання;
 • збирання та оформлення належним чином усієї необхідної документації;
 • забезпечить супровід протягом усього процесу;
 • візьме відповідальність на себе і представлятиме ваші інтереси на судових засіданнях;
 • гарантія швидкого досягнення бажаного результату.

Щоб отримати консультацію, зв’яжіться зі спеціалістом, який спеціалізується на цих питаннях.

Послуги адвоката по сімейним справам

Послуги адвоката по сімейним справам

 • Сімейний адвокат надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи з розірвання шлюбу після смерті чоловіка.
 • Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
 • За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа з розірвання шлюбу після смерті чоловіка буде вирішена більш професіонально та швидко.
 • Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу з розірвання шлюбу після смерті чоловіка.

Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по розірванню шлюбу після смерті чоловіка, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання. Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Питання адвокату з розлучень
Які основні кроки слід вжити для ініціації процесу розлучення після смерті чоловіка?
Які документи потрібні для доказу смерті чоловіка та в ініціюванні процесу розлучення після смерті?
Які права та обов'язки можуть виникнути внаслідок розлучення після смерті?
Чи можуть спадкоємці чоловіка впливати на процес розлучення після смерті?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення після смерті чоловіка» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу того, як розлучитись після смерті чоловіка, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Як швидко розірвати шлюб в Україні
 2. Як розірвати шлюб без згоди чоловіка
 3. Як розірвати шлюб без суду?
 4. Документи потрібні для розлучення в Україні
 5. Як розлучитися за один день
 6. Як розірвати шлюб з іноземцем в Україні?
 7. Куди подавати на розлучення?
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар