Розлучення людей, які колись були близькими один одному, вже створює велике психологічне навантаження на обох подружжя, і, звичайно, багато хто хоче уникнути додаткових незручностей, пов’язаних з тривалим шлюборозлучним процесом і частими відвідуваннями судових залів. Ви справедливо задаєтеся питанням: як швидко розлучитися і чи можна уникнути тривалих судових розглядів?
Прискорена процедура розірвання шлюбу актуальна для кожної сімейної пари, яка вирішила розірвати сімейні узи. Якщо ви не знаєте, як швидко розірвати шлюб, то для початку необхідно звернутися до органів держреєстру відповідно до Сімейного кодексу України або до районного суду. Терміни судового процесу розірвання шлюбу залежать від різних факторів:
- Взаємна згода подружжя на розірвання шлюбу;
- Наявність спільних неповнолітніх дітей;
- Наявність спільно нажитого майна тощо.
Тому в наступній статті ми розповімо, як швидко розірвати шлюб в Україні, які документи необхідно подати та як швидко оформити розірвання шлюбу через суд. А загалом такі терміни, як «суд» і «швидка» – це однакові.

Як швидко розлучитися через органи РАЦС?
Розлучення через органи РАЦС (Реєстраційно-аналітичні центри сімейних станів) може бути досить швидким процесом, але конкретний час може варіюватися в залежності від конкретної ситуації та навантаження РАЦС у вашому регіоні. Важливо дотримуватися всіх вимог та подати всі необхідні документи.
Ось загальні кроки для швидкого розлучення через органи РАЦС:
- Підготовка документів: Зібрати всі необхідні документи, такі як паспорти подружжя, шлюбний акт, свідоцтва про народження дітей (якщо є), а також інші документи, які можуть бути вимогами вашого регіону.
- Звернення до РАЦСу: Зверніться до місцевого офісу РАЦС, де ви зареєстровані, та подайте всі необхідні документи для розлучення.
- Розгляд справи: Органи РАЦС розглянуть вашу справу. Якщо всі документи надані коректно і відповідають вимогам, розлучення може бути проведене.
- Видача свідоцтва про розлучення: Після розгляду справи, вам нададуть свідоцтво про розлучення.
Загалом, цей процес може зайняти декілька тижнів або навіть менше, якщо все йде гладко і документи готові.
Важливо зауважити, що це загальна інформація, і час процесу може відрізнятися в залежності від різних обставин та регіону. Рекомендую також звернутися до місцевого РАЦС або адвоката, якщо у вас є конкретні запитання щодо вашого випадку.
Як швидко розлучитися в Україні через суд?
Для того, щоб подружжя, яке має неповнолітніх дітей, швидше розлучилося, необхідно подати до суду спільну позовну заяву, до якої необхідно додати письмовий та нотаріально посвідчений договір, який передбачає:
- Місце проживання дитини (дітей) після розірвання шлюбу;
- Який індивідуальний внесок буде робити батько на своє матеріальне забезпечення (розмір аліментів на кожну дитину);
- Як розподіляється батьківська відповідальність за виховання дітей.
При складанні договору батьки повинні керуватися основним принципом сімейного законодавства, згідно з яким неповнолітні брати і сестри виховуються спільно.
Як швидко розлучитися зі спільної згоди
Якщо обидва подружжя погоджуються на розлучення, цей процес може бути досить швидким і менш складним, порівняно з випадками, де є спірність. Ось загальні кроки, які можна вжити для швидкого розлучення зі спільної згоди:
- Підготовка документів: Зібрати всі необхідні документи, такі як паспорти подружжя, шлюбний акт, свідоцтва про народження спільних дітей (якщо є), а також інші документи, які можуть бути вимогами вашого регіону.
- Спільна заява про розлучення: Обидва подружжя подають заяву про розлучення в органи Реєстраційно-аналітичних центрів сімейних станів (РАЦС).
- Розгляд справи: Органи РАЦС розглядають вашу справу. Якщо всі документи надані коректно та обидва подружжя погоджуються з розлученням, процес може бути проведений швидко.
- Видача свідоцтва про розлучення: Після розгляду справи, вам нададуть свідоцтво про розлучення.
Загалом, цей процес може зайняти декілька тижнів або навіть менше, якщо все йде гладко і документи готові.
Важливо зауважити, що це загальна інформація, і час процесу може відрізнятися в залежності від різних обставин та регіону. Рекомендую також звернутися до місцевого РАЦС або адвоката, якщо у вас є конкретні запитання щодо вашого випадку.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:
- Як оформити розлучення за один день
- Як розлучитися з дружиною
- Як розлучитися без суду
- Як розлучитися з чоловіком
- Розлучення за наявності дітей
- Як розлучитися з двома дітьми
- Розірвання шлюбу в суді за спільним рішенням подружжя
- Скільки часу займає розлучення
- Як розірвати шлюб, щоб друга сторона (чоловік, дружина) не знала