Колишня дружина проти спілкування з дитиною

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Колишня дружина проти спілкування з дитиною» я розповім Вам про те, що робити, якщо жінка не віддасть дитину після розлучення в Україні, якщо колишня дружина обмежує спілкування з дитиною та коли подавати до суду на дитину жінки.

Що робити, якщо жінка не віддасть дитину після розлучення в Україні?

sho-robiti-yaksho-zhinka-viddast-ditinu-pislya-rozluchennya-ukrayini

У колишнього подружжя не завжди добрі стосунки. Часто конфлікти між ними призводять до необдуманих, іноді провокаційних рішень. Що, своєю чергою, негативно позначається на психіці рідних та близьких.

Особливо складно морально боротися з колишньою дружиною, коли зустріч дитини із батьком заборонена.

kolishnya-druzhina-obmezhuye-spilkuvannya-ditinoyu

Колишня дружина обмежує спілкування з дитиною

Вважають, що дитині краще з мамою. Та й батьки не часто ініціюють догляд та виховання дитини. Серед них є ті, хто хоче бачити своїх дітей, але через спосіб життя та поведінки суд чи мати дітей змушені захищати дитину від впливу колишнього чоловіка.

Ті батьки, які регулярно виконують свої батьківські обов’язки, готові приділяти дитині частину свого часу, любові та турботи, платити аліменти, але з волі своєї колишньої дружини позбавлені всіх батьківських радостей і не можуть цього бачити, вона має діяти та захищати свої права відповідно до закону.

Зазвичай колишнім подружжю дається графік відвідування дітей після судового позову. Проте трапляються випадки, коли мати незаконно намагається обмежити спілкування дитини з батьком. Це може вказувати на відсутність підтримки або те, що у дитини новий батько і стосунки повинні піти в минуле.

Трапляється, коли пара більше не живе разом і розлучення ще не оформлене. Але мати за власним бажанням забороняє батькові бачитися з малюком. Хоча аліменти він сплачує. У цих та інших ситуаціях необхідно подати заяву до суду для визначення місця проживання дитини та порядку спілкування з нею.

Буває, що батько дитини – порядна, професійна людина, яка не веде антигромадський чи аморальний спосіб життя і хоче бачити, як її дитина росте, але не має права бачитися з нею. Відповідно до Сімейного кодексу України, при вихованні дитини обидва батьки мають однакові права та обов’язки. Якщо тато чи мама живуть окремо від нього, вони теж мають право спілкуватися з ним. А інший батько не має права заважати їхньому спілкуванню. Який вихід із цієї ситуації?

1. Зустрічі за домовленістю.

Коли конфлікти трохи вщухнуть, ви можете поговорити із дружиною. Поясніть, що виховувати дитину поодинці – непросте завдання. До того ж рости без батька – не найкраща перспектива. Психологічна травма триває все життя. Варто узгодити та скласти план комунікації чи взаємну угоду, в якій прописані всі нюанси. Наприклад, хтось забирає з дитячого садка чи школи, хтось їх забирає. Було б непогано, якби дитина поїхала з нею у відпустку на вихідні.

2. Зустріч із виконавцем.

Після розлучення суд може встановити графік вашої дружини. Якщо після розлучення у дружини не залишиться дітей, то, можливо, у виконавця навіть буде дитина. Це, звичайно, принесе трохи радості у спілкуванні, але дитина побачить, що його батько готовий на крайні заходи лише для того, щоб обійняти свою дитину.

3. Звернутися до суду

Якщо ви не можете піти на компроміс зі своєю дружиною, а вона продовжує порушувати права дитини та батька, вам слід подати позов. Але ви маєте підтвердити свої слова, надати докази. Це може бути свідчення чи записи. Суд зобов’язує мати дозволити батькові відвідувати дитину.

Варто пам’ятати, що дитина віком від 10 років має право впливати на рішення судді. Тобто якщо після розлучення батьків він виявляє бажання жити з батьком, суд зобов’язаний врахувати його думку.

Зв’язатися з адвокатом

koli-podavati-sudu-ditinu-zhinki

Коли подавати до суду на дитину жінки

Більшість часу суд залишається на боці матері. Але іноді трапляються мами, яким випускати малюків небезпечно. У таких ситуаціях батько має всі шанси отримати опіку над дитиною. Однак для цього потрібні вагомі докази.

Батьківські права у матері позбавляються, якщо:

  • ухиляється від батьківських обов’язків щодо виховання дитини;
  • жорстоко поводиться з дитиною, змушуючи його жебракувати, вживати алкоголь чи наркотики тощо;
  • страждає на алкоголізм або наркоманію;
  • здійснює дії, що загрожують життю та здоров’ю дитини.

Суд бере до уваги матеріальне становище обох батьків. Але якщо мама досі вчиться та не працює, живе з батьками, то немає причин залишати дитину з нею.

Якщо у дітей хороша мама, яка забезпечує їх усім необхідним, в адвокатах та органах опіки немає потреби. Батькові доведеться покладатися лише на милість колишньої дружини чи закону, щоб побачитись із дітьми.

Тато повинен все ретельно зважити. Чи зможе батько дати дитині все необхідне для повноцінного розвитку? Чи зможе він звернути увагу, побачити його. Хіба він не збирається перекласти всю відповідальність на своїх бабусь та дідусів? Зрештою, батько теж має працювати.

Дітям потрібно однаково спілкуватися з мамою та татом. Намагайтеся максимально згладити конфлікти та захистити малюка від негативу. І не забувайте про свої права: спірні питання вирішить закон.

Зв’язатися з адвокатом

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Підстави припинення шлюбуДовідка про сімейний стан в УкраїніДо якого суду подавати на розлученняСвідоцтво про розлучення на підставі рішення судуСвідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Розлучення до досягнення дитини одного року.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Колишня дружина проти спілкування з дитиною» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Колишня дружина проти спілкування з дитиною

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Як вибрати хорошого юриста чи адвоката з розлучень
  2. Помилки в документах суду та РАГСу під час розлучення
  3. Розірвання шлюбу неповнолітніх
  4. Процедура розірвання шлюбу чи розлучення
  5. Розірвання шлюбу в РАГСі
  6. Юрист з розлучення в Україні
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар